Założenie własnej kolektury

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
fawkes
Cyc
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2020, 17:48
Kontakt:

Założenie własnej kolektury

Post autor: fawkes » 10 lis 2020, 18:44

Dobry wieczór ;)

Mam na swoim osiedlu domów wielorodzinnych (w mieście ok. 50 tys. mieszkańców) pasaż handlowy a w nim lokal do wynajęcia, po fryzjerze. Sam lokal w środku jest metrażowo idealny żeby otworzyć w nim punkt.
Zapoznałem się z wymogami na stronie TS, tylko zastanawiam się nad kilkoma rzeczami:

1) Czy w ogóle otworzenie punktu w dzisiejszych pandemicznych czasach ma sens? Zaraz może wejść drugi lockdown i po punkcie.
2) Czy oparcie działalności wyłącznie na lotto da jakiś w miarę sensowny zysk czy wyłącznie opłaca się traktować to jako dodatek? Obok jest STS - myślałem żeby zapytać właściciela bukmachera czy może u niego dałoby się postawić lottomat (ciekawe jakby na to patrzyła centrala STS) a oprócz niego panie w niedalekiej Stokrotce nie bardzo potrafią obsługiwać lottomat i często "siedzą" na innych kasach.

Finansowo na początek dałbym radę nawet jakby zysk był niewielki. Oprócz tego może udałoby się uzyskać dotację z UP na własną działalność
Co sądzicie o takim pomyśle? Może wśród Was są osoby które są właścicielami/pracownikami punktów i mogłyby podzielić się opiniami :)

Awatar użytkownika
Kaszmir
Maniak
Posty: 709
Rejestracja: 22 kwie 2020, 14:04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Założenie własnej kolektury

Post autor: Kaszmir » 10 lis 2020, 19:13

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Na zasadzie franczyzy nie bardzo wiem jak miało by to wyglądać. Czy lotto daje wtedy procent od sprzedaży kuponów zdrapek itd ? Pierwsze co mi się nasuwa to to że przecież kupony lotto, zdrapki itp mają stała cenę , nie możesz narzucić swojej więc gdzie tu zysk ?
Kręci ksiądz i białogłowa, co ukręci w morde schowa.

fawkes
Cyc
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2020, 17:48
Kontakt:

Re: Założenie własnej kolektury

Post autor: fawkes » 10 lis 2020, 19:27

Kaszmir pisze:
10 lis 2020, 19:13
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Na zasadzie franczyzy nie bardzo wiem jak miało by to wyglądać. Czy lotto daje wtedy procent od sprzedaży kuponów zdrapek itd ? Pierwsze co mi się nasuwa to to że przecież kupony lotto, zdrapki itp mają stała cenę , nie możesz narzucić swojej więc gdzie tu zysk ?
Dokładnie tak, w zależności od danego rodzaju sprzedanego produktu otrzymuje się prowizję.

Awatar użytkownika
mzielakzielakm
Lottożłop
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2019, 20:25
Kontakt:

Re: Założenie własnej kolektury

Post autor: mzielakzielakm » 10 lis 2020, 22:05

Otrzymuje się prowizje , która jest uzależniona od sprzedaży. Są trzy progi procentowe , od której masz wypłacane pieniądze. Oprócz tego to chyba z Twojego zysku jeszcze odpalasz procent na dotacje sportu. Więc raczej warto dorzucić na początek jakieś fajki i gazety

Awatar użytkownika
Kaszmir
Maniak
Posty: 709
Rejestracja: 22 kwie 2020, 14:04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Założenie własnej kolektury

Post autor: Kaszmir » 11 lis 2020, 13:01

W więc da się na tym zrobić sensowny biznes ?
Kręci ksiądz i białogłowa, co ukręci w morde schowa.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Założenie własnej kolektury

Post autor: Krzysiek » 11 lis 2020, 15:44

I tak i nie.
Tak - jeśli masz kolekturę w bardzo dobrej lokalizacji np wyspa w Galerii Handlowej, najlepiej dużej galerii to punkt Lotto może nawet sam działać bez dodatków np. jako kiosk. Ale z tą Galeria to bym teraz uważał. Przez Pandemie Galerie będą kuleć. może się okazać że bardziej dochodowy będzie punkt poza Galerią

Nie - jeśli punkt lotto masz jako dodatek np. do kiosku. Bo na samym lotto nie zarobisz, a masz to jako dodatkowo biznes.

Kolega @Super7 jest kolektorem to może napisze co nie co jak to wygląda.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Super7
Kolektor
Posty: 207
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Założenie własnej kolektury

Post autor: Super7 » 16 lis 2020, 23:57

1) to zależy :P jeżeli będziesz miał szczęście co do klientów i trafi Ci sie jeden bardzo dobry (albo kilku) to wystarczy żeby utrzymać punkt i mieć niezły zysk. Ilość nie zawsze przeklada się na jakość (prowizję) ;)

2) Z tego co wiem to założenie samej kolektury chyba nie jest możliwe a na pewno nieopłacalne na początku. Kolektury zwykle "rozkręcają" się dosyć długo i przez pierwsze tygodnie obrót jest niski, więc najlepiej otworzyć razem z kioskiem lub innymi usługami żeby mieć za co opłacić lokal na starcie itp.

STUMPY21
Uzależniony od gry
Posty: 841
Rejestracja: 04 lip 2021, 21:03
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Założenie własnej kolektury

Post autor: STUMPY21 » 28 lut 2022, 11:02

Zawsze mnie zastanawia, czy kolektura zarabia na wypłatach z wygranych czy tylko na sprzedanych zdrapkach/zakładach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości