Takie sobie wyliczenia...

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
pablovsky
Janusz kombinator
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2024, 1:19
Kontakt:

Takie sobie wyliczenia...

Post autor: pablovsky » 15 kwie 2024, 14:03

Wczoraj w wolnej chwili zrobiłem sobie symulację gry w Mini Lotto oraz Multi Multi.
Założyłem, że od 1 stycznia tego roku do dnia dzisiejszego wysyłałbym kupon w Mini z czterema, prostymi zakładami dziennie czyli za łączną kwotę 6zł.
Co wyszło? Ano tyle, że straciłbym kwotę 397,20 zł.
Wolałem nie liczyć ile bym stracił wysyłając np. osiem zakładów prostych, o systemach nie wspominając, tu już straty sięgają tysięcy złotych.

Co do Multi Multi zrobiłem symulację na wszystkie liczby.
Przykładowo, gdybym grał od 1 stycznia do dzisiaj na jedną liczbę, dwa zakłady dziennie za 5zł, straciłbym 361 zł lub grając z plusem aż 802zł
I przedstawię w kolejności grę na kolejne liczby.
2 liczby - strata 429zł, z plusem 906zł.
3 liczby - strata 427zł, z plusem 810zł
4 liczby - strata 381zł, z plusem 746zł
5 liczb - strata 417zł, z plusem 738zł

I żeby nie zanudzać, napiszę tylko, że gdybym grał codziennie od nowego roku dwa zakłady dziennie na 10 liczb, moja strata wyniosłaby 405zł, zakładając grę bez tzw. plusa. Bo z plusem byłoby 814zł w plecy.

Oczywiście zapewne gdybym wybrał inny zestaw liczb, stalbym się milionerem albo przynajmniej majętnym człowiekiem. Otóż nie do końca. Nawet żeby nie wyjść na mały minus musiałbym mieć wiele szczęścia. W przeciwnym razie zawsze są spore straty.
I nasuwa się logiczne pytanie, warto? Wiadomo, wysyłając kupon , człowiek się łudzi i ma nadzieję, że to "właśnie dziś" i "właśnie ja trafię ".
Ale obiektywnie podchodząc do tematu czy zdrapki czy wszelkiej maści gry liczbowe to jedna, wielka fikcja. Chyba, że trafisz. Wtedy warto.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2587
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Takie sobie wyliczenia...

Post autor: Krzysiek » 16 kwie 2024, 9:31

Ale to żadne odkrycie. Czy to gry liczbowe czy zdrapki to niestety ale w 95% zawsze będziemy na minusie. Żeby wyjść na plus to trzebalo by minimum trzeci lub drugi stopień trafić. Poniżej tego jesteśmy na minusie.
Osobiście uważam że np zdrapki są o wiele gorsze pod względem generowania minus.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
pablovsky
Janusz kombinator
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2024, 1:19
Kontakt:

Re: Takie sobie wyliczenia...

Post autor: pablovsky » 16 kwie 2024, 13:51

Wiem, nie odkryłem niczego nowego, chciałem tylko podzielić się informacją dla ewentualnych nowicjuszy, którzy czasami szukają po necie informacji pt."jak zostać milionerem w Lotto".
Każde tego typu wyliczenia, czy obserwacje fajnie się czyta i uznałem, że skrobnę posta. :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości