Zgaduj zgadula :)

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zgaduj zgadula :)

Post autor: grzybek » 30 lip 2021, 18:48

Jedna osoba zadaje pytanie, druga odpowiada. Jesli odpowie poprawnie to sama wymyśla kolejne pytanie. Pytania mają dotyczyć tematyki lotto, czyli gry, zdrapki, kolektura, TS itp. Mogą być łatwe albo trudne przy których trzeba gdzieś poszperać, poszukać odpowiedzi.
To ja zacznę ;)

1. Jak na forum przyjęło się zwać samochód lotto?

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: ER33 » 01 sie 2021, 16:49

Czyżby to była flota Lotto :cool:

michal1080
Janusz Gry
Posty: 57
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: michal1080 » 01 sie 2021, 18:36

Może chodzi o "zdrapkowóz", bo takie określenie kiedyś słyszałem :lol:

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: ER33 » 01 sie 2021, 18:44

Taaa, było takie ;)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: grzybek » 01 sie 2021, 22:16

michal1080 pisze:
01 sie 2021, 18:36
Może chodzi o "zdrapkowóz", bo takie określenie kiedyś słyszałem :lol:
tak, chodziło o zdrapkowóz :mrgreen: teraz Ty zadajesz pytanie :P


P.S. jak ktoś zna odpowiedź i wie że na 100% jest ona poprawna to od razu w tym samym poście może zadać kolejne pytanie;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: Krzysiek » 01 sie 2021, 22:55

Teraz to raczej powinien być "pustakowóz" :lol:
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

michal1080
Janusz Gry
Posty: 57
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: michal1080 » 02 sie 2021, 1:22

teraz Ty zadajesz pytanie :P
Ok. Moje pytanie będzie z tych trudniejszych, też dotyczące forum. Polecimy sentymentalnie.

Słowem wstępu... Jak wiecie kiedyś (dawno temu) istniało sobie stare forum. Pamiętam, że jako człowiek interesujący się statystyką robiłem sobie różne wyliczenia na temat zdrapek (większość robiłem w Excelu). Po ok. pół roku publikowania danych postanowiłem się z Wami wtedy na owym starym forum podzielić w formie "rankingu" spisem zdrapek, które warto kupować (co tydzień w każdy piątek). Starsi użytkownicy zapewne to doskonale pamiętają. Teraz pałeczkę po mnie przejął @Nutaharion, a mi pozostały wspomnienia :-)

Pytanie będzie więc takie - w którym roku (jak jeszcze podacie miesiąc to będzie super) opublikowałem swój pierwszy wpis na forum będący "rankingiem" zdrapek (nie chodzi mi o link do Excela, a wpis na forum z opisowym rankingiem)? Nie wiem czy to się gdzieś zachowało, jak nie to będziecie musieli poszperać w swoim mózgu albo strzelać :D

Mam nadzieję, że pytanie jest w porządku. Jak uda Wam się podać prawidłową odpowiedź to poza potwierdzeniem odpowiedzi wrzucę Wam fajną perełkę jeśli chodzi o te rankingi.

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: ER33 » 02 sie 2021, 15:38

Strzelam, pierwsza połowa 2017 roku ;)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: grzybek » 02 sie 2021, 19:38

Pytanie dobre, bo też ten temat jest po by się czasami czegoś ciekawego dowiedzieć :)

Pamiętam ten pierwszy wpis ale nie wiem kiedy to było. Próbuję sobie przypomnieć jakie zdrapki były wtedy w rankingu, może jakieś polowania z tym związane. Wydaje mi się ranking istniał już jak było polowanie na 500 w banku czyli co najmniej 2017r. Wydaje mi się że tak jak już ER33 strzeliła I połowa 2017 roku, ale gdyby ta odpowiedź była błędna to ja strzelam rok 2016 miesiąc wrzesień :P

michal1080
Janusz Gry
Posty: 57
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zgaduj zgadula :)

Post autor: michal1080 » 04 sie 2021, 0:51

Ok, minęły dwa dni więc czas na prawidłową odpowiedź. Otóż pierwszy mój ranking został opublikowany 31.01.2016 czyli znacznie wcześniej niż myśleliście. Zdajecie sobie sprawę, że od tego czasu minęło już ponad 5 lat? To jest masakra jak to szybko minęło i jak ten czas zapier... :o Mało tego, pierwszy ranking w formie tabeli w Google Docs opublikowałem Wam 13 września 2015 roku, czyli prawie 6 lat temu. :shock:
grzybek pisze:
02 sie 2021, 19:38
strzelam rok 2016 miesiąc wrzesień :P
Tak więc @Grzybek byłeś najbliżej, więc Ty zadajesz pytanie :D

Tak jak obiecałem wrzucam Wam nawet nie jedną, a dwie perełki. Ostatnio z racji iż kupiłem nowy komputer sprzątałem dane na starych dyskach i znalazłem takie oto cuda. W załączniku wysyłam wspomniany pierwszy ranking Excel-a z 2015 roku, a poniżej w spoilerze wspomniany w pytaniu ranking z 31.01.2016. Jak zobaczyłem arkusz to od razu przypomniały mi się czasy "polowania" na fioletową Mega Pensję, czerwonego Maxi Cahsa i Diamentowe 7 oraz kilka kolektur, które już nie istnieją. Pamiętam też nawet, że już wtedy męczyłem p. Kordiana prośbami o listy (wtedy nawet wysyłał takie z informacją ile sztuk jest w danej kolekturze). To były piękne czasy, szkoda, że już nie wrócą. :( Dobrze, że gdzieś na dysku się to zapisało.

Poniżej natomiast treść pierwszego rankingu, o którym była mowa w pytaniu:
► Pokaż Spoiler
A Wy jakie macie wspomnienia z tamtych czasów?
Załączniki
13.09.jpg

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości