Prawdopodobieństwo wygranej

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Prawdopodobieństwo wygranej

Post autor: grzybek » 27 cze 2021, 21:50

Alfaholik88 pisze:
27 cze 2021, 20:30
Czesc wszystkim :) na forum jestem nowy ale moja przygoda ze zdrapkami trwa od pol roku.
Zaczne od tego ze nie wiedzialem do jakiego tematu wrzucic ten post.
Przychodze o porade dotyczacej oplacalnosci kupna zdrapek bardziej doswiadczonych zdrapkowiczow.
Czy aby prawdopodobieństwo upolowania wiekszej wygranej sugierowac się..
1. Prawdopodoboenstwo trafienia nagrody głównej.. ze str Jakazdrapka
2. Kupowac zdrapki z pozostalym malym nakladem..
3. Sugierowac sie szacowanyym zwrotem pozostalych zdrapek w obiegu ze str. JakaZdrapka
4. Kupowac nowosci zdrapkowe?
5. Przy kupnie zdrapek np za kwote 30 zl zdrapki powiecmy za 5 zl lepiej wziasc 6 szt tej samej czy 2 rozne po 3 szt..
6. Kupowac w kolekturach gdzie jest wiekszy obrot a omijac punkty w zabkach?

Moze my macie jakieś inne sprawdzone sposoby na zwiekszenie szansy?
Badz umiecie odpowiedziec na część pytam?
Pozdrawiam🙂

1) tak

2) to jest właściwie kwintesencja rozsądnej gry w zdrapki by kupować takie w których jest najmniej losów i dostępne są jeszcze główne wygrane

3) tak, aczkolwiek przydałaby się tam jeszcze informacja ile tak naprawdę ta strata/zysk wynosi (konkretna kwota)
Np. patrząc na % zwrotu to vegas i klub milionerów są teraz prawie równie atrakcyjne, ALE:
-31% w klubie milionerów (po 20zł) - to jest strata na poziomie kilku mln złotych gdybyśmy chcieli wykupić wszystkie interesujące nas losy
-32% w vegas (po 5zł) to jest obecnie ok. 400 tys zł a minusie przy wykupie wszystkich atrakcyjnych losów

4) Raczej nie kupowac nowości, wtedy są najniższe szanse wydrapania głównej, a jeśli jeszcze do tego zdrapka ma malutko nagród typu 100, 500, 1000 zł to już w ogóle nie opłaca sie jej kupić. Można kupić, o ile nowa zdrapka ma dobrą tabelę wygranych (nagrody pośrednie) a z tym jest niestety coraz gorzej.

5) tu raczej bez większego znaczenia, bo zależy jak się trafi. Jak weźmiesz 6 takich samych to nikła szansa by wszystkie 6 były wygrane, z drugiej strony im więcej kupisz tym większa szansa że natrafisz na jakiś lepszy rodzynek. Jak kupisz 6 różnych to każda może być wygrana i nawet z większą kwotą, ale to tylko może, bo teoretycznie większa szansa że wszystkie będą po prostu puste.

6) Tu też różnie bywa, główna czy inna większa wygrana może kryć się wszędzie. Różnica jest chyba tylko w obsłudze i wyborze a żabki pod tym względem nie mają dobrej opinii.

Awatar użytkownika
GracekGracekx321
Cwaniak
Posty: 243
Rejestracja: 22 kwie 2021, 14:13
Kontakt:

Re: Prawdopodobieństwo wygranej

Post autor: GracekGracekx321 » 27 cze 2021, 23:08

Ja ostatnio rozkminiałem jedną rzecz.
W Klubie Milinerów jest jedna nagroda główna na całą Polskę. To aż milion złotych, ale szansa że będzie akurat w mojej kolekturze, jest zdecydowanie niższa niż np. w Czasie na kasę. Tam jest aż 70 nagród głównych na całą Polskę... ale po 5 tysięcy każda. To tak niby wygrać, ale jednak trochę przegrać...

Alfaholik88
Cyc
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2021, 10:26
Kontakt:

Re: Prawdopodobieństwo wygranej

Post autor: Alfaholik88 » 27 cze 2021, 23:28

Dzieki @grzybek.. Ale jaka metode bys obral lub obierasz?

Dodano po 7 minutach 54 sekundach:
@GracekGracekx321 mysle dlatego ze obecny naklad czas na kase jest ponan 40 razy wiekszy w stosunku do dostepnych obecnie nagrod glownych.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości