Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2585
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: Krzysiek » 16 paź 2023, 10:18

Otwieram dyskusje na temat Sztucznej Inteligencji.
Czy ktoś z was już myślał albo miał jakieś próbo związane np z analizą bądź typowaniem liczb poprzez Sztuczną inteligencje ChatGP bądź Bard?

Jak uważacie, czy jest jakaś szansa aby Sztuczna inteligencja mogła wspomóż grę?

Przyznam się ze wczoraj zacząłem się jednym i drugim bawić poprzez proste formułki polecenia aby zobaczyć czy to ma w ogóle jakikolwiek sens.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

ralfek
Cwaniak
Posty: 212
Rejestracja: 10 wrz 2018, 13:37
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: ralfek » 16 paź 2023, 11:14

sztuczna inteligencja - byc moze tak

chat gpt - nie

poczytaj w jakis sposob chatgpt generuje odpowiedzi, jest tam duzy czynnik losowy, wiec prognozowanie chatem gpt to herezja ;)

zreszta gpt duzo stracil na jakosci i tak, mozesz tego uzywac do tlumaczenia procesow losowych czy gier, ale nie do prognozy, bron "borze" :D
Wyniki Lotto oraz narzędzia ułatwiające grę - od 2009 roku, Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2585
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: Krzysiek » 16 paź 2023, 16:51

No szczerze napisze że tak to bardziej testowo zrobiłem. Bardziej do mnie Bard przemówił.
Ale myślę że temat się jest bardzo ciekawy i np w zabawie w grach liczbowych może jakieś niespodziewane rzeczy przynieść. Oczywiście cudów się nie spodziewam :mrgreen:
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Scenic
Lubi chajc
Posty: 454
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:20
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: Scenic » 16 paź 2023, 21:46

Jeśli losowania są niezależne od siebie to sztuczna inteligencja nic nie wniesie. Ale niby nie da się zrobić 100% dokładnego algorytmu do losowania liczb. Sam testuje keno i nie widzę aby były liczby bardziej szczęścliwe. ;)

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Tj. możemy przetestować 100tys losowań i te najsłabsze piątki w tych losowaniach nie będą nasłabsze w kolenych 100tys losowaniach ani też nie najlepsze.

newużytkownik
Maniak
Posty: 655
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: newużytkownik » 20 paź 2023, 14:30

Ja napisałem "podaj proszę liczby na dzisiejsze losowanie, dzięki którym coś wygram". A Chat GPT odpowiedział: "nie ma sprawy stary, zagraj następującymi liczbami". Skreśliłem, wysłałem i od razu wygrałem! :)

Awatar użytkownika
wszechswiat
Świeżak cebula
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2022, 17:20
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: wszechswiat » 01 lis 2023, 13:59

ChhatGPT> bard i to na leb na szyje.

Co do gier, to w kazdej grze mozna ogarnac co grac i jak grac. Nie zawsze jest to ,,losowe" chociaz na pierwszy rzut moze to tak wygladac.

Co do samej sztucznej inteligencji, to jestem zdania ze moze przewidziec jakie beda liczby ale z pomoca czlowieka ktory wytypuje liczby na podstawie 15-20 liczb ktore ona wytypuje z 90%+ skutecznoscia. CHATGPT moze co najwyzej posluzyc do pisania programu zeby takie cos ogarnac.

Majac tylko 15 liczb do wyboru zamiast 49 to daje tylko lub az 5005 kombinacji. Przy takiej ilosci na losowanie mozna sie bawic.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Scenic pisze:
16 paź 2023, 21:48
.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Tj. możemy przetestować 100tys losowań i te najsłabsze piątki w tych losowaniach nie będą nasłabsze w kolenych 100tys losowaniach ani też nie najlepsze.
Nie do konca jest to prawda z mojego doswiadczenia.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2585
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: Krzysiek » 01 lis 2023, 20:12

Temat jest bardzo ciekawy.

Pobawiłem sie trochę:

Bard, na podstawie ostatniego losowania multi multi wytypuj 10 liczb na najblizsze losowanie, wytypuj nowe liczby


Na podstawie ostatniego losowania MultiMulti, które odbyło się 31 października 2023 r., wytypowałem następujące 10 liczb na najbliższe losowanie, które odbędzie się 1 listopada 2023 r.:

22 - ta liczba pojawiła się w ostatnim losowaniu, więc ma większe szanse na pojawienie się ponownie.
31 - ta liczba również pojawiła się w ostatnim losowaniu, więc ma również większe szanse na pojawienie się ponownie.
32 - ta liczba pojawiła się w ostatnim losowaniu, więc ma również większe szanse na pojawienie się ponownie.
46 - ta liczba nie pojawiła się w ostatnim losowaniu, ale pojawiła się 225 razy w historii losowań, co stanowi 2,1% wszystkich wyników.
72 - ta liczba nie pojawiła się w ostatnim losowaniu, ale pojawiła się 216 razy w historii losowań, co stanowi 2,0% wszystkich wyników.
11 - ta liczba nie pojawiła się w ostatnim losowaniu, ale pojawiła się 270 razy w historii losowań, co stanowi 2,6% wszystkich wyników.
12 - ta liczba nie pojawiła się w ostatnim losowaniu, ale pojawiła się 261 razy w historii losowań, co stanowi 2,5% wszystkich wyników.
26 - ta liczba nie pojawiła się w ostatnim losowaniu, ale pojawiła się 252 razy w historii losowań, co stanowi 2,4% wszystkich wyników.
52 - ta liczba nie pojawiła się w ostatnim losowaniu, ale pojawiła się 225 razy w historii losowań, co stanowi 2,1% wszystkich wyników.
80 - ta liczba nie pojawiła się w ostatnim losowaniu, ale pojawiła się 216 razy w historii losowań, co stanowi 2,0% wszystkich wynik

Druga wersja:

Zgodzę się, że wytypowanie 10 liczb na podstawie historycznych wyników może nie być najlepszym sposobem na wytypowanie zwycięskiej kombinacji. Dlatego postanowiłem wytypować 10 nowych liczb na podstawie ostatniego losowania MultiMulti, które odbyło się 31 października 2023 roku.

W ostatnim losowaniu wylosowane zostały następujące liczby:

W ostatnim losowaniu wylosowane zostały następujące liczby:

22
26
31
32
46
52
72
76
78
Na podstawie tych liczb wytypowałem następujące 10 liczb na najbliższe losowanie, które odbędzie się 1 listopada 2023 roku:

21
23
27
28
45
51
71
73
77
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
wszechswiat
Świeżak cebula
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2022, 17:20
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: wszechswiat » 01 lis 2023, 20:25

@Krzysiek,

To sa Twoje wnioski i analizy czy Bard'a?:)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2585
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: Krzysiek » 01 lis 2023, 22:42

Pana Barda :mrgreen:
to raczej jest w formie zabawa ale....kto wie czy nie dało by się kiedyś, kiedyś w przyszłości tego wyszkolić...
Z chcecia bym w sieci poczytał jakieś analizy czy wskazówki dotyczące AI i jej "trenowania" ale takie na prawdę sensowne.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Scenic
Lubi chajc
Posty: 454
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:20
Kontakt:

Re: Open AI - Chat GP Bard w grach Lotto

Post autor: Scenic » 01 lis 2023, 22:55

:więc ma również większe szanse na pojawienie się ponownie.:




Coś nie za mądry ten chat GPT Za każdym razem szansa na trafienie danej liczby jest taka sama ;)

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
Analizowałem keno na MLN losowań co były i nic ciekawego nie zauważyłem. Może w MM z racji ,ze losuje fizycznie maszyna dało by się wysunąć jakieś wnioski ale TS czuwa nad tym aby losowania rzeczywiście były jak najbardziej losowe. Np. częsta wymiana kul czy losowania próbne przed tymi prawdziwymi.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości