Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: ER33 » 17 lip 2018, 14:04

Podstawowe terminy

Nakład: – zdrapki mają określony nakład, który jest podzielony na transze, które są podzielone z kolei na paczki o równej liczbie sztuk. Każda paczka/zdrapka ma swój numer identyfikacyjny. Zazwyczaj jest tak, że na każdą transzę przypada określona liczba wygranych zdrapek a jako, że różne transze trafiają w różne regiony Polski to naprawdę rzadko zdarza się, by 2 główne wygrane w tej samej zdrapce padły blisko siebie.

Transze: – podział nakładu zdrapek na grupy np.: z różnimy kolorami zdrapki. W każdej z tych transz może przypadać 1 główna wygrana danej zdrapki.
np: przy zdrapce czarna perła:
1transza(nieb) 000001-049999 wygrana padła
2transza(nieb) 050000-099999 brak!
3transza(róż) 100000-150xxx wygrana padła

Paczki: - Zdrapki są pakowane w paczki. Po x losów zależności od danej zdrapki. Zakładając że w zdrapce np. giga cash mający 266800 paczek po 15szt losów jest podzielony na 2 transze to pierwsza transza zaczyna się od 000001 do 133400 a druga od 133401 do 266800

Z tymi transzami i paczkami to też bywa różnie, ponieważ bardzo często się zdarza, że zdarzają się błędy i wtedy takie paczki idą na przemiał :|

Ile jest zdrapek w paczkach ze zdrapkami po 1zł , 2 zł , 3 zł, 5 zł, 10 zł, 20 zł, 30zł?
Paczka zdrapek po 1 zł - 200 sztuk (200 zł)
Paczka zdrapek po 2 zł - 100 sztuk (200 zł)
Paczka zdrapek po 3 zł - 100 sztuk (300 zł)
Paczka zdrapek po 5 zł - 50 sztuk (250 zł)
Paczka zdrapek po 10 zł - 25 sztuk (250 zł)
Paczka zdrapek po 20 zł - 15 sztuk (300 zł)
Paczka zdrapek po 30 zł - 10 sztuk (300 zł)

Zazwyczaj w paczkach jest:
* w zdrapkach po 1zł 45-47losów pełnych i 153-155pustych
* w zdrapkach po 2zł 22-24losów pełnych i 76-78pustych
* w zdrapkach po 3zł 24-25losów pełnych i 75-76pustych
* w zdrapkach po 5zł 12-13losów pełnych i 37-38pustych
* w zdrapkach po 10zł 6-7losów pełnych i 18-19pustych
* w zdrapkach po 20zł 4-5losów pełnych i 10-11pustych
* w zdrapkach po 30zł 3-4losów pełnych i 6-7pustych
Są też wyjątkowo ubogie paczki szczególnie w losach po 10 (5 pełnych losów na paczkę) i po 20 (3 pełne losy na paczkę).

Numer Zdrapki: - Zdrapki mają numery identyfikacyjne.
Przykład 0355 - 068478 - 025
oznaczenie 0355 - numer zdrapki 068478 - numer paczki 025 - numer zdrapki w paczce

Trzy litery kontrolne, gdzie one są na zdrapkach?
To po trzech literach na zdrapkach i czterocyfrowym kodzie, można się dowiedzieć, czy się wygrało. Trzy litery kontrolne są pod warstwą ścieralną, tą samą gdzie jest właściwa gra (zwycięskie symbole, bonusy, litery do krzyżówki). Zatem, aby je poznać trzeba zdrapkę najpierw kupić. Litery kontrolne są rozrzucone (jedna może być u góry, druga w środku, trzecia na dole, ale też mogą być wszystkie trzy w miarę blisko siebie). W każdym egzemplarzu zdrapki mogą być w innym miejscu. W ich okolicy jest też czterocyfrowy numer kontrolny, ale to już tylko przydatne tylko dla kolektora.


Jak policzyć ilość zdrapek pozostałych w obiegu na podstawie danych ze strony lotto ?

Przykład (28 764 / 90 000) * 100 (%) = pozostała pula 31,9%


Jest możliwość sprawdzenia ile puli na wygrane zostało w sprzedaży?
Można to obliczyć orientacyjnie na podstawie procentu z pozostałej puli, np. jeśli zostało 25% puli na wygrane a zdrapek jest 8 mln to zakładamy, że zdrapek pozostało około 2 mln.

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: ER33 » 01 wrz 2018, 12:23

Szukałam wątku, w którym można by umieścić to info i chyba ten wydaje się być najlepszy. Na starym forum poruszaliśmy kwestię zmian w zasadach sprzedaży zdrapek. Zdrapki miałyby być sprzedawane (odrywane) po kolei do końca i tak samo z każdą następną paczką. Nie byłoby już możliwości wybrania sobie konkretnych numerków. Kiedy miałoby być to wprowadzone? Tego nikt nie sprecyzował. Otóż będąc wczoraj w jednej ze znanych mi kolektur, trafiłam akurat na zaprzyjaźnionego mi kolektora. Od razu rzuciła mi się w oczy wielka gablota z półeczkami, która stała za szklaną witryną. Pochwaliłam, że ładnie to wygląda, a facet powiedział mi, że no niby tak, ale już niedługo nie będę mogła sobie tak wybierać i przebierać w numerach zdrapek jak dotychczas to robię. Stwierdził, że po audycie w TS doszli do wniosku, że zdrapki nie będą mogły sobie już tak spokojnie leżeć tylko będą całe paczki powkładane do tych półeczek, a kolektor będzie odrywał po kolei sztuka za sztuką :roll: Sajgon! Zapytałam kiedy to ma zacząć funkcjonować. Odpowiedział, że dokładnie tego nie wie, ale niestety tak się kiedyś stanie i wszystko ku temu zmierza. Gablota wyglądała prawie jak zdrapkomat obrócony w poziomie (mówię tylko o tej części szufladkowej rzecz jasna). Na końcu każdej półeczki wzór zdrapki dla klienta, a od strony kolektora normalne półki. Ciekawa jestem kiedy to nastąpi i jak będzie się to sprawdzało w praktyce 8-)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5118
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: grzybek » 01 wrz 2018, 13:49

Twój opis bardzo przypomina to co ja już widziałem kilka miesięcy temu w Pobierowie, Już wtedy się dziwiłem co to za cudo, bo nigdzie wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Taka wielka gablota jak komoda, wysokość i szerokość to było ok. 5 półeczek na 10 półeczek, czyli 50 rodzai zdrapek się zmieści i faktycznie od strony klienta były wzory. Powiem szczerze, że wyglądało to bardzo estetycznie, ale właśnie wadą jest to że nie będzie można sobie wybierać. Tylko ja jakoś tego nie widzę w małych kioskach lub spożywczakach, bo ta gablota zajmuje całą ladę; żabka w której to widziałem miała warunki by takie coś zmieścić, ale gdzie indziej to nie da rady :geek:

Awatar użytkownika
Rocker
Lottożłop
Posty: 1281
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:52
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: Rocker » 01 wrz 2018, 16:32

W typowych kolekturach w salonikach prasowych może znajdą miejsce, ale ile takich punktów jest a ile w innych miejscach jak:
-kwiaciarnie,
-spożywczaki,
-lumpexy?? nie wiem u mnie w czymś takim dziwnym jest punkt
-sklepy na wsi,
-sklep z artykułami elektrycznymi,
itd.
To nierealne żeby coś takiego było. Najlepszy przykład zdrapki "Super prezent" ciekawe jaki procent punktów sprzedaje te zdrapki na sztuki. Dużo zapewne nawet ze swojej niewiedzy otwiera paczkę i wydaje po sztuce.
Najpierw niech pomyślą nad jakością zdrapek a nie miejscem do sprzedaży.

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: ER33 » 01 wrz 2018, 17:22

Ale ja nic nie pisałam o takich dziwnych punktach. Mowa była o kolekturach własnych TS.
A w pozostałych pewnie normalnie będą odrywane po kolei i z głowy :cool:

Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: boobs » 03 gru 2018, 7:11

Tylko, że w skali całego kraju ile jest kolektur własnych TS a ile jest kolektur w spożywczakach czy sklepach różnego typu, o których pisał kolega wyżej? Na swoim przykładzie mogę podać, że dwóch okolicznych miastach, które razem mają około 70 tysięcy mieszkańców, znane mi są tylko dwie typowe kolektury TS, z czego jedna jest dość małym kioskiem, do którego co prawda można wejść, ale jest tam tak bardzo mało miejsca, że nie wiem gdzie by taka gablota stanęła. Nie wiem po co oni wymyślają takie zmiany i czemu to ma służyć. Moim zdaniem jeśli to jest gra losowa, to każdy powinien mieć możliwość losowania. Swoją drogą ciekaw jestem czy jak to wejdzie w życie, to czy skończą się niektórym te wszystkie dobre bilanse w zdrapkach :? :?:

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: House » 03 gru 2018, 17:09

Ale przecież nie ma u nikogo dobrych bilansow tylko są zdrapki o ktorych ktos wspomina i są przemilczane pustaki 😀
Bilans procentowy kazdy ma taki sam 😎 czyli ok 50% w plecy nie licząc głównych.

Awatar użytkownika
pat94
Cwaniak
Posty: 318
Rejestracja: 29 sty 2019, 10:23
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: pat94 » 15 lut 2019, 16:52

Zauważyliście, na stronie lotka ich sztuczne pompowanie popularności zdrapek? Chodzi mi o to, że na stronie lotka gdzie mamy możliwość oddania głosu na daną zdrapkę, z minuty na minutę potrafią się zrobić niewiarygodne wysokie liczby. Np rano pod multiforsą było 1000 oddanych głosów, a w ciągu godziny zrobiło się nagle 10000. :lol: Zdrapka wielkanocna jest na stronie chyba z parę dni, a jest tylko 152 głosy. Po co to wszystko? Czy ludzie naprawdę patrzą na "popularność" zdrapek? Umie ktoś to wytłumaczyć? :)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5118
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: grzybek » 15 lut 2019, 20:48

Ktoś te głosy nabija a można oddać ich niezliczoną ilość bo jak najedzie się kursorem na plusik i zacznie napieprzać myszką to będzie tyle głosów ile kliknięć :lol:

Awatar użytkownika
pat94
Cwaniak
Posty: 318
Rejestracja: 29 sty 2019, 10:23
Kontakt:

Re: Zdrapki - podstawowe informacje i instrukcje

Post autor: pat94 » 15 lut 2019, 21:08

Rzeczywiście XD jakie to głupie :lol:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości