Nasze pasje

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Natu_gracz
Cwaniak
Posty: 211
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:48
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: Natu_gracz » 09 wrz 2019, 23:33

newużytkownik pisze:
06 wrz 2019, 20:08
Śmiejcie się, śmiejcie: https://pl.wikipedia.org/wiki/UFO_w_Emilcinie I co wy na to ? :)
Znam trochę temat, ogólnie w tych okolicach nie jedna osoba widziała dziwne obiekty latające, cóż takie Polskie Roswell :)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: grzybek » 10 wrz 2019, 0:26

Jak dla mnie ufo zawsze będzie się dało wyjaśnić nową technologią, tym bardziej w dzisiejszych czasach. Nie orientuję się, ale czy były jakieś przypadki spotkania z ufo w dawnych czasach, dajmy nawet XVIII, XIX wiek czy dopiero zbiegło się się to z okresem powstawania maszyn latających? Bo mi się wydaje, że dopiero w XX wieku to się zaczęło więc jak dla mnie jest to tylko rozwój technologii militarnej nieznanej dla zwykłego cywila, który czasami jest tylko świadkiem próbnych lotów maszyn.

AgaMarusia11
Cwaniak
Posty: 284
Rejestracja: 15 sie 2019, 19:37
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: AgaMarusia11 » 10 wrz 2019, 0:56

grzybek pisze:
10 wrz 2019, 0:26
Jak dla mnie ufo zawsze będzie się dało wyjaśnić nową technologią, tym bardziej w dzisiejszych czasach. Nie orientuję się, ale czy były jakieś przypadki spotkania z ufo w dawnych czasach, dajmy nawet XVIII, XIX wiek czy dopiero zbiegło się się to z okresem powstawania maszyn latających? Bo mi się wydaje, że dopiero w XX wieku to się zaczęło więc jak dla mnie jest to tylko rozwój technologii militarnej nieznanej dla zwykłego cywila, który czasami jest tylko świadkiem próbnych lotów maszyn.

Były takie przypadki i to wielokrotnie.
Pasjonuję się tematyką UFO od prawie 30 lat ;)

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: House » 12 wrz 2019, 7:59

grzybek pisze:
10 wrz 2019, 0:26
Jak dla mnie ufo zawsze będzie się dało wyjaśnić nową technologią, tym bardziej w dzisiejszych czasach. Nie orientuję się, ale czy były jakieś przypadki spotkania z ufo w dawnych czasach, dajmy nawet XVIII, XIX wiek czy dopiero zbiegło się się to z okresem powstawania maszyn latających? Bo mi się wydaje, że dopiero w XX wieku to się zaczęło więc jak dla mnie jest to tylko rozwój technologii militarnej nieznanej dla zwykłego cywila, który czasami jest tylko świadkiem próbnych lotów maszyn.
Przypadki są opisane nawet w starożytności, generalnie na długo przed powstaniem jakiegokolwiek lotnictwa. Opisują je różne kultury, społeczeństwa, które w tamtych czasach nie miały możliwości spotkania się (z racji zamieszkiwania na różnych kontynentach). O ile świetlne kule na niebie można tłumaczyć różnymi zjawiskami pogodowymi czy złudzeniami o tyle w wielu kulturach występuje załoga takiego UFO i to już ciężej racjonalnie wytłumaczyć mając na uwadze, że podobne opisy są na różnych kontynentach i w różnym czasie.

tier
Moderator
Posty: 966
Rejestracja: 15 lip 2018, 19:21
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: tier » 13 wrz 2019, 20:23

Wrzucam na prośbę Rockera :D czasami lepiej jest zainwestować w dobry własny wyrób jak gry. :lol:

Kabanosy

resized_DSC_8982.JPG

Jałowcowa
resized_DSC_8983.JPG

Grillowa przed parzeniem

DSC_8951.JPG
EXIF-Data show/hide
Original image recording time:
2019:09:13 12:14:46
Image taken on:
13 wrz 2019, 10:14
Focus length:
24.1 mm
Shutter speed:
1/80 Sec
F-number:
f/5.3
ISO speed rating:
800
Whitebalance:
Auto
Flash:
Flash did not fire
Camera-manufacturer:
NIKON CORPORATION
Camera-model:
NIKON 1 S1
Exposure program:
Normal program
Exposure bias:
-2/6 EV
Metering mode:
Pattern

i goloneczki :mrgreen: :mrgreen:

resized_DSC_8978.JPG

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: House » 13 wrz 2019, 20:34

łooo matko bosko
jak już kiedyś uda mi się wybudować własny dom (a na pewno będzie na wsi) to też popróbuje sobie coś uwędzić :D
na youtube często oglądam gościa z kanału NOMART https://www.youtube.com/channel/UCzWvbbX18I3j60F-BoNx4aA

jak mam możliwość u kogoś spróbować takich przysmaków to zawsze potem nie mogę przełknąć sklepowej kiełbachy :)

pamiętam, że kiedyś mój dziadek, jak jeszcze żył to co 2 tygodnie wędził różne rzeczy ale to było przed 2000 rokiem, już pozapominałem jak to robił

unReal
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 07 maja 2019, 10:02
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: unReal » 13 wrz 2019, 20:34

tier pisze:
13 wrz 2019, 20:23
Wrzucam na prośbę Rockera :D czasami lepiej jest zainwestować w dobry własny wyrób jak gry. :lol:

Kabanosy


resized_DSC_8982.JPG


Jałowcowa

resized_DSC_8983.JPG


Grillowa przed parzeniem


DSC_8951.JPG


i goloneczki :mrgreen: :mrgreen:


resized_DSC_8978.JPG
Aż mi ślinka pociekła. Idę coś zjeść :D
Pieniądze dają ci wolność, byś robił ze swoim czasem to, co chcesz.

tier
Moderator
Posty: 966
Rejestracja: 15 lip 2018, 19:21
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: tier » 13 wrz 2019, 20:40

House pisze:
13 wrz 2019, 20:34
łooo matko bosko
jak już kiedyś uda mi się wybudować własny dom (a na pewno będzie na wsi) to też popróbuje sobie coś uwędzić :D
na youtube często oglądam gościa z kanału NOMART https://www.youtube.com/channel/UCzWvbbX18I3j60F-BoNx4aA

jak mam możliwość u kogoś spróbować takich przysmaków to zawsze potem nie mogę przełknąć sklepowej kiełbachy :)

pamiętam, że kiedyś mój dziadek, jak jeszcze żył to co 2 tygodnie wędził różne rzeczy ale to było przed 2000 rokiem, już pozapominałem jak to robił
Znam tego gościa, filmami promuje swój sklep, coś tam robi ale niektóre przepisy są po prostu złe. Taki misz masz wszystkiego. :)

AgaMarusia11
Cwaniak
Posty: 284
Rejestracja: 15 sie 2019, 19:37
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: AgaMarusia11 » 13 wrz 2019, 22:20

Dobrze, że jestem wegetarianką i mnie nie rusza :lol:

Ale podziwiam :D

tier
Moderator
Posty: 966
Rejestracja: 15 lip 2018, 19:21
Kontakt:

Re: Nasze pasje

Post autor: tier » 13 wrz 2019, 22:35

Podobno z warzyw nie można tyle energii dostarczyć do mózgu :) jedyna słuszna droga to tłuszcz. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości