wygrana multi podatek

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
eslavo
Cyc
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2020, 0:48
Kontakt:

wygrana multi podatek

Post autor: eslavo » 13 lis 2020, 1:06

Witam.Jestem tu nowy.Mam pytanie dotyczace wygranej w multi 5/6 stawka razy 10.Jak to jest z tym podatkiem? Bo wygrana jest 2400 zł ale tylko dlatego ze zwiekszylem stawke razy 10 .Czy od tego tez trzeba placic 10% podatku? Jak tak to przy wysłaniu tych samych cyferek za stawke x1 10 zakladów .Wtedy wygrana 240 zł razy 10.Wtedy placi sie podatek czy nie.Dodam ze wysyłane przez internet przez strone Lotto.I nastepne pytanie dotyczace tej wygranej bo pierwszy raz mi sie zdarzylo:-) Mianowicie grajac przez internet musze jechac 50 km do najblizszej centrali Lotto po...po to zeby lotto wyslalo mi wygrana na konto,,,czyli po to zeby zweryfokowac ..sam nie wiem co...przeciez wysłane bylo zkonta gracza na lotto pl..i dalej...jak mam niby zaplacic 10% podalku od tej sumy to bedzie 2160 zł..czy li w regulaminu wygrane ponizej 2380 zł powinny byc wysyłane na konto gracza..a tak w dobie pandemi lotto zmusza mnie zeby sie stawiał u nich po ta weryfikacje pomimo tego ze wygrana jest ponizej 2380 zł... Jak to jest ?/ pytam z tymi stawkamix 1 -x10 przy graniu z tympodatkiem i jak to widziecie..Niech ktos mnie oswieci:-)...dodam ze pofatyguje sie z przyjemnoscia po ta wygrana ale chyba cos n chyba przeginaja w tym lotto?..aaa jeszcze jedno...miedzyczsie mam nowy dowod osobisty..a dane na moim profilu ze starego dowodu nr seria itd..jak to zmienic i czy po fakcie wygranej taka zmiana nie bedzie traktowana jako uchybienie regulaminu..

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: wygrana multi podatek

Post autor: Nutaharion » 13 lis 2020, 7:52

Na początek - gratuluję wygranej :)

1. Nie będzie naliczony podatek
2. Wygrane powyżej 2 280 zł podlegają ewidencji, takie prawo, dlatego musisz jechać osobiście się zweryfikować w oddziale
3. Sprawa z dowodem jest dosyć ciekawa. Za każdym razem jak się logujesz to powinno Ci wyskoczyć okienko, że jeżeli dane są nieaktualne to je zaktualizuj. Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do oddziału, wyjaśnił tę sytuację i zapytał się czy mam je zmienić na Lotto czy zostawić jakie są.
Jak wyjaśnisz tę kwestię to możesz nam ją opisać, będzie dla potomnych.
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

koles
Cwaniak
Posty: 271
Rejestracja: 12 lut 2020, 15:22
Kontakt:

Re: wygrana multi podatek

Post autor: koles » 13 lis 2020, 9:39

Witaj serdecznie na forum,nie będziesz płacił podatku tak jak napisał Nutaharion,ja też oczywiście składam Ci gratulacje a pozwalam sobie dodać 3 grosze bo jestem żywym przykładem na to:) Wejdź sobie na aleje gwiazdek,strona 24 i pierwszy post,tam masz odnośnik i poczytasz sobie wszystko bo wyjaśniałem to tam dokładnie.Tak jak słusznie zauważyłeś wygrałeś 10 x 240 a nie jednorazowo 2400.Ja wprawdzie wygrałem klasycznie na kuponie a nie online ale to nie ma żadnego znaczenia, każdą kwotę powyżej 2280(niezależnie czy płacisz podatek czy nie, teoretycznie możesz wygrać nawet ponad 22 tys.a i tak nie zapłacisz podatku;) odbierasz w centralnym oddziale,ja miałem trochę bliżej niż Ty😉Notabene nawet gdyby można było odebrać to w zwykłej kolekturze to z doświadczenia wiem że był problem nawet z kilkuset złotowymi wypłatami a co dopiero z 2400 więc pewnie i tak kolektor wysłałby Cię do głównego oddziału.Pzdr i życzę jeszcze wyższych wygranych.

Dodano po 10 sekundach:
Witaj serdecznie na forum,nie będziesz płacił podatku tak jak napisał Nutaharion,ja też oczywiście składam Ci gratulacje a pozwalam sobie dodać 3 grosze bo jestem żywym przykładem na to:) Wejdź sobie na aleje gwiazdek,strona 24 i pierwszy post,tam masz odnośnik i poczytasz sobie wszystko bo wyjaśniałem to tam dokładnie.Tak jak słusznie zauważyłeś wygrałeś 10 x 240 a nie jednorazowo 2400.Ja wprawdzie wygrałem klasycznie na kuponie a nie online ale to nie ma żadnego znaczenia, każdą kwotę powyżej 2280(niezależnie czy płacisz podatek czy nie, teoretycznie możesz wygrać nawet ponad 22 tys.a i tak nie zapłacisz podatku;) odbierasz w centralnym oddziale,ja miałem trochę bliżej niż Ty😉Notabene nawet gdyby można było odebrać to w zwykłej kolekturze to z doświadczenia wiem że był problem nawet z kilkuset złotowymi wypłatami a co dopiero z 2400 więc pewnie i tak kolektor wysłałby Cię do głównego oddziału.Pzdr i życzę jeszcze wyższych wygranych.

eslavo
Cyc
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2020, 0:48
Kontakt:

Re: wygrana multi podatek

Post autor: eslavo » 13 lis 2020, 10:23

Dla potomnych :-)....to musze Wam powiedzeic ze dzwoniłem na info linie do Lotto..i Pani mnie poinformowała ze od tej kwoty bedzie podatek 240 zł :-)...Tłumaczyłem jej dwa razy ze wysłalem stawke razy 10 i ze wysyłajac 10 zakladów stawka 1x tez wyszło by 2400 zł i wtedy nie placiłbym podatku a teraz podatek bede placił??? hehe Pani poinformowała mnie ..ze niestety przykro jej ale tak jest.... ze bedzie wypłacone a wlasciwe przelane jak zgłosze sie do odziału i zweryfikuje 2160 zł:-) przyjałem to do wiadomosci bo nie bede sie z nia spierał..w koncu to ona pracuje w LOtto a nie ja :D .Pojade w przyszłym tygodniu i sie okaze na zywo :-) a co do dowodu to trzeba jeszcze raz zrobic skan nowego dowodu i zrobic ta procedure w necie zeby dane sie zgadzały. Swoja droga treraz wszystkie urzedowe sprawy mozna załatwic przez internet za pomoca kont zweryfikowanych czy przez weryfikacje banku a tutaj Lotto jest dalej w Afryce..i nawet przy tak co tam duzo mówic...małes sumie..trzeba ruszyc d...do odziału i zrobic co Lotto kaze,..Dam znac jaki bedzie finał tego po wizycie w odziale

koles
Cwaniak
Posty: 271
Rejestracja: 12 lut 2020, 15:22
Kontakt:

Re: wygrana multi podatek

Post autor: koles » 13 lis 2020, 10:29

Ja uważam że rozmawiałeś z niedoinformowaną osobą,wątpię żeby była jakakolwiek różnica między kuponem a online bo to byłoby bez sensu!Ja twierdzę że dostaniesz całe 2400.

eslavo
Cyc
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2020, 0:48
Kontakt:

Re: wygrana multi podatek

Post autor: eslavo » 13 lis 2020, 10:58

Wykonałem jeszcze jeden tel do oddziału ..najblizszemu mojemu miejscu zamieszkania..Pierwsza Pani...chyba nie znala regulaminu :D bo nie wdajac sie w rozmowe głebsza ze mna połaczyła mnie z Pania najbardziej zaznajomioną i majaca chyba najwieszy kontakt z ludzmi którzy ze wzgledu na milony wygranych pozostana zawsze anonimowymi hehe..czyli Pania z kasy...i ona juz rozwiała wszelakie wątpliwości co do tego podatku..oczywiscie w takiej sytuacji nie płacimy...tylko w wypadku jezeli jednokrotnośc zakladu przekroczy 2280 zł to ten podatek jest naliczany. ...tak poza tematem...pewno nie kazdy pracujący w Lotto musi znac regulaminy gier ale Pani...Panie na infoliniach chyba powinny miec to w jednym małym paluszku...no chyba ze pracuja w tej Spólce z jakiegos innego nadania :lol:

koles
Cwaniak
Posty: 271
Rejestracja: 12 lut 2020, 15:22
Kontakt:

Re: wygrana multi podatek

Post autor: koles » 13 lis 2020, 11:03

Czyli tak jak napisałem:)

eslavo
Cyc
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2020, 0:48
Kontakt:

Re: wygrana multi podatek

Post autor: eslavo » 13 lis 2020, 11:17

koles pisze:
13 lis 2020, 11:03
Czyli tak jak napisałem:)
Dokładnie Kolego ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości