Góra Kasy [468]

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Góra Kasy [468]

Post autor: Nutaharion » 04 paź 2019, 14:25

Mam w życiu swoją taką listę rzeczy do zrobienia i kiedyś wpisałem na nią:
"Wygrać tyle w Lotto żeby musieć odebrać nagrodę w oddziale"

I to, jak widać, z gorszymi skutkami próbuję zrealizować. Uda się wykonać? Świetnie. Nie uda? Nic mnie to nie będzie obchodzić.

Gry liczbowe są nudne, idziesz do kolektury, kupujesz kupon i czekasz. Z jeżdżenia po zdrapki mam ogromną frajdę, a ja uwielbiam jeździć autem, a dzięki polowaniu robię to co lubię i mam jakiś "śmieszny" cel a nie tylko "prosto przed siebie".

Ostatnie polowanie spędziłem na wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, i ogromną frajdę sprawiało mi podziwianie ostańców skalnych, które pojawiały się podczas zwiedzania różnych kolektur w dziwnych miejscach. Innym dniem zwiedzałem okolice dojeżdżając do Cieszyna i zamku gdzie spróbowałem i kupiłem kilka bardzo dobrych piw z tamtejszego browaru, a przy okazji zwiedziłem czeską część tego miasta. Śmieszne, że wszystko dzieli taki niewielki most :)

Trochę zbiednieje od tego tysiaka, to jasne, ale życie nie polega tylko na tym żeby chować pieniądze w skarpetę. Po to pracuję i zarabiam żeby wydawać. Poduszkę w razie czego mam, więc śpię spokojnie.

A fundacje wspieram w 1% podatku przy rozliczaniu i czasem sobie poprzeglądam coś na siepomaga czy ratujemyzwierzaki i tam też się dorzucam, ale obecnie nasze państwo zabiera mi już tyle pieniędzy w podatkach, i zabierać będzie jeszcze więcej, że uważam, że to ono powinno wziąć na siebie ciężar pomocy potrzebującym.
Ja wydając pieniądze na Lotto wspieram też sport i kulturę. Trochę już za dużo tego wsparcia ode mnie ;-)
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Amigo007
Cwaniak
Posty: 252
Rejestracja: 07 paź 2018, 18:54
Kontakt:

Re: Góra Kasy [468]

Post autor: Amigo007 » 04 paź 2019, 14:48

Przepraszam jeśli Cię trochę obraziłem. Ale spoko, każdy ma jakiś swój "nałóg". A ten nie jest specjalnie groźny, i jak Ci to daje trochę przyjemności. I możesz sobie na to pozwolić, to w sumie czemu nie. A i pozwiedzałeś trochę :-) A że to najczęściej nie ma sensu, to wiemy już wszyscy. I to widać po wynikach. Pzdr.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Góra Kasy [468]

Post autor: Krzysiek » 04 paź 2019, 14:53

Zgadzam się z @Amigo, jak i z Nutaharionem bo oboje mają rację. Jednakże prosiłbym aby nikogo nie "pouczać" na co ma wydawac pieniądze.

Zgadzam sie z kolega Amigo, bo np ja bym w polowania się nie bawił. ale zgadzam sie tez z kolegą @Nutaharionem że życie tez nie polega na włożeniu w skarpetę kasy i jakoś sobie tam wegetować.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

AgaMarusia11
Cwaniak
Posty: 284
Rejestracja: 15 sie 2019, 19:37
Kontakt:

Re: Góra Kasy [468]

Post autor: AgaMarusia11 » 04 paź 2019, 18:23

Jak ja nie cierpię, jak ktoś kogoś rozlicza z jego własnych pieniędzy... Takie posty są nie na miejscu...

Ze mną jest to samo - ratuję bezdomne psy, leczę je i wspomagam osoby dające im dom tymczasowy. I wciąż słyszę - tyle kasy na kundle wydajesz! A mogłabyś na jakieś chore dziecko dać! Dramat.
Niech każdy patrzy w swój własny portfel, jego pieniądze, jego wydatki. Człowiek pracuje i sam decyduje na co wydaje swoje pieniądze i nie powinien się nikomu z tego tłumaczyć.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Góra Kasy [468]

Post autor: Krzysiek » 04 paź 2019, 19:00

No, na wsi gadają babcie "że to tylko pies"
Jak słyszę coś takiego to wurwica mnie bierze. :roll: :x

ale wracamy juz do właściwego tematu ;)
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
SATEL
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 23 paź 2018, 14:23
Kontakt:

Re: Góra Kasy [468]

Post autor: SATEL » 05 paź 2019, 0:12

Do portfela i do łóżka nie powinno się nikomu zaglądać. Na tym forum brakuje tego i w jedną i w drugą stronę. Skupcie się na gratkach za 2 dychy :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości