Co mi się śniło? :)

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Co mi się śniło? :)

Post autor: grzybek » 08 kwie 2019, 10:59

Po tym jaki miałem dzisiaj sen postanowiłem założyć temat w którym może będziemy opisywać co nam się z logicznego punktu widzenia śmiesznego lub dziwnego przyśniło. Jeśli chodzi o mnie to rzadko miewam jakieś sny albo ich po prostu nie pamiętam ale jak już mi się coś przyśni to jest grubo :D

Tak więc z tego co zapamiętałem byłem w biedronce, co już jest dziwne bo do biedronki ja idę może raz na rok, i robię sobie zakupy, nie pamiętam co to było. Potem przy kasie powiedziano mi że jest jakaś loteria i jak dostałem paragon to był kod i sprzedawczyni mogła od razu sprawdzić czy jest jakaś wygrana tylko musiała wpisać kod. Patrzymy na paragon a ten kod to YLVIS :lol: No ale wpisała i się okazało, że wygrałem 2000zł :o aż mi się gorąco zrobiło i w śnie się szczypałem i mnie bolało i byłem pewien że to prawda (po przebudzeniu było rozczarowanie). Potem stałem z wózkiem przy wyjściu i czekałem aż mi przyniosą wygraną i w tym samym czasie zobaczyłem, że pod drzwiami sklepu leżało dwóch pijanych chłopów w łódce ze skrzynką wódki pośrodku i zaczęli coś śpiewać czy bełkotać i się obudziłem :mrgreen:

Jak mi się przypomni jeszcze jakiś ze starszych snów to o nim napiszę. Jeden z takich dziwniejszych ale monotonnych to gdy chodziłem z kolegami po Czarnobylu i w sumie nic się nie działo, chodziliśmy bo tym mieście widmo, wszystko było w gruzach i zarośnięte.

tier
Moderator
Posty: 966
Rejestracja: 15 lip 2018, 19:21
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: tier » 08 kwie 2019, 17:16

Hehehe, dobre skrzynka wódki :mrgreen: :mrgreen: to mi z kolei dziś śniło się że było losowanie lotto i nagle maszyna losująca się rozpie..łya wypadły wszystkie kule, prowadzący zapytał co dalej i chyba losowanie odbyło się recznie. tyle zapamiętałem :lol:

Natu_gracz
Cwaniak
Posty: 211
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:48
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: Natu_gracz » 08 kwie 2019, 22:47

Grzybek a miałeś kiedyś proroczy sen? 8-)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: grzybek » 09 kwie 2019, 14:31

Pomijając ten niedawny z Malborkiem to jakieś kilka(naście) lat temu też takie miewałem, że śniły mi się jakieś zwykłe codzienne sytuacje, które zawsze miały identyczne odzwierciedlenie w rzeczywistości po 3-4 tygodniach od wystąpienia snu. Dajmy na ten przykład chyba najbardziej efektowny to jak spadłem ze schodów co się też wydarzyło po kilku tygodniach. Teoretycznie siłą sugestii mógłbym sobie wmówić, że zlecę z tych schodów ale jak czasami mi się śniło że ktoś mi coś powiedział a po kilku tygodniach słyszę od tej osoby identyczne słowa to już nie wiedziałem jak to wyjaśnić. I takie sny trwały kilka lat a tym samym kilkanaście takich dziwnych sytuacji po czym wszystko ustąpiło.

Swoją drogą jak już pisałem kiedyś w innym temacie bardzo często doświadczałem zjawisk paranormalnych i od jakiegoś czasu zastanawiam się czy biorąc do pary te dziwne sny, nie jestem może swego rodzaju medium albo po prostu bardzo jestem wyczulony na zjawiska parapsychiczne. A jak znowu mi się przyśni wygrana w jakimś mieście to dam znać ;)

Natu_gracz
Cwaniak
Posty: 211
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:48
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: Natu_gracz » 09 kwie 2019, 22:06

grzybek pisze:
09 kwie 2019, 14:31
Pomijając ten niedawny z Malborkiem to jakieś kilka(naście) lat temu też takie miewałem, że śniły mi się jakieś zwykłe codzienne sytuacje, które zawsze miały identyczne odzwierciedlenie w rzeczywistości po 3-4 tygodniach od wystąpienia snu. Dajmy na ten przykład chyba najbardziej efektowny to jak spadłem ze schodów co się też wydarzyło po kilku tygodniach. Teoretycznie siłą sugestii mógłbym sobie wmówić, że zlecę z tych schodów ale jak czasami mi się śniło że ktoś mi coś powiedział a po kilku tygodniach słyszę od tej osoby identyczne słowa to już nie wiedziałem jak to wyjaśnić. I takie sny trwały kilka lat a tym samym kilkanaście takich dziwnych sytuacji po czym wszystko ustąpiło.

Swoją drogą jak już pisałem kiedyś w innym temacie bardzo często doświadczałem zjawisk paranormalnych i od jakiegoś czasu zastanawiam się czy biorąc do pary te dziwne sny, nie jestem może swego rodzaju medium albo po prostu bardzo jestem wyczulony na zjawiska parapsychiczne. A jak znowu mi się przyśni wygrana w jakimś mieście to dam znać ;)
Grzybek widzę mamy podobne zainteresowania :o

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: Krzysiek » 09 kwie 2019, 23:02

@grzybek, słyszałeś o tym? :)

Deja vu oznacza dosłownie (z francuskiego) „już widziane”. Jest to odczucie, że dana sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, już nam się kiedyś przydarzyła. To zjawisko dotyczyć też może miejsca, które wydaje nam się znajome, a w którym się znajdujemy pierwszy raz w życiu.28 maj 2018

ja takich sytuacji doświadczyłem parokrotnie. czasami pojawia się przekonanie o możliwości przewidzenia co się za chwilę wydarzy

Nie jest to do końca wyjaśnione zjawisko/zachowanie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Déjà_vu
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: grzybek » 09 kwie 2019, 23:45

Na samym końcu artykułu znalazłem coś co idealnie oddaje to co ja doświadczam:

"Istnieje też hipoteza, jakoby déjà vu było przypomnieniem sobie wcześniejszego snu, który okazał się fragmentem przyszłego wydarzenia. Istotną rolę odgrywa tu kwantowa teoria równoległych światów i snów jako wydarzeń tam zachodzących dla innych wcieleń człowieka. "

Tak więc ilekroć się działa jakaś sytuacja to ja sobie ją właśnie ze snu przypominałem, że to w nim ona miała miejsce. Za którymś razem gdy zaczaiłem co jest grane starałem się zapamiętywać te sny i wiedziałem że dane sytuacje niedługo wystąpią i tylko na nie czekałem. Niby stawało się to dla mnie normalne ale z drugiej strony za każdym razem było trochę zaskakujące. A teraz mi się przypomniało, że jeszcze była podobna sytuacja gdy z rozmówcą z mojego snu (nie wiedziałem kto to jest) po jakimś czasie rozmawiałem z nim w rzeczywistości i gdy zczaiłem że to jest właśnie ta rozmowa znałem jego słowa zanim zdążył je fizycznie wypowiedzieć, a była mi to osoba w sumie obca z którą nie miałem wcześniej bliższych kontaktów, więc i właściwie nie powinienem wiedzieć o czym ona by chciała ze mną rozmawiać/ co mi chciała powiedzieć, więc dziwne to jest :P No ale jak już wspominałem w pewnym momencie ten proceder się przerwał i się jasnowidztwo skończyło :lol: Nie wiem tylko jak traktować ten incydent z Malborkiem, zupełny przypadek czy coś więcej? :)

Natu_gracz
Cwaniak
Posty: 211
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:48
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: Natu_gracz » 10 kwie 2019, 21:54

Grzybku, czy możesz opisać ten incydent z malborkiem, bo nie jestem w temacie ;)
Chętnie się zapoznam z tematem bliżej :)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: grzybek » 10 kwie 2019, 23:20

Chyba to było na przełomie stycznia i lutego. Przyśniło mi się, że wchodzę na stronę lotto a tam wśród najnowszych wygranych była pomarańczowa ekstra pensja która padła w Malborku. Jak się miesiąc później okazało padła główna w Malborku, nie w EP ale zdrapce bardzo podobnej i z podobną główną, chodzi oczywiście o 500 przez 365 dni.

P.S. właśnie zauważyłem że 5 dni po 500 przez rok padła główna w pomarańczowej EP w Kielcach :ugeek: :P

Natu_gracz
Cwaniak
Posty: 211
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:48
Kontakt:

Re: Co mi się śniło? :)

Post autor: Natu_gracz » 12 kwie 2019, 1:16

grzybek pisze:
10 kwie 2019, 23:20
Chyba to było na przełomie stycznia i lutego. Przyśniło mi się, że wchodzę na stronę lotto a tam wśród najnowszych wygranych była pomarańczowa ekstra pensja która padła w Malborku. Jak się miesiąc później okazało padła główna w Malborku, nie w EP ale zdrapce bardzo podobnej i z podobną główną, chodzi oczywiście o 500 przez 365 dni.

P.S. właśnie zauważyłem że 5 dni po 500 przez rok padła główna w pomarańczowej EP w Kielcach :ugeek: :P
No to rzeczywiście coś jest na rzeczy, czekamy na Twoje kolejne sny 8-) :geek:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości