Zakłady Specjalne 2018

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5132
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: grzybek » 11 paź 2018, 16:00

Zapomniałem, że dzisiaj start i zamiast ZS wziąłem 2 puste szczęśliwe linie :( Jak już wyślę pierwszy zakład na CT to będę wiedział jakich 7 liczb już nie skreślać na drugim zakładzie tj. 1, 45 oraz 5 z zakładu (chyba, że 1 lub 45 się powtórzy :x )

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: Nutaharion » 11 paź 2018, 16:08

KasiaM pisze:
11 paź 2018, 14:51

Nutaharion, daj spokój. Nie broń czegoś czego nie da się obronić😔
Gdybym miał dzisiaj zdecydować na co przeznaczyć 2 000 000 zł i do wyboru miałbym prototyp urządzenia wytwarzającego wodę pitną z powietrza na pustyni które za lat 10 rozwiąże problem pragnienia czy tez przedłużenie agonii śmiertelnie chorego dziecka to wybór dla mnie jest oczywisty i wybieram urządzenie do wytwarzania wody pitnej.

Mamy ograniczony budżet i musimy dokonywać trudnych wyborów, ale czasem warto spojrzeć na świat trzeźwo i zauważyć pozytywy które nie są od razu namacalne.

Jeżeli nie popierasz wsparcia dla nauki to po prostu bojkotuj te zakłady specjalne i poczekaj na takie które będą miały cel który Ci się podoba.

Ja będę grał i puszczę ich pewnie z 10. Mam nadzieję że moja złotówka i złotówki innych grających pozwolą obudzić się nam za 10 lat w lepszym miejscu ;)
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
KasiaM
Kosiarka Trójek
Kosiarka Trójek
Posty: 1579
Rejestracja: 21 lip 2018, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: KasiaM » 11 paź 2018, 16:38

Nutaharion, wszystko piękne co napisałeś tylko, że niestety generalnie na poprawę życia ludzi nie wystarczy 2000000 zł. Tutaj potrzebna jest odpowiednia strategia działania i systematyczne pieniądze a nie taki jednorazowy zastrzyk z którego na początek całe mnóstwo tłustych kotów się upasie i dopiero to co zostanie będzie podzielone między „właściwie” myślących studentów. I na dodatek jeśli by to miało zrobić cokolwiek dobrego to upłynie mnóstwo czasu i wszyscy już zapomną o co chodziło.
Gdyby te pieniądze przeznaczyć na pomoc np.: chorym dzieciom to one te pomoc odczują od razu.
I troszkę obrzydliwe jest to gdy piszesz, ze cieżko chory (nawet śmiertelnie chory) jest mniej godny tego żeby mu polepszyć chociaż „na chwilę” jego życie.
Płacimy ogromne podatki do budżetu i właśnie to rządzący powinni tak gospodarzyć żeby zapewnić prawidłowy rozwój techniki i technologii zapewniający postęp i polepszenie życia ludzi. A my codziennie widzimy na co idą nasze podatki. Dotacje do jedynie słusznych jednostek (wiem, to już polityka, ale nie mogę się powstrzymać).
Oczywiście jestem jak najbardziej za rozwojem techniki. Jestem zafascynowana technologia. Całe moje życie (bardzo długie życie) zawodowo związane jest z praca na rzecz rozwoju technologii.

I jeszcze dodam, że ja nie namawiam do bojkotowania tych zakladów specjalnych tylko wypowiedziałam się na temat celu na jaki są przeznaczone. Na pewno kupię kilka zakładów i nie dlatego, że są na taki czy inny cel tylko po prostu żeby się zabawić

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2587
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: Krzysiek » 11 paź 2018, 16:46

Tak, i uda się może 0.5/100 projekt,u który później umrze tak jak Syrenka. Właśnie włączyło się w to CBA. Dla mnie osobiście są inne ważniejsze cele. Bardziej przede wszystkim pożyteczniejsze, bo to będzie i ma przełożenie później na nas wszystkim. Chory człowiek/dziecko= płacimy za to wszyscy. Ja nie da się go uratować to tracimy wszyscy na tym.
Inaczej nawet by to wsparcie studentów wyglądało gdyby to byli studenci uczelni medycznej.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: Nutaharion » 11 paź 2018, 18:12

KasiaM pisze:
11 paź 2018, 16:38

I troszkę obrzydliwe jest to gdy piszesz, ze cieżko chory (nawet śmiertelnie chory) jest mniej godny tego żeby mu polepszyć chociaż „na chwilę” jego życie.
Tego nigdzie nie napisałem... :evil: :evil: :evil:
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
KasiaM
Kosiarka Trójek
Kosiarka Trójek
Posty: 1579
Rejestracja: 21 lip 2018, 22:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: KasiaM » 11 paź 2018, 19:07

Nutaharion pisze:
11 paź 2018, 18:12
KasiaM pisze:
11 paź 2018, 16:38

I troszkę obrzydliwe jest to gdy piszesz, ze cieżko chory (nawet śmiertelnie chory) jest mniej godny tego żeby mu polepszyć chociaż „na chwilę” jego życie.
Tego nigdzie nie napisałem... :evil: :evil: :evil:
Ok, Nutaharion może mnie troszkę poniosło. To przepraszam Cię za te słowa🌹

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6573
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: ER33 » 11 paź 2018, 22:20

grzybek pisze:
11 paź 2018, 16:00
Zapomniałem, że dzisiaj start i zamiast ZS wziąłem 2 puste szczęśliwe linie :( Jak już wyślę pierwszy zakład na CT to będę wiedział jakich 7 liczb już nie skreślać na drugim zakładzie tj. 1, 45 oraz 5 z zakładu (chyba, że 1 lub 45 się powtórzy :x )
Przecież nie trzeba koniecznie dzisiaj wysłać. Losowanie dopiero 10 listopada ;)

A tak na marginesie. Wieczorem uzbierało się już ponad 46 tysięcy z wysłanych dziś Zakładów Specjalnych 8-)

dannielmvs
Janusz kombinator
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2018, 20:59
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: dannielmvs » 11 paź 2018, 22:29

No, pula ladnie rosnie, mam nadzieje ze przektoczy magiczny milion :)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5132
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: grzybek » 11 paź 2018, 22:36

Trafienie trójki wywoła niemały uśmiech na twarzy bo będzie konkretna :)

ER33, wiem że jeszcze dużo czasu ale chciałem wysłać dzisiaj a przez sklerozę nie mam ani 6zł ani wysłanego zakładu :P

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6573
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zakłady Specjalne 2018

Post autor: ER33 » 11 paź 2018, 22:43

Myślałam, żeś jeszcze młody grzybek i skleroza nie dotyczy :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości