Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Scenic
Lubi chajc
Posty: 454
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:20
Kontakt:

Re: Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

Post autor: Scenic » 20 gru 2023, 21:53

Przy wygranej 1MLN to bym przeznaczył na dom jakiś bliźniak aby drugą połowę wynajmować i byłoby po kasie ;) Tak wartość pieniądza została zniszczona przez kilka lat. ;)
Przestał bym grac w TS przynajmniej nie za duże kwoty Szanse na drugą duża wygraną są bardzo małe.

Żadnych drogich sprzętów idt. Jedynie lepszy samochód ale niekoniecznie nowy.

Demo1
Cwaniak
Posty: 305
Rejestracja: 01 lut 2023, 15:45
Kontakt:

Re: Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

Post autor: Demo1 » 20 gru 2023, 22:43

Umówmy się 1 milion to dużo ale i też nie, z taką kwotą za bardzo nie "poszalejesz" no chyba, że masz już dom/mieszkanie, samochód to wtedy możesz pomyśleć o jakiś rozrywkach czy spełnianiu marzeń ale ważne aby zostawić Sobie jakąś barierę. Zjeżdżam do 400k i inwestuję te pieniądze w coś co pozwoli mi odbudować stracone 500k. Generalnie to ciężka sprawa, bo priorytety są inne w momencie gdy wygrasz milion zł a inne gdy wygrasz 10. No i też dużo zależy w jakim momencie swojego życia trafiasz ową wygraną.

Jvzakcdecxdasv
Cyc
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2023, 17:43

Re: Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

Post autor: Jvzakcdecxdasv » 21 gru 2023, 1:18

Tak, oczywiście że mam dom/mieszkanie no chyba każdy z nas ma, bo gdzieś trzeba mieszkać to chyba oczywiste.
Mamy z żoną gniazdko i nie potrzebujemy 2 czy 3 mieszkania/domu, nie mamy dzieci. Myślę że tu na forum każdy ma swoje gniazdko i pokój ciepły w którym to trzyma komputer i piszę na tym forum.

Nawet dziecko jeżeli mieszka z rodzicami to przecież też nie jest bezdomne i mieszka w domu/mieszkaniu które kupili rodzice i które to mieszkanie/dom to dziecko kiedyś odziedziczy tak więc z automatu jest też jego.

Ale załóżmy czysto hipotetycznie dostaje po odliczeniu tego 10% podatku równe 900 000zł, jeżeli moim celem nadrzędnym jest super auto to mogę wydać połowę tylko na ten cel czyli 450 000zł czy "racjonalnie" powinienem kupić taki za 150 000zł. Ale patrząc na ulicach ile jeździ takich BMW, Audi, Porsche czy Mercedesów za te 450k to chyba każdy posiadacz takiego auta wygrał to na loterii tak tylko głośno myślę.

Dodano po 6 minutach 10 sekundach:
Jak myślicie czy blank1981 który to jak dotąd wygrał najwięcej na tym forum, ale może się to wkrótce zmienić, wydrapał w zdrapce 900 000zł już po odjęciu podatku wydał już wszystkie pieniądze i nic mu z wygranej nie zostało, ja tak obstawiam po 5 latach kasa się może skończyć.

Awatar użytkownika
wszechswiat
Świeżak cebula
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2022, 17:20
Kontakt:

Re: Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

Post autor: wszechswiat » 21 gru 2023, 2:23

Zamiast kupowac zabawki, to sprobuj pomnozyc ten milion, od taka zabawa jesli wygrales. Nie wydawaj tego odrazu.
450K powinno isc odrazu na gielde.
200k na crypto typu bitcoin.
Pozostale 250K inwestycje np w Tesle. Jeszcze w styczniu 2023 cena byla po $110 za akcje, dzisiaj po $250. 150%+ na plus.

Jesli sie uda lub udalo to zawsze mozesz odpalic % dla uzytkownika wszechswiat:D

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2585
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

Post autor: Krzysiek » 22 gru 2023, 10:22

Powiedzmy sobie szczerze że ten milion dzisiaj przy takich zawirowaniach to nie jest jakaś oszałamiająco wysoka kwota
Ja np. trafiając taka babkę długo długo bym myślał w co zainwestować.
Mi osobiście się wydaje że w zasadzie wszystkie inwestycje są dziś obarczone ogromnym ryzykiem i w zasadzie nie ma pewnego instrumentu jak jeszcze parę lat temu.
W swój interes jakąś firmę chyba bym się raczej nie bawił. Dlatego że raz trzeba mieć dobry pomysł dwa to niestety ale państwo ZUS łupi tak że aż słabo...
Ale jeśli już miałbym w coś ostrożnie inwestować to chyba najpewniejsze czytaj w miarę bezpieczne są jednak waluty i obligacje.
Raczej bym nie inwestował w akcję np Tesli czy bitcoina. To są za duże i ryzykanckie skoki kursów.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Belzebabka
Świeżak cebula
Posty: 73
Rejestracja: 14 wrz 2023, 18:02
Kontakt:

Re: Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

Post autor: Belzebabka » 05 sty 2024, 17:30

Trzeba być ułomnym, żeby kupować samochód za 500 tysięcy który za dwa lata jest wart 150 tysięcy. Jeżeli nie jesteś biznesmenem lub przedstawicielem wolnych zawodów jak lekarz, którzy biorą takie auta w leasingu, wynajmy długoterminowe itd a ty kupujesz takie auto za gotówkę to jesteś zwykłym frajerem.

Nazzil
Cyc
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2023, 16:59
Kontakt:

Re: Ogromne wygrane a wydatk na plany i celei i utrata fortuny

Post autor: Nazzil » 27 sty 2024, 16:11

Również uważam że kupno samochodu za 500 tyś to kiepski pomysł , jedynie leasing w takim przypadku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości