"Grzechy" kolektorów

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
marissaw007
Lubi chajc
Posty: 491
Rejestracja: 14 wrz 2019, 23:17
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: marissaw007 » 26 paź 2019, 21:36

enen pisze:
26 paź 2019, 20:18
Ja mam chyba pecha bo dzisiaj na stwierdzenie ze nie wiem ktore zdrapki wybrac uszlyszalam "o boze" z przekasem. Czy oni ich tam w ogole nie sprawdzaja ? Mogliby im jakies kursy z kultury zrobic jak juz biora kogo popadnie.
Takim zachowaniem tracą klientów, a kasę z ts mają od wartości sprzedanych produktów, więc to ich problem. Ja osobiście do tych miejsc gdzie jestem potraktowany w sposób nie miły ( nie ważne czy totalizator, sklep czy usługi) już nie wracam.
A są takie punkty gdzie aż chce się kupować zdrapki, bo pani kolektora zawsze nie na siłę jakimś miłym żartem sypnie :)

Znajomy kiedyś miał taką sytuację że wygrał w lotto plus 10zl i przez tydzień chodził do jednego kolektora (był pod praca) i za każdym razem mówił że nie ma jak wypłacić. W końcu poirytowany zapytał, czy 10zl przez tydzień nie ma obrotu i z wielką łaską wypłacił.
Zapewne szkoda mu było drobnych.

enen
Cyc
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2019, 4:36
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: enen » 27 paź 2019, 19:30

marissaw007 pisze:
26 paź 2019, 21:36
enen pisze:
26 paź 2019, 20:18
Ja mam chyba pecha bo dzisiaj na stwierdzenie ze nie wiem ktore zdrapki wybrac uszlyszalam "o boze" z przekasem. Czy oni ich tam w ogole nie sprawdzaja ? Mogliby im jakies kursy z kultury zrobic jak juz biora kogo popadnie.
Takim zachowaniem tracą klientów, a kasę z ts mają od wartości sprzedanych produktów, więc to ich problem. Ja osobiście do tych miejsc gdzie jestem potraktowany w sposób nie miły ( nie ważne czy totalizator, sklep czy usługi) już nie wracam.
A są takie punkty gdzie aż chce się kupować zdrapki, bo pani kolektora zawsze nie na siłę jakimś miłym żartem sypnie :)

Znajomy kiedyś miał taką sytuację że wygrał w lotto plus 10zl i przez tydzień chodził do jednego kolektora (był pod praca) i za każdym razem mówił że nie ma jak wypłacić. W końcu poirytowany zapytał, czy 10zl przez tydzień nie ma obrotu i z wielką łaską wypłacił.
Zapewne szkoda mu było drobnych.
Mam niedaleko mnie miejsce z świetnymi Paniami ale często mi nie po drodze albo jak wracam to już zamknięte więc biorę jak napotkam po drodze. Zauważyłam że wiele niemiłych jest w centrach handlowych/

Gracz007
Cyc
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:35
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: Gracz007 » 14 gru 2019, 9:54

U mnie w miasteczku bo to metropolia nie jest, są mili ale zalezy tez od humorku sprzedawcy. Tylko w 1 punkcie daje facet wybrac zdrapke zawsze a w innych musisz poprosić. I mam taka kolekture gdzie ogolnie sie znamy, sa dwie panie. Mozna tam kupic tez zaklady bukmacherskie i jedna z pan taka kierowniczka ma to od lat, dostaje fanty od lotto i od innych firm dla klientow, ostatnio dostali cukierki to wszystkie zabrala sobie do domu a inna pani mowi ze az jej wstyd ze ona wszystko zabiera. Sa stali kilenci to dla nich a ona zwyczajnie ma to w upie....

Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: boobs » 25 gru 2019, 11:18

Temat bardzo dobry. Jako gracz z kilkuletnim stażem (aktywny, tylko na forum nieco mniej ;) mogę powiedzieć, że mnie najbardziej razi niekompetencja niektórych "kolektorów". Czasem mam wrażenie, że ja sam sprawniej obsłużyłbym ten Lottomat. Poza tym:

- Nie wydawanie Loteriad/Loterii Świątecznych bez dodatkowego upominania się o nie.
- Niekompetencja typu wciskanie kitu, że sprzedaż danej zdrapki się już zakończyła (a była dopiero kilka tygodni w sprzedaży)
- Nie wydawanie gadżetów (pomimo, że widać, że np są na stanie)

Kamila
Uzależniony od gry
Posty: 813
Rejestracja: 29 wrz 2019, 18:58
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: Kamila » 25 gru 2019, 20:10

A mnie denerwuje nachalne zachęcanie do gry przez obsługe oraz dawanie nie tego co chciałam zakupić. Szczególnie jak gram na chybił trafił i chce tylko multi za 2, 50 to odrazu te głupie pytania a ze super szansą czy bez? Z plusem czy bez? Stawka 1 czy więcej? Na jedno losowanie czy więcej? I tak do każdego kuponu się pytają i marnują mój czas. Sprzedaż z tymi pytaniami trwa 10 razy dłużej. Ja przychodze zdecydowana po konkretne zakupy i te głupie pytania. Jak bym chciała super szanse to bym powiedziała że chce a jak nie mówie to znaczy że nie chce kupić. I jeszcze wciskają dodatkowe zakłady na chybił trafił jak mówie że chce 1 zakład to dostaje 2 zakłady albo więcej i mówią że się pomylili i mogą wycofać. Ale często biorę te z pomyłki bo jak już są to może jakaś wygrana wpadnie. Kilka razy miałam tak że niewzięłam dałam do wycofania a widziałam prędzej liczby bo kupon miałam przez chwile w rękach i akurat były wygrane na te kupony i to niemałe. Więc teraz biorę te kupony nadmiarowe z pomyłek. Na szczęście w punktach lotto gdzie jestem stałym graczem i mnie znają moge spokojnie kupować co chce i nic mi niewciskają. Jednak o stałych graczy bardziej dbają niż jak ktoś przyjdzie do punktu raz na jakiś tam czas.

Awatar użytkownika
Super7
Kolektor
Posty: 207
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:07
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: Super7 » 27 gru 2019, 11:54

Kamila pisze:
25 gru 2019, 20:10
A mnie denerwuje nachalne zachęcanie do gry przez obsługe oraz dawanie nie tego co chciałam zakupić. Szczególnie jak gram na chybił trafił i chce tylko multi za 2, 50 to odrazu te głupie pytania a ze super szansą czy bez? Z plusem czy bez? Stawka 1 czy więcej? Na jedno losowanie czy więcej? I tak do każdego kuponu się pytają i marnują mój czas.
Tylko widzisz-klienci są różni. Jeden gra bez plusa, a inny gra zawsze z plusem i to jest dla niego tak oczywiste, że nawet o tym nie mówi, bo nie wyobraża sobie gry bez plusa. Są też ludzie którzy uwielbiają chyba być o wszystko pytani, bo wpadają do kolektury i mówią "Poproszę Multi Multi". I koniec. A jak zaczynam się go dopytywać to wychodzi że on chce 2 zakłady na 4 losowania z plusem na 5 liczb i stawka 2. Więc niestety-jeżeli ktoś rzuci "poproszę Multi Multi z 10" to dopytujemy się o wszystkie "brakujące" informacje żeby nie narobić sobie unieważnień "bo przecież ja zawsze gram na 2 losowania" (a klienta widzę pierwszy raz w życiu...) Więc moja rada-mówcie cenami :D Serio-jak ktoś przyjdzie i mówi że chce multi multi z 7 za 2,50 to jest wszystko jasne i nie trzeba ostawiać teatrzyku w dopytywanie się o wszystko :)

Natomiast co do zarzutu proponowania wszystkiego: przy składaniu zamówienia kończcie zdaniem "i tylko to, dziękuję", albo "to będzie wszystko, więcej nic nie chcę". Wtedy sprzedawca będzie pewny że nie jesteście Tajemniczym Klientem, bo ten nie ma prawa tak powiedzieć. A uwalenie Tajemniczego Klienta od razu odcina kolektora od premii kwartalnej, która potrafi być wielkości wypłaty :P

Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: boobs » 28 gru 2019, 14:33

Super7 pisze:
27 gru 2019, 11:54
Kamila pisze:
25 gru 2019, 20:10
A mnie denerwuje nachalne zachęcanie do gry przez obsługe oraz dawanie nie tego co chciałam zakupić. Szczególnie jak gram na chybił trafił i chce tylko multi za 2, 50 to odrazu te głupie pytania a ze super szansą czy bez? Z plusem czy bez? Stawka 1 czy więcej? Na jedno losowanie czy więcej? I tak do każdego kuponu się pytają i marnują mój czas.
Tylko widzisz-klienci są różni. Jeden gra bez plusa, a inny gra zawsze z plusem i to jest dla niego tak oczywiste, że nawet o tym nie mówi, bo nie wyobraża sobie gry bez plusa. Są też ludzie którzy uwielbiają chyba być o wszystko pytani, bo wpadają do kolektury i mówią "Poproszę Multi Multi". I koniec. A jak zaczynam się go dopytywać to wychodzi że on chce 2 zakłady na 4 losowania z plusem na 5 liczb i stawka 2. Więc niestety-jeżeli ktoś rzuci "poproszę Multi Multi z 10" to dopytujemy się o wszystkie "brakujące" informacje żeby nie narobić sobie unieważnień "bo przecież ja zawsze gram na 2 losowania" (a klienta widzę pierwszy raz w życiu...) Więc moja rada-mówcie cenami :D Serio-jak ktoś przyjdzie i mówi że chce multi multi z 7 za 2,50 to jest wszystko jasne i nie trzeba ostawiać teatrzyku w dopytywanie się o wszystko :)

Natomiast co do zarzutu proponowania wszystkiego: przy składaniu zamówienia kończcie zdaniem "i tylko to, dziękuję", albo "to będzie wszystko, więcej nic nie chcę". Wtedy sprzedawca będzie pewny że nie jesteście Tajemniczym Klientem, bo ten nie ma prawa tak powiedzieć. A uwalenie Tajemniczego Klienta od razu odcina kolektora od premii kwartalnej, która potrafi być wielkości wypłaty :P
To co napisałeś jest bardzo przydatne, warto pamiętać o tym przy zakupach. Ja tam zawsze tłumaczę konkretnie co chcę i za ile (tu przeważnie o zdrapki chodzi) tak żeby było szybko i sprawnie. Trzeba sobie nawzajem ułatwiać życie ;)

mejdek
Cyc
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2020, 14:28
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: mejdek » 14 kwie 2020, 23:09

Mnie najbardziej denerwuje, jak coś wygram i mam odebrać w kolekturze, to z reguły "nie mają", albo "niech pan idzie tam gdzie pan kupił, bo ja akurat nie mam". A to nie są jakieś duże kwoty, wiadomo. Oczywiście jak kupuję to jest okey, gorzej jak trzeba wypłacić. Ale może mam tylko ja takiego pecha z tym. Raz pamiętam musałem całe miasto obskoczyć bo nie mieli "niby" wypłacić za multi multi. Drugim minusem jest zniecierpliwienie- wchodzę do kolektury, chcę się rozejrzeć pomyśleć, a tu o d azu " prosze". Nie każdy wchodzi do kolektury z decyzją co i za ile chce kupić.

Awatar użytkownika
Rocker
Lottożłop
Posty: 1281
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:52
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: Rocker » 20 kwie 2020, 14:18

mejdek pisze:
14 kwie 2020, 23:09
Mnie najbardziej denerwuje, jak coś wygram i mam odebrać w kolekturze, to z reguły "nie mają", albo "niech pan idzie tam gdzie pan kupił, bo ja akurat nie mam". A to nie są jakieś duże kwoty, wiadomo. Oczywiście jak kupuję to jest okey, gorzej jak trzeba wypłacić. Ale może mam tylko ja takiego pecha z tym. Raz pamiętam musałem całe miasto obskoczyć bo nie mieli "niby" wypłacić za multi multi. Drugim minusem jest zniecierpliwienie- wchodzę do kolektury, chcę się rozejrzeć pomyśleć, a tu o d azu " prosze". Nie każdy wchodzi do kolektury z decyzją co i za ile chce kupić.
W kolekturach własnych lotto możesz otrzymać wypłatę środków na konto, wystarczy że masz kartę przy sobie. To w przypadku większych wygranych (parę stówek)może ułatwić odbiór wygranej.

Awatar użytkownika
Kaszmir
Maniak
Posty: 709
Rejestracja: 22 kwie 2020, 14:04
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: "Grzechy" kolektorów

Post autor: Kaszmir » 26 kwie 2020, 21:38

Kiedyś w Carrefour miałem problem z puszczeniem lotka z własnych liczb :) Pani wygnała mnie na koniec kolejki :twisted:
Kręci ksiądz i białogłowa, co ukręci w morde schowa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości