Typowanie liczb LOTTO

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Scenic
Lubi chajc
Posty: 450
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:20
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Scenic » 22 wrz 2020, 23:59

Krzysiek

Nie ma i nie będzie złotego graala. Gdyby taki istniał to lotto by upadło Co nie znaczy ,ze zrozumienie losowości nie ma sensu. To bardzo ciekawy temat. ;) Lubię zagłębiać ten temat.

Hibernatus
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2020, 11:39
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Hibernatus » 23 wrz 2020, 8:18

Krzysiek pisze:
22 wrz 2020, 23:50
@Hibernatus, ciekawe jest to co piszesz. Tylko pamiętajmy jeszcze o jednym. o tzw" spiskowej teorii" a mianowicie jak to niektórzy piszą o "ciężkich bądź lekkich kulkach, większym i mniejszym wlocie powietrza do maszyny losującej" :mrgreen: ;)

Po prostu pamiętajmy że to hazard i to państwowy. Nikt nigdy raczej nie udowodni że losowania są "czyste".....
W każdym bądź razie fajnie czyta się twoje przemyślenia, i być może coś w tym jest że udało Ci się szarpnąć 4/5 w Mini.

P.S: jak nie tajemnica, to miałeś już więcej takich czwórek w Mini z swoich analiz?
Odpowiadając na Twoje pytanie- tak.

Co do tych teoryjek spiskowych to zapewniam Cię, że w każdej normalnej loterii odbywają się tzw. losowania próbne i to nie jedno ale cały szereg. Nie mają one na celu wprowadzenia w błąd grających ale sprawdzenia czy wyniki zgodne są z rachunkiem prawdopodobieństwa i używa się do tego dobrze napisanych algorytmów. Sprawdzają one nic innego tylko to czy to co dostają jest zgodne z rozkładem normalnym i wartościami oczekiwanymi. Jeśli nie, urządzenia wraz z kulami, jeśli są to urządzenia typu drop-ball do wymiany.

Dodano po 1 godzinie 19 minutach 7 sekundach:
Dodam do tego jeszcze to. Jeśli uważasz, że losowania nie są czyste i uczciwe to po prostu nigdy nie graj w gry liczbowe. Inaczej zachowujesz się jak ktoś kto siada naprzeciw gostka i gra z nim w 3 karty wiedząc, że tamten oszukuje i jest w tym mistrzem.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2576
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Krzysiek » 23 wrz 2020, 11:46

Ja nie twierdzę że wierzę - ale zawsze ilekroć się czyta o tych teoriach to zawsze człowiekowi gdzieś z tyłu głowy pojawia się pytajnik ;)
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Scenic
Lubi chajc
Posty: 450
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:20
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Scenic » 23 wrz 2020, 11:52

Tylko jaki sens ma oszukiwanie wtedy gdy to przynosi takie zyski? Ewentualna wtopa byłaby wtedy klęska. ;)


Co innego jakiś nieuczciwy pracownik. Ale za pewne od tego są kontrole i zabezpieczenia.

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
Lotto żyje z Naszych wpłat . Bez tego nie ma życia. :lol:


A teorie spiskowe zawsze będą , bo każdy wygrać nie może nagrody głównej. ;)

Hibernatus
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2020, 11:39
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Hibernatus » 23 wrz 2020, 12:02

Tak Scenic masz rację oczywiście. To praktycznie jedyne sytuacje gdy nieuczciwi pracownicy przy losowaniach dokonywanych metodą prng manipulują przy algorytmach generujących liczby i to czasem ma miejsce. Ale po niedługim czasie wychodzi także bo są stosowane inne algorytmy sprawdzające. Jedyny przypadek systemowego oszustwa dokonanego przez organizatora miał miejsce w Bułgarii gdzie dzień po dniu wyszły te same liczby.

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6572
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: ER33 » 23 wrz 2020, 13:14

Nie ma czegoś takiego jak "logika losowości" :roll: Losowość to proces, którego wyniki nie dają się dokładnie przewidzieć. Można jedynie próbować rozpisać ich rozkład i tyle. Losowa jest taka gra, w której pojawia się element losowości. Oczywiście wykluczając z tego wszelakie ustawki. Czy losowość kieruje się logiką? Liczba losowa to liczba otrzymana jako rezultat działania określonego mechanizmu losującego (na przykład przy rzucaniu kostką do gry, tasowaniu kart). Można je także uzyskiwać za pomocą specjalnych urządzeń zwanych generatorami liczb losowych lub przy użyciu odpowiednich programów komputerowych.

Ponadto istnieje coś takiego jak paradoks hazardzisty zwany również złudzeniem gracza - błąd poznawczy i błąd logiczny polegający na traktowaniu niezależnych od siebie zdarzeń losowych jako zdarzeń zależnych. Jest to myślenie, że zdarzenie będące przedłużeniem jakiejś bardzo nieprawdopodobnej serii jest mniej prawdopodobne, niż zdarzenie przerywające tę serię. Tym samym "logika losowości" może być błędem logicznym. W paradoksie losowości prosimy np. dwie osoby o podanie ciągu 20 rzutów monetą.
Pierwsza osoba: ORORORRRORORRRORORRR, druga osoba: OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.
Osobie pierwszej wierzymy, osobie drugiej nie. Dlaczego, skoro oba ciągi mają to samo prawdopodobieństwo? :mrgreen:

Hibernatus
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2020, 11:39
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Hibernatus » 23 wrz 2020, 14:17

ERR3
Napisz mi coś czego nie wiem proszę, bo to wszystko już znam od wielu, wielu lat.
Logika losowości w grach liczbowych to rozkład normalny, któremu podlegają wszystkie tzw. random numbers.
Wytłumaczę to na przykładzie najpowszechniejszej gry typu P-5 a mianowicie 5 z 39.
Cykl dla tej matrycy gry to bez mała 8 gier bo gramy tylko liczbami całkowitymi czyli aby każda liczba miała szansę wyjścia potrzebujemy 8 losowań bo 39/5=7,8.
Właśnie rozkład normalny to logika obowiązująca w uniwersum liczb losowych. W ciągu 8 losowań z 39 liczb pojawi nam się 26 liczb a 13 się w ogóle nie pojawi. Z tych 26 liczb 17 liczb wystąpi 1 raz, zaś 9 więcej niż 1 raz. Spośród tych 9 liczb, 6 wystąpi 2 razy zaś 3 więcej niż 2 razy. Zatem rozsądny gracz przed przystąpieniem do gry rozpoczynającej kolejny cykl zachowa się sensownie robiąc sobie stosowne zestawienia i wiedząc w konsekwencji czego może się spodziewać.

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6572
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: ER33 » 23 wrz 2020, 14:29

@Hibernatus
Przecież zaznaczyłam na początku swojej wypowiedzi, że losowość to proces, którego wyniki nie dają się dokładnie przewidzieć. Można jedynie próbować rozpisać ich rozkład i tyle. Napisałam o rozkładach, więc po co to powtarzać :lol:

Hibernatus
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2020, 11:39
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Hibernatus » 23 wrz 2020, 14:42

Zatem przyjmij do wiadomości, że konsekwentna gra oparta na arytmetyce i niezbyt skomplikowanych działaniach może prowadzić do ograniczenia liczby kombinacji do takiej, która mieści się w granicach zdrowego rozsądku , i które przy matrycy takiej jak 5 z 42 pozwalają na uchwycenie 5 z 5 w czasie nie dłuższym niż 3-6 miesięcy. Zainteresowanych odsyłam do

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4582
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Typowanie liczb LOTTO

Post autor: Nutaharion » 23 wrz 2020, 15:44

A ile zakładów dziennie bym musiał wysyłać żeby podpinać się pod założenia tego systemu matrycowego?
Bo zakładając, że przez 6 miesięcy wysyłam codziennie po 100 wyselekcjonowanych zakładów to będzie mnie to kosztować 27 000 zł a przecież 5/5 mam gwarantowane.

Byłbym gotowy przygotowywać sobie codziennie zestaw za 27 000 zł, który mi da główną w Mini :mrgreen:
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości