Co zrobilibyście z wygraną?

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
Cytryna zwyczajna
Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 06 sie 2018, 0:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: Cytryna zwyczajna » 28 paź 2018, 19:01

Zastanawiam się co zrobilibyście z wygraną w Lotto :?:
Ja na przykład zdałbym prawo jazdy, i kupił wymarzone auto.
Jeśli była bo to wygrana większa niż sto tysięcy, ulokowałbym resztę na lokacie.
Napiszcie niżej ;)

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: House » 28 paź 2018, 19:57

Ja potrzebuję hajsu na budowę domu - na razie mam działkę i dobre chęci - kredytu coś banki nie chcę dać a to co dają nie starczy ;/ kredyt jest dla bogatych, tak wychodzi ;( więc póki co tylko wygrana w lotto mnie ratuje, np. w mini bo spokojnie 250-270 tys by mi starczyło ;) generalnie jak coś kupuje z gier TS to tak aby wygrana główna nie była niższa niż te 200-250 tys zł bo resztę to bym już dozbierał z kredytów ;)

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: Nutaharion » 28 paź 2018, 20:03

Kupiłbym mieszkanie i dałbym na wynajem. Taki pierwszy krok w kierunku dochodu pasywnego :)
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: grzybek » 28 paź 2018, 22:30

Gdyby to była wygrana do 100000zł to po odciągnięciu 10% podatku odjąłbym drugie 10%, które odłożyłbym sobie na dalszą grę (czyli krótki mówiąc przepieprzyć :lol: ) a pozostałą kwotę zostawił do wydawania w nagłych przypadkach a bardziej chodzi mi o coś takiego, że np. psuje się rower, kupuję nowy, coś potrzeba do domu to mam kasę i od razu mogę iść to kupić. Zapewne na dzień dobry i tak pokupowałbym jakieś nowsze sprzęty, coś wyremontował itp. To byłoby takie odczucie że na długi czas nic mnie nie zaskoczy co by wiązało się z nadprogramowym wydaniem pieniędzy, bo zawsze miałabym tego asa w rękawie, chyba wiecie o co mi chodzi :)

Awatar użytkownika
SATEL
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 23 paź 2018, 14:23
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: SATEL » 29 paź 2018, 10:04

Ja podobnie jak House liczę że uda się wydrapać chatę :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: Krzysiek » 29 paź 2018, 10:45

Ja np. załóżmy jeśli trafiłbym ok 250k w Mini to nie szalałbym zbytnio. Wydał bym oczywiście na rzeczy które mam zaplanowane, trochę bym się podzielił w domu z najbliższą rodziną ale tez bez szaleństw i jakiegoś rozdawnictwa. Wbrew pozorom taka kasa jak zawróci w głowie a może bo ludzie są rożni może rozlecieć się migiem.
Wydał bym z tego może ze 100k na rożne rzeczy które są zaplanowane a pozostała kasa na konto i spokojnie sobie żyć z tego.
Naszła mnie taka myśl że może bym sobie jednorazowo zaszalał w zdrapki np. za 5k i kupił sobie solidny pakiet :D
W jakieś bardzo popularnej kolekturze, gdzie były trafione większe wygrane. np w jakiejś galerii handlowej
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rocker
Lottożłop
Posty: 1281
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:52
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: Rocker » 30 paź 2018, 10:18

W zależności od sumy. Kupno mieszkania lub domu ,a aktualne na wynajem. Na pewno nie dawał bym pieniędzy na lokatę bo to największa strata pieniędzy. Zarobek marny, a inflacja przez okres lokaty długoterminowej idzie w górę. Mam parę pomysłów na firmę to kasa na pewno by pomogła na początek. Na pewno nie siedział bym i żył z wygranej gdybym miał grube miliony. Przyjemnie jest coś stworzyć samemu na spokojnie tworzyć firmę. A nawet jeśli by się nie udało dodatkowe pieniądze z wygranej dają możliwość przeżycia takiej porażki.

dansky
Cwaniak
Posty: 275
Rejestracja: 18 lip 2018, 15:16
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: dansky » 30 paź 2018, 17:33

Na takie pytanie gość odpowiedział, że by to przepił, a na ostatnie pół litra pożyczył.

Lila1987
Świeżak cebula
Posty: 91
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:56
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: Lila1987 » 27 lip 2019, 14:55

Kupiłabym mieszkanie bo ile można komuś płacić za wynajem ... poza tym zaczęłabym terapie syna ...takie moje marzenia może kiedyś się spełnią

AgaMarusia11
Cwaniak
Posty: 284
Rejestracja: 15 sie 2019, 19:37
Kontakt:

Re: Co zrobilibyście z wygraną?

Post autor: AgaMarusia11 » 19 sie 2019, 0:34

Dom mam, samochód i firmę też 😁 Więc to odpada.
Ale - spłaciłabym kredyt na dom i na firmę oraz raty leasingowe za samochód :lol:
I wzięłabym miesięczny urlop, bo od kiedy mam firme nie miałam tygodnia urlopu nawet :mrgreen:

A z pozostałej reszty, jeśli by jakaś jeszcze była, kupiłabym przemiłej Pani z kolektury w Intermarche ogromny kosz słodyczy, żeby jakoś umilić jej chwile pracy w pomieszczeniu kolektury o powierzchni 1 x 0,5 m 😁

I ostatnie - mnóstwo karmy dla lokalnego schroniska dla zwierząt.
O tych najmniejszych braciach naszych nie wolno zapominać 😉

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości