Brak zdrapek w punkcie

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
marissaw007
Lubi chajc
Posty: 491
Rejestracja: 14 wrz 2019, 23:17
Kontakt:

Brak zdrapek w punkcie

Post autor: marissaw007 » 14 kwie 2023, 22:19

Tak mnie zastanawia, jest możliwe żeby dany punkt nie prowadził, a w zasadzie nie obsługiwał zdrapek? Do tej pory myślałem że jak ktoś się decyduje na otwarcie punktu partnerskiego lotto, to w jego obowiązku jest promowanie i sprzedaż produktów lotto.

Tymczasem ostatnio chciałem wypłacić w żabce zdrapke to dostałem informację, że nie obsługują zdrapek, chociaż jakieś mają wywieszone. Myślałem że może nie chciało im się wypłacać, więc dziś poszedłem i pytam czy mogę kupić zdrapkę, na co też odpowiedzieli że nie prowadzą sprzedaży zdrapek, ale np zakład lotto mogę puścić ( drukowany na jakimś paragonie xD)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2576
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Brak zdrapek w punkcie

Post autor: Krzysiek » 15 kwie 2023, 19:35

Z tego co wiem, to sprzedaż Lotto w Ząbkach i Carrefour rządzi się innymi prawami. Tak jak wspomniałeś w Żabce kupon lotto z liczbami dostajemy cos na wzór paragonu.

Wiec odpowiadając na twoje pytanie tak: mogą nie prowadzić sprzedaży zdrapek bo mają inna umowę niż prywatne punkty lotto.
Sowoją droga to głupota, bo albo mogę kupić wszystko albo nic.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

bazylia
Lubi chajc
Posty: 410
Rejestracja: 19 cze 2022, 10:03
Kontakt:

Re: Brak zdrapek w punkcie

Post autor: bazylia » 15 kwie 2023, 20:27

W Carrefour też kasjer drukuje zakłady tak ja paragony, kod można normalnie sprawdzić w czytniku później.
Też mnie zastanawia dlaczego mają problem ze zdrapkami, pewnie mała marża.

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4583
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Brak zdrapek w punkcie

Post autor: Nutaharion » 15 kwie 2023, 21:04

Raczej kwestia szkolenia pracowników i połączenia obu systemów.

Ciekawostka: promocja że przy zakupie Lotto za 21 zł dostawało się gratisowy kupon na 3 zł nie obowiązywała właśnie w kasach Carrefoura.
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2576
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Brak zdrapek w punkcie

Post autor: Krzysiek » 15 kwie 2023, 22:35

bazylia pisze:
15 kwie 2023, 20:27

Też mnie zastanawia dlaczego mają problem ze zdrapkami, pewnie mała marża.
Zdrpaki i inne losy mają największą marze bo 10% od sprzedanej zdrapki.
I to właśnie w punktach lotto na zdrapkach kolektorzy zarabiają najwięcej. Nie wiem jak teraz ale swego czasu były nawet premie dla kolektorów za największa sprzedaż zdrapek.
Od kuponów jest 6-7,5%
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

marissaw007
Lubi chajc
Posty: 491
Rejestracja: 14 wrz 2019, 23:17
Kontakt:

Re: Brak zdrapek w punkcie

Post autor: marissaw007 » 23 kwie 2023, 6:23

Krzysiek pisze:
15 kwie 2023, 22:35
bazylia pisze:
15 kwie 2023, 20:27

Też mnie zastanawia dlaczego mają problem ze zdrapkami, pewnie mała marża.
Zdrpaki i inne losy mają największą marze bo 10% od sprzedanej zdrapki.
I to właśnie w punktach lotto na zdrapkach kolektorzy zarabiają najwięcej. Nie wiem jak teraz ale swego czasu były nawet premie dla kolektorów za największa sprzedaż zdrapek.
Od kuponów jest 6-7,5%
Dzięki za tą wypowiedź, to był inny temat który mnie zastanawiał - ile kolektorzy dostają prowizji od sprzedaży ;)

W takiej sytuacji właściciel kolektury powinien przykładać większą wagę do tego jak jego pracownicy obsługują sprzedaż produktów lotto. W żabkach i niektórych mniejszych sklepach mam wrażenie jak by robili to za kare.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2576
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Brak zdrapek w punkcie

Post autor: Krzysiek » 23 kwie 2023, 19:53

W żabkach i podobnych lotto to tylko dodatek więc im tak nie zależy na sprzedaży. Sprzeda się to się sprzeda, nie to nie bo to niestety nie ich główny dochód i zysk.

Natomiast prywatne punkty lotto osobne żyją tylko że sprzedaży zakładów i zdrapek. Punkt lotto np w małym spizywczaku to też dobry dodatek do zysku. Najmniej właśnie przykładają się takie punkty jak Żabki. Bym nawet powiedział że to fla nich kula u nogi momentami.

No i jeszcze firmowe punkty lotto. Tu jest najlepsza obsługa bo lotto wymaga od sprzedawców a im sam sprzedawca prócz samej podstawowej pensji może liczyć przy dobrej sprzedaży na dodatkowe profity.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości