Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: newużytkownik » 11 wrz 2019, 13:15

Dla mnie idealną kolekturą byłby lokal o wymiarach małego baru (stoliki, krzesłka) z okienkiem na wysyłanie kuponów oraz z dwoma/trzema zdrapkomatami. Do tego jakieś gadżety np. zdobywane w formie naklejek (jak w biedronce) i fachowa obsługa. Większe wygrane wywieszane na tablicy ogłoszeń. Tylko tyle i aż tyle.

AgaMarusia11
Cwaniak
Posty: 284
Rejestracja: 15 sie 2019, 19:37
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: AgaMarusia11 » 11 wrz 2019, 13:37

newużytkownik pisze:
11 wrz 2019, 13:15
Dla mnie idealną kolekturą byłby lokal o wymiarach małego baru (stoliki, krzesłka) z okienkiem na wysyłanie kuponów oraz z dwoma/trzema zdrapkomatami. Do tego jakieś gadżety np. zdobywane w formie naklejek (jak w biedronce) i fachowa obsługa. Większe wygrane wywieszane na tablicy ogłoszeń. Tylko tyle i aż tyle.
Tak, byłaby to idealna kolektura. Ja to czasami czuję się jak intruz gdzieś w sklepie czy na stacji benzynowej. Poza tym, zazwyczaj sterczy ktoś za plecami, widzi ile wygrałam (jeśli w ogóle), co wysyłam, za ile... wkurzające to jest. Człowiek wiecznie w biegu. O zdrapkomatach w mojej obecności to zapomnieć można...

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: ER33 » 11 wrz 2019, 14:03

newużytkownik pisze:
10 wrz 2019, 16:32
Czasy się zmieniają. Wiadomo, że po chleb czy herbatę musimy ubrać się i wyjść z domu. Natomiast zakład gry liczbowej tego nie wymaga, powinno być wszystko online a koszta idące na obsługę powinny zostać przesunięte na wygrane. Gdyby jeszcze sprzedaż odbywała się w typowych punktach z fachową obsługą to co innego - człowiek dla klimatu by poszedł do takiego punktu pograć. Tymczasem co mamy ? Typowe punkty są likwidowane, za to lottomaty wciskają do marketów, sklepów, stacji paliw, kiosków itp. Tam zwykle jesteśmy intruzami i przeszkadzamy. W dodatku obrót pieniężny odbywa się w gotówce, co też jest anachronizmem. Tak dalej być po prostu nie może.
unReal pisze:
10 wrz 2019, 17:16
Oj ja się z Tobą nie zgodzę. Dlaczego niby wszystko miało by się odbywać online? Przecież jest cała masa starszych ludzi, którzy grają w lotto i nie mają dostępu do komputera czy smartfona. Nawet jeśli by mieli, to wątpię, że potrafili by się zarejestrować oraz grać przez sieć.
To raz, a dwa - grając online jesteś "obserwowany". TS wie w co grasz, ile wydajesz, ile wygrywasz itd.
Idąc do punktu i płacą gotówką jesteś praktycznie anonimowy, kupujesz kupon/zdrapkę, płacisz gotówką i TS nie wie, kim jesteś. Nawet główną może ktoś za Ciebie odebrać, jeśli będziesz chciał, bo coś tam.

Nie wiem czy wiesz, ale za lotto możesz płacić kartą praktycznie w każdym punkcie.
Zgadzam się unReal, dobrze powiedziane. Nie wszystko kręci się wokół netu i wirtualnego świata. Z usług TS korzysta różna grupa klientów i nie zawsze jest dostęp/możliwość zagrania online. Nie wspominając już o osobach starszych (sami też nimi kiedyś będziemy). Poza tym po chleb czy bułkę wcale nie musisz wychodzić z domu. Jeden myk, jeden telefon i masz wszystko dostarczone pod nos. Kupon na loterię też przywiozą, hehe.

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: newużytkownik » 11 wrz 2019, 18:47

Dlatego też napisałem, że jeden porządny punkt na osiedle powinien być. Ale nie tysiące małych gdzie sprzedawcy nawet nie wiedzą co z czym się je. A starsze osoby nie dlatego nie zagrają online, że są stare tylko dlatego, że nie umieją korzystać z komputera czy smartfonu. My jak będziemy starzy to będziemy potrafili, bo to jak z jazdą autem. Stary się nie nauczy, ale jeśli nauczył się za młodu, to i na starość będzie umiał.

Awatar użytkownika
pat94
Cwaniak
Posty: 318
Rejestracja: 29 sty 2019, 10:23
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: pat94 » 12 wrz 2019, 14:00

Jeśli lotto zostało wprowadzone do danego punktu handlowego, sprzedawca powinien mieć chodź namiastkę orientacji co sprzedaje. Praca w żabkach czy kioskach, chyba nie jest zbyt skomplikowana i to nie jest tak, że ktoś raz na sto lat kupi zdrapkę w tych punktach, tylko dzieje się to codziennie. Kolejki tworzą się tylko i wyłącznie przez brak wiedzy sprzedawcy. W kolekturze jak ktoś bierze nawet i 10 zdrapek, wszystko odbywa się sprawnie i nie ma mowy o kolejkach. Mówię tu o kolekturze bardzo obleganej w centrum Bydgoszczy. A w żabkach jak to w żabkach, 100x pytanie jaka to zdrapka, patrzą się jakby ktoś mówił w paleohebrajskim, nie wie jak to nabijać itp. A lotto ma to w 4 literach, bo liczy się tylko nasze $$. :D

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: Nutaharion » 12 wrz 2019, 14:44

Aż mi się przypomniało jak brałem jakieś większe ilości w jakiejś zdrapkowej norze i kobieta rozpoczynała transakcję i kończyła po każdej zdrapce ..
Nie dało się jej przetłumaczyć że może skanować sobie po kolei, a nawet wpisać ilość, ona wie lepiej jak to się robi bo przecież tutaj pracuje :roll:
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: ER33 » 12 wrz 2019, 15:14

pat94 pisze:
12 wrz 2019, 14:00
100x pytanie jaka to zdrapka, patrzą się jakby ktoś mówił w paleohebrajskim, nie wie jak to nabijać itp. A lotto ma to w 4 literach, bo liczy się tylko nasze $$. :D
To pytanie mnie zawsze dobijało :roll: Skoro nazwa danej loterii kompletnie im nic nie mówi, to zaczęłam cisnąć do takich ancymonów teksty, w których rzucałam kolor zdrapki, rysopis, znaki szczególne etc. :lol: Inaczej się nie da. Ale i tak w ich oczach pojawiała się jedna wielka niewiadoma :shock:

Awatar użytkownika
Super7
Kolektor
Posty: 207
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: Super7 » 13 wrz 2019, 17:03

To jeszcze zależy jak ktoś złoży zamówienie, bo u mnie są klienci, którzy mówią "Poproszę siódemkę!", więc też czasami muszę pogimnastykować, żeby się dowiedzieć o jaką siódemkę im chodzi (Lucky, Premia, Big, Neonowa...) :P

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: ER33 » 13 wrz 2019, 17:59

Może być też system 7, 7-ka w Keno czy Multi lub zdrapka Super 7 8-)

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Jak wyglądają Wasze punkty lotto? - foto

Post autor: House » 13 wrz 2019, 19:26

ER33 pisze:
12 wrz 2019, 15:14
pat94 pisze:
12 wrz 2019, 14:00
100x pytanie jaka to zdrapka, patrzą się jakby ktoś mówił w paleohebrajskim, nie wie jak to nabijać itp. A lotto ma to w 4 literach, bo liczy się tylko nasze $$. :D
To pytanie mnie zawsze dobijało :roll: Skoro nazwa danej loterii kompletnie im nic nie mówi, to zaczęłam cisnąć do takich ancymonów teksty, w których rzucałam kolor zdrapki, rysopis, znaki szczególne etc. :lol: Inaczej się nie da. Ale i tak w ich oczach pojawiała się jedna wielka niewiadoma :shock:
Jak nie znają po nazwie konkretnej zdrapki, i mówią na odwal że nie ma to od razu zadaje pytanie - to jakie zdrapki Pan/Pani ma ;] jak mi wymieni 3-4 sztuki to ja dalej: i jakie jeszcze? aż mi wyczyta połowę tego co ma. Może wtedy się nauczy. Niektórzy są naprawdę poirytowani jak muszą szukać nazwy i czytać. A najlepsze jest że jak wyczytują co mają to w 90% przypadków pojawia się zdrapka o którą prosiłem na początku... :)

Ale takich punktów jest mało, z 3 na 10. W reszcie mniej więcej kojarzą co sprzedają ale np kaskadę na 6 losowań puścić to wieczny problem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości