Loteriada 2022

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
bazylia
Lubi chajc
Posty: 410
Rejestracja: 19 cze 2022, 10:03
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: bazylia » 13 sie 2022, 17:26

Jeśli już wysyłają takie wytyczne do kolektorów, to co stoi na przeszkodzie żeby blokować nietypowo wielkie ilości wklepane przez jedną osobę systemowo? Następnym razem powinni dać jedną główną; gwizdek i problem multiwklepywaczy zniknie :roll:

Scenic
Lubi chajc
Posty: 450
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:20
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: Scenic » 13 sie 2022, 21:55

Ostatnio kupowałem 2 razy w punkcie lotto i niestety kodu loteriady nie dostałem. Jaki jest sens w taki sposób to organizować?'

Lepiej gdyby kod był na kuponie z zawartymi zakładami.

Szajba
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2022, 21:09
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: Szajba » 14 sie 2022, 9:06

Wiecie co , uważam , że tak się dzieje tylko z ich winy. Gdyby w regulaminie były jakieś zasady odnośnie rejestrwania kodów np : każdy uczestnik mógłby zarejestrować max 10 kodów dziennie, nie byłoby takiego problemu. Sami są sobie winni. Wiadomo, że ludzie będą zbierać kupony , żeby zwiększyć swoje szanse. Mogli to przewidzieć. Tym bardziej, że to nie jest pierwsza loteriada. I takie wyeliminowanie ludzi z konkursu, tylko dlatego, że wklepali dużo kodów, byłoby ogromnym świństwem i bardzo niesprawiedliwe. Z uwagi na brak informacji i otwartą furtkę, którą sami otworzyli.

Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: boobs » 15 sie 2022, 11:50

Ale ich nie interesuje kto ile wklepał i skąd wziął kody. Ważne aby zrobić konkurs, ogarnąć w miarę proste zasady, rozlosować nagrody i tyle. Komu by się chciało ustawiać jakieś blokady, sprawdzać kody itp? Oni mają problem z poprawnym wrzuceniem skanu... Nie wymagacie zbyt dużo?

bazylia
Lubi chajc
Posty: 410
Rejestracja: 19 cze 2022, 10:03
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: bazylia » 15 sie 2022, 12:13

boobs pisze:
15 sie 2022, 11:50
Ale ich nie interesuje kto ile wklepał i skąd wziął kody. Ważne aby zrobić konkurs, ogarnąć w miarę proste zasady, rozlosować nagrody i tyle. Komu by się chciało ustawiać jakieś blokady, sprawdzać kody itp? Oni mają problem z poprawnym wrzuceniem skanu... Nie wymagacie zbyt dużo?
Czyli kolektorzy twierdzący, że mają odgórny zakaz dawania większej ilości kuponów, nawet tych wynikających z zakupów, kłamią ? :idea:

Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: boobs » 15 sie 2022, 13:58

Nie wiem, może to są wymysły lokalnych przedstawicieli? W kolekturach, w których ja się obracam, często widzę mniejsze lub większe kupki Loteriad, które są gdzieś odłożone i jeśli ktoś chce je zabrać to może to zrobić. Nikt nie robi z tym problemu.

Awatar użytkownika
mzielakzielakm
Lottożłop
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2019, 20:25
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: mzielakzielakm » 15 sie 2022, 16:37

Nie kłamią , bo mają nakaz niszczenia kuponów i raczej go przestrzegają , z obawy na naganę lub brak premii.
Ale trzeba pamiętać , że pracownicy Żabek i innych punktów mogą nie wiedzieć lub mają nakaz w nosie ( sam od nich dostaje kupony) , bo co im zrobią.

Varekaidream
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwie 2020, 13:55
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: Varekaidream » 15 sie 2022, 19:11

Szajba pisze:
13 sie 2022, 12:50
Z tego co wyczytałam zauważyłam, że częściej wygrywają ludzie, którzy nie zarejestrowali bardzo dużej ilości kodów. I zaczynam się zastanawiać, czy aby system nie elimune osób z bardzo dużą ilością kodów. Kilka osób pisało, że zarejestrowało tysiące kodów i nic... :cry:
W regulaminie wyraznie pisze ze uczestnik moze brac udzial w Loterii ile razy chce jezeli tylko spelni warunki.
Watpie ze TS by łamał swoj wlasny regulamin a napewno nie wiedza czy uczestnk faktycznie kupil produkty (stacjonarnie) do wydanego kodu Loteriady.

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
Szajba pisze:
14 sie 2022, 9:06
Wiecie co , uważam , że tak się dzieje tylko z ich winy. Gdyby w regulaminie były jakieś zasady odnośnie rejestrwania kodów np : każdy uczestnik mógłby zarejestrować max 10 kodów dziennie, nie byłoby takiego problemu. Sami są sobie winni. Wiadomo, że ludzie będą zbierać kupony , żeby zwiększyć swoje szanse. Mogli to przewidzieć. Tym bardziej, że to nie jest pierwsza loteriada. I takie wyeliminowanie ludzi z konkursu, tylko dlatego, że wklepali dużo kodów, byłoby ogromnym świństwem i bardzo niesprawiedliwe. Z uwagi na brak informacji i otwartą furtkę, którą sami otworzyli.
Dokladnie tak, a na dodatek karygodne.
Trzeba pamietac ze Loteriada to dzialanie promocyjne (marketing) ktory ma na celu zwiekszenie sprzedaz TS. W przypadku wiekszego gracza, ktory na prawde by sie do tego zabral i wydal kilka tysiecy zlotych na lotto, TS by go wyeliminowal z mozliwosci wygrania nagrody na korzysc kogos kto wydal 60 zl? Hmmmmm... jutro Coca-Cola zrobi konkurs, wymog: NIE kupic ani jednego produktu CC w ostatnim roku. Ci co kupili sa dyskwalifikowani! Doesn't make sense.

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: Nutaharion » 15 sie 2022, 19:30

Na FB widziałem gościa co pisał że zarejestrował ponad 1000 kodów i wygrał bon do 4f więc nie blokują wygranych ze względu na ilość wpisanych kodów.
Z drugiej strony jak mieliby to weryfikować? Skąd wiedzą czy zbierałem je po innych klientach czy jestem hazardzistą i właśnie wywaliłem 6k na zdrapki/kuponu i po prostu tyle tego nazbierałem :)?

Najlepszą metodą byłoby drukowanie kuponów z wygranymi tak jak to ma miejsce z dodatkowymi kuponami Lotto. Ot co milion transakcji wyskakuje dodatkowy kupon z jedną z wygranych (sztabka/bon/nagroda rzeczowa). Tylko wtedy byłoby trzeba pilnować czy kolektor nie zachowa kuponu dla siebie. Może dałoby się dodać jakąś muzyczkę przy wygranej.
W takim przypadku fajnie by było też mieć dostęp do nagród na stronie Lotto do aktualnego widoku z tym jakie nagrody już Lottomat wystrzelił a jakie jeszcze są do wygrania. No ale tutaj trzeba by było się postarać a leśnym dziadkom to nie po drodze.

Ehh, jakby to był prywatny biznes to może to by lepiej działało a teraz to jest to partyjna przechowalnia politycznych rodzin.
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Varekaidream
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwie 2020, 13:55
Kontakt:

Re: Loteriada 2022

Post autor: Varekaidream » 15 sie 2022, 19:45

boobs pisze:
15 sie 2022, 11:50
Ale ich nie interesuje kto ile wklepał i skąd wziął kody. Ważne aby zrobić konkurs, ogarnąć w miarę proste zasady, rozlosować nagrody i tyle. Komu by się chciało ustawiać jakieś blokady, sprawdzać kody itp? Oni mają problem z poprawnym wrzuceniem skanu... Nie wymagacie zbyt dużo?
100% :-)

A z tym ze wygrywaja glownie ludzie ktorzy wpisali po kilkanascie kodow jest tak samo jak z kodami na Y...
Wiecej ludzi gra stacjionarnie (kody nie przez Y) = wydanych jest ich o wiele wiecej = wieksze prawdopodobienstwo ze zostanie wylosowany = jest ich faktycznie wiecej wylosowanych.

Zalozmy ze jest:
50 osob ktore wpisuja po 5,000 kodow (pula 250,000 kodow) = 10.6%
70,000 osob ktore wpisuja po 30 kodow (pula 2,100,000) = 89.4%
to ktora grupa osob ma wieksze prawdopodobienstwo ze jej kod bedzie wylosowany? :-) Nie sadze ze jest tutaj jakis spisek przeciwko "wielkim gracza" tylko po prostu matematyka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości