Ekspozycja zdrapek w kolekturach

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5118
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ekspozycja zdrapek w kolekturach

Post autor: grzybek » 29 maja 2021, 19:37

Najczęściej wchodzimy do kolektury i widzimy jedną z tych dwóch sytuacji

ObrazekObrazek

Sytuacja na obrazku po lewej jest ok, ale widząc to coś po prawej to mnie nerwica bierze. Na zdjęciu po prawej zdrapki leżą na półeczkach na stojaku, ALE z przodu są przyklejone inserty ze wzorem zdrapki. Co mi to mówi? A no tylko to, że jakaś tam zdrapka (nazwa) jest dostępna, (choć i to bywa mylne bo czasami wisi insert zdrapki której akurat nie ma w kolekturze lub której sprzedaż się skończyła). Natomiast nie wiem, nie widzę bezpośrednio:
- po pierwsze jaki jest dokładnie kolor zdrapki leżącej na stojaku
- po drugie jaki jest numer paczki
- po trzecie ile mniej więcej losów z tej paczki zostało
Rozpoznanie tych trzech rzeczy to jest kwestia 5 sekund i zdobycie jakże ważnych informacji dla klienta zanim jeszcze kolektorka zapyta co podać. Informacje pozwalające jednocześnie zaoszczędzić kolektorce czasu oraz marudzenia i zadawania pytań ze strony klienta o kolor losu itp.
I to jest też prośba do kolektorów którzy to czytają, nie zasłaniajcie zdrapek i stojaków insertami, utrudniacie wizytę klientowi i samemu sobie bo jak klient bedzie uparty to i tak zapyta o wszystkie interesujące go parametry na zdrapce. A można tego uniknąć dając zdrapki na dobrym widoku jak zdjęcie po lewej.

Chcę jeszcze podjąć odrębny temat samych stojaków na zdrapki. Nie wiem jak dla innych ale dla mnie wybrana część tych "nowatorskich" stojaków jest zwyczajnie nie wygodna, np. porównując ze stojakami które pamiętamy sprzed 10 lat. Te najgorsze nowe wersje są:
- bardzo wysokie - najczęściej niskie osoby nie widzą zdrapek na górnych półkach, wysocy nie widzą tego co leży na samym dole.
- wąskie - na jedną półkę wchodzi 1, góra 2 rodzaje
- nie mają przegródek przez co zdrapki leżące na jednej półce wlatują na siebie
- mały kąt półki - kiedyś chyba był ok. 45 stopni, teraz niektóre mają 30 stopni lub mniej i zdrapki zamiast frontem do klienta to leżą prawie na płasko

Najchętniej widziałbym jakąś rozszerzoną wersję tego modelu, np. 6 pięter po 7 przegródek - razem 42przegródki na zdrapki, idealnie na ilośc dla zdrapek w cenie od 1zł do 10zł. Te droższe i tak nie wchodza bo są za szerokie albo za długie i przeważnie leżą gdzieś na boku. Pół żartem pół serio dopowiem że to świadczy też o zbyt dużej liczbie zdrapek w ofercie.
Obrazek

Oczywiście to są moje proponowane rozwiązania jeśli chodzi o stojaki, bo istnieją jeszcze inne możliwości ekspozycji zdrapek. W wielokrotnie wspominanym przez mnie punkcie we Władysławowie wszystkie zdrapki leżą płasko w kupeczkach na wielkiej ladzie - wtedy jest najlepsza widoczność, niczym szwedzki stół to wygląda :)
Punkt w żabce w Pobierowie ma wielką gablotę gdzie jest chyba 5 pięter po 10 przegródek. Łącznie z 50 zdrapek powinno się zmieścić, tak przynajmniej to zapamiętałem.

Napiszcie jak to wygląda w waszych kolekturach i co sądzicie o moich spostrzeżeniach. Mile widziane jest tez zdanie kolektorów ;)

Awatar użytkownika
GracekGracekx321
Cwaniak
Posty: 243
Rejestracja: 22 kwie 2021, 14:13
Kontakt:

Re: Ekspozycja zdrapek w kolekturach

Post autor: GracekGracekx321 » 29 maja 2021, 20:41

U mnie jest najczęściej tak jak na tym drugim obrazku. Jednak ogarnąłem sobie kolekturę, w której pracują dwie przesympatyczne kobiety i nie marudzą jak stoję i wypytuję o kolory czy nunery. :mrgreen: Aż miło tam coś kupić, obsługa na 5 z plusem.

Mam też typowy polski sklep z wystrojem jak sprzed 30lat, brudem, syfem i ukrainkami w obsłudze, ale spora część zdrapek jest poziomo na ladzie za szybą. Więc kolor i numer mogę sobie zobaczyć. Na minus jednak fakt, że jest to przy stoisku alkoholowym, gdzie zawsze są mega-turbo kolejki "spragnionych", więc streszczam się jak mogę.

Dostałem też ocynk od znajomej o innym miejscu, gdzie jest większa lada plus podobno zdrapkomat, w poniedziałek pojadę na zwiady.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Ekspozycja zdrapek w kolekturach

Post autor: Krzysiek » 29 maja 2021, 22:33

Ze stojakami i zdrapkami będzie problem niestety;
1 stojaki są za małe i przy takim tempie jak TS wypuszcza małe cały czas będą. I pojemnościowo i pod względem wielkości.
2. Gdzie taki większy stojak np. w kolekturze w spozywczaku dać skoro mały spozywczak z reguły cały czas załadowany jest?
3. Cały czas krążymy wokół wielkości stojaka a on dalej za mały będzie na wszystkie zdrapki w dodatku jeśli chcemy uszczęśliwić graczy aby mieli wybór co do koloru i numeru.

Fakt ze to np. po prawej stronie słabo wygląda, tylko jak to ogarnąć?
Mi, jedne c przychodzi do głowy to chyba automat z przezroczystymi szufladami na wszystkie zdrapki i każda by miała miejsce swoje. Tylko dopasować wielkościowa ale i tu mamy problem. Ja osobiście to nie widzę rozwiązania. Chyba ze TS będzie produkował zdrapki wszystkie wielkościowo te same czyli za 1 zł jedna wielkość, za 2 zł jeden nie zmienny rozmiar i tak dalej.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

GraczR
Świeżak
Posty: 35
Rejestracja: 16 paź 2020, 22:56
Kontakt:

Re: Ekspozycja zdrapek w kolekturach

Post autor: GraczR » 01 lis 2022, 19:32

W jednej kolekturze w koszyczkach są poustawiane i zgięte w pół.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości