W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: Nutaharion » 25 lut 2019, 14:14

Ciekawe czy pośród tych wszystkich zdrapek była jakaś główna :| :| :|

______________________________________________________________________________________

Do trzech różnych kiosków próbował się włamać jednej nocy 19-latek z Gdańska. Dopiero trzecia próba - do kolektury Lotto - okazała się skuteczna. Oprócz terminala do kart płatniczych i mikrofalówki ukradł 1500 zdrapek.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 1 w nocy. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące próby włamania do kiosku przy ul. Gościnnej.

- Na miejscu okazało się, że sprawca zbił szybę, jednak najprawdopodobniej nie wszedł do środka i nic nie ukradł. Funkcjonariusze na miejscu zdobyli informacje dotyczące rysopisu mężczyzny, ustalili także, w którą stronę uciekł - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W rejon, gdzie złodziej miał uciekać, pojechał kolejny patrol. Policjanci zauważyli w pewnym momencie zbitą szybę w innym kiosku. W środku na ziemi leżały rozrzucone towary, co mogło sugerować, że tym razem sprawcy udało się wejść do środka.

- Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik i przeprowadzili oględziny, a także zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze sprawdzili monitoring, ustalili świadków i przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat tego zdarzenia - mówi Kamińska.

W tym samym czasie policjanci odebrali kolejne zgłoszenie dotyczące próby włamania do kiosku, tym razem przy ul. Sandomierskiej. Według świadków młody mężczyzna odjechał z tego miejsca taksówką chwilę przed przybyciem na miejsce funkcjonariuszy.

Policjanci poszli tym tropem i ustalili dane 19-latka. Około godz. 6 rano został on zatrzymany w mieszkaniu na Oruni. Na miejscu zabezpieczono skradzione z kiosku przedmioty: m.in. mikrofalówkę, terminal do obsługi kart płatniczych oraz 1500 zdrapek o wartości około 5 tys. zł.

Tym razem zdrapki nie okazały się dla 19-latka szczęśliwe - usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz dwóch kolejnych prób włamań. Mężczyzna przyznał się do winy.

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/1500-zdrapek-nie-przynioslo-mu-szczescia-n132147.html

Obrazek
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: Krzysiek » 25 lut 2019, 14:41

Popularność produktów Lotto rośnie :lol:
Tylko że chyba nie zdążył podrapać nic. :mrgreen:
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

uzyszkodnik
Lottożłop
Posty: 1336
Rejestracja: 17 lip 2018, 7:52
Lokalizacja: Stołeczna Wieś
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: uzyszkodnik » 25 lut 2019, 16:03

A jak w tych zdrapkach była główna? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: Nutaharion » 25 lut 2019, 16:13

Przy takich kradzieżach właśnie ta hipoteza mnie zawsze trochę boli :(
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

sieper83
Cwaniak
Posty: 221
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:08
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: sieper83 » 25 lut 2019, 18:13

i wśród tych zdapek jest KALENDARZ ŚWIĄTECZNY na który poluje

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: Nutaharion » 25 lut 2019, 18:15

Ja widzę dużo Kasa X10 a ona może być niedługo bardzo dobrą zdrapką do zakupu :|
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: House » 25 lut 2019, 19:19

Tam jest tak dużo zdrapek z potencjalnymi głównymi, że szkoda gadać. A ile takich włamań jest na mniejszą skalę i bez rozgłosu w mediach... dlatego nie opłaca się za bardzo polować na główne w zdrapkach za 10 czy 20 zł bo jest ich tak mało, że taki incydent może zaważyć na tym, że polowanie jest wtedy nic nie warte...
w zdrapkach za 1-2-3-5 zł wygrane dużo mniejsze ale jest dużo głównych więc takie incydenty, aż tak bardzo nie wpłyną na główne... tak samo likwidacja punktów sprzedaży, wypadki losowe typu zalanie zdrapek itp., w skali kraju sporo zdrapek się marnuje...

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5118
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: grzybek » 25 lut 2019, 19:27

We Wrześni kilka miesięcy (blisko pół roku) zanim miało zostać zlikwidowane Tesco zamknięto z dnia na dzień punkt lotto znajdujący się w środku i jak byłem ostatni raz w tym sklepie to przez szybę widziałem, że te pozostawione zdrapki nadal tam były i może nadal są...

Awatar użytkownika
Super7
Kolektor
Posty: 207
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:07
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: Super7 » 26 lut 2019, 10:34

grzybek pisze:
25 lut 2019, 19:27
We Wrześni kilka miesięcy (blisko pół roku) zanim miało zostać zlikwidowane Tesco zamknięto z dnia na dzień punkt lotto znajdujący się w środku i jak byłem ostatni raz w tym sklepie to przez szybę widziałem, że te pozostawione zdrapki nadal tam były i może nadal są...
Najprawdopodobniej to wzory zdrapek, bo nie sądzę, że ktoś zostawiłby nierozliczone zdrapki przy zamknięciu kolektury ;) Z daleka wzory są praktycznie nierozróżnialne od normalnych zdrapek ;)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5118
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: W Gdańsku skradziono 1 500 zdrapek o wartości 5 000 zł

Post autor: grzybek » 26 lut 2019, 13:57

To nie były wzory bo wzory i inserty w tym konkretnym punkcie były przyklejane na tablice a w tym stojaku były całe kupki zdrapek po kilkadziesiąt losów. Akurat ten stojak był przy szybie, więc wszystko dokładnie widziałem, nawet leżały tam zdrapki, których sprzedaż skończyła się w międzyczasie, nawet zeszłoroczna wielkanocna jeszcze tam była :P
W tym kiosku zostały też wszystkie gazety, wafelki, picie itd. Być może po całkowitym zamknięciu sklepu ktoś się tym zajął by to wszystko opróżnić :geek:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości