Grupowe MiniLotto systemem na 12,17

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sqoot
Maniak
Kontakt:

Grupowe MiniLotto systemem na 12,17

Post autor: sqoot » 18 sie 2018, 8:59

UWAGA temat uległ transformacji od strony 3 viewtopic.php?f=6&t=120&start=20

Tak sobie myślę że po ostatnich wyczynach kolegów Pawelsika i Tiera i innych warto wspólnie zagrać raz w tygodniu myślę konkretnie o sobocie systemem na 12 i żeby nie było później pretensji o typowanie gramy po prostu na CT ;) taka grupa powinna składać się od 5 do max 10 osób jeśli byłby ktoś chętny proszę deklarować swoją chęć gry na bieżąco w temacie. Jeśli w danym tygodniu uzbiera się drużyna to GRAMY ;) Ja deklaruję soją chęć gry więc czekam na innych.

"Ale kiedy na szczęśliwy los składa się grupa osób, np. znajomych z pracy, sytuacja komplikuje się. Kto ma prawo do nagrody i jak uniknąć nieprzyjemności ze strony urzędu skarbowego?"

"Wątpliwości wyjaśnia biuro prasowe Totalizatora Sportowego. Wyjaśnia, że istnieją trzy możliwości rozwiązania takiej sytuacji. Pierwsza z nich rozgrywa się, kiedy w kolekturze pojawiają się wszystkie osoby, które składały się na kupon i zgodnie przedstawiają oświadczenia, w których deklarują swój wkład w koszta nabycia losu. Wtedy nagroda jest wypłacana w równych częściach każdemu z wygranych. Jednocześnie kolektura wydaje zaświadczenie o wygranej, które może być potrzebne w urzędzie skarbowym do udowodnienia, skąd pochodzą pieniądze. Tam też szczęśliwcy będą musieli zgodnie potwierdzić, że wspólnie nabyli kupon Lotto.

Drugi scenariusz może być taki, że w kolekturze pojawia się jedynie przedstawiciel grupy wygranych. Posiada on przygotowane wcześniej u notariusza dokumenty, w których może być ujęte, jaki proporcjonalny wkład miał każdy uczestnik grupy w zakup losu. Nagroda, na podstawie takiego dokumentu, jest dzielona wedle proporcji i przelewana na konta wszystkich właścicieli losu. Podatek nadal jest zryczałtowany i jego opłacenie pozostaje w gestii organizatora gry.

Ostatnia sytuacja zakłada, że tylko jeden przedstawiciel grupy bierze na siebie całą wygraną. Może on podzielić się nią z pozostałymi. Wtedy jednak obdarowani będą musieli rozliczyć się z urzędem skarbowym z otrzymanej darowizny. Podatek w tym wypadku może wynieść do 20% otrzymanej sumy.

"
Załączniki
s12.JPG
s12.JPG (44.83 KiB) Przejrzano 1701 razy
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 14:19 przez sqoot, łącznie zmieniany 3 razy.
Narzędzia : TotoStat,Multilotto 4_16,CM552,EXRed,ListFilter

Jako organizator syndykatu, gry grupowej za pośrednictwem forumlotek.pl informuję, że grupa działa legalnie oraz w przypadku wygranej powyżej 2280zł wszelkie formalności prawne będą zachowane.

Awatar użytkownika
tier
Moderator
Kontakt:

Re: Grupowe MiniLotto systemem na 12

Post autor: tier » 18 sie 2018, 9:11

Pomysł fajny, jestem chętny tylko powiem tak ktoś u mnie kiedyś wysyłał 2x s12 i nawet trójka nie siadła, ale myślę że przy 10 osobach strata nie będzie mocno odczuwalna.

Awatar użytkownika
sqoot
Maniak
Kontakt:

Post autor: sqoot » 18 sie 2018, 12:01

Jak można to prosiłbym o podwieszenie tematu. Dziękuję.

Jako organizator syndykatu, gry grupowej za pośrednictwem forumlotek.pl informuję, że grupa działa legalnie oraz w przypadku wygranej powyżej 2280zł wszelkie formalności prawne będą zachowane.

Awatar użytkownika
KasiaM
Lottożłop
Kontakt:

Post autor: KasiaM » 18 sie 2018, 12:07

Też bym była chętna na takie granie😁👍😁
Z jednym zastrzeżeniem. Mogę się przyłączyć dopiero od przyszłej soboty.
Ten tydzień nie był dla mnie za bardzo „łaskawy” i mój budżet jest troszkę nadwyrężony😡

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Kontakt:

Post autor: ER33 » 18 sie 2018, 12:11

sqoot pisze:
18 sie 2018, 12:01
Jak można to prosiłbym o podwieszenie tematu. Dziękuję.
Zrobione ;)

Awatar użytkownika
sqoot
Maniak
Kontakt:

Post autor: sqoot » 18 sie 2018, 12:22

KasiaM pisze:
18 sie 2018, 12:07
Też bym była chętna na takie granie😁👍😁
Z jednym zastrzeżeniem. Mogę się przyłączyć dopiero od przyszłej soboty.
Ten tydzień nie był dla mnie za bardzo „łaskawy” i mój budżet jest troszkę nadwyrężony😡
Nadrobimy straty, spokojnie 8-)

Awatar użytkownika
KasiaM
Lottożłop
Kontakt:

Post autor: KasiaM » 18 sie 2018, 12:26

Sqoot, cały czas jestem dobrej myśli😁👍😁

Awatar użytkownika
KasiaM
Lottożłop
Kontakt:

Post autor: KasiaM » 18 sie 2018, 12:49

Powoli bo powoli ale zbliża się nasz sukces grupowy🤗👍🤗

sony71
Maniak
Kontakt:

Post autor: sony71 » 18 sie 2018, 13:42

Ciekawy pomysł :)

Awatar użytkownika
sqoot
Maniak
Kontakt:

Post autor: sqoot » 21 sie 2018, 10:44

Dziś już wtorek kto deklaruje gotowość na sobotnie CT ? :)

ODPOWIEDZ