JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Nutaharion » 19 lut 2020, 17:35

Cześć :)

Od kilku miesięcy po godzinach "pracuję" nad przeniesieniem [url="Rankingu Zdrapkowego"[/url] z Arkuszy Google na własną, dedykowaną, stronę. Wiele osób już mi mówiło, że te arkusze są średnie bo brakuje im wielu funkcjonalności. Muszę się z tym zgodzić. Oprócz tego prawda jest taka, że trudno się je aktualizuje :P

Wydaje mi się, że nadszedł czas aby pokazać Wam pierwszą wersję serwisu i zasugerować jej używanie jeżeli i Wam Arkusze Google sprawiają problemy.

Link do nowej odsłony: [url]https://jakazdrapka.pl/[/url]

Jeżeli podoba Ci się strona i uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka

Co już jest dostępne:
- Podstawowa funkcjonalność identyczna jak w "Rankingu Zdrapkowym" prowadzonym w Arkuszach Google,
- Sortowanie danych po wielu parametrach: nazwa zdrapki, cena, szansa na główną wygraną, itp.
- Dostęp do danych historycznych gromadzonych od 26 listopada 2019 roku,
- FAQ w bardziej (mam nadzieję) przystępnej formie z przykładami.

Co planuję dodać:
- Wsparcie dla wersji mobilnej,
- Predykcję terminu zakończenia sprzedaży,
- Informacje o literkach kontrolnych.

Obecnie przez najbliższy czas będę prowadził 2 serwisy jednocześnie: arkusze Google oraz [url=https://jakazdrapka.pl/]JakaZdrapka.pl[/url]. Docelowo jednak zamierzam zrezygnować z arkuszy Google.

I tutaj prośba do Was.
Proszę opiszcie Wasze wrażenia ze strony, czego Wam brakuje, co jest niewygodne, co jest nieintuicyjne, co byście poprawili, jakiej funkcjonalności Wam brakuje w zdrapkowym świecie. Piszcie o wszystkim co Wam przychodzi do głowy a będzie to dla mnie ukierunkowanie na najbliższe dni, tygodnie i miesiące. Dopiero zaczynam działać w temacie tworzenia stron i ten projekt to dla mnie po prostu nauka, stąd mogą pojawić się czasami pewne problemy. Dlatego proszę tez o wyrozumiałość :)

Poniżej kilka zrzutów:
jakaZdrapka_glowna.png
jakaZdrapka_szczegoly.png
jakaZdrapka_wykresy.png
jakaZdrapka_faq.png
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Krzysiek » 19 lut 2020, 19:00

Fajnie wygada, mimo że zdrapkom papa zrobiłem to jednak będę z chęcią zaglądał :D
Tak apropo, nie wiem czy nie przydało by się trochę czcionkę pogrubić. chyba że to moje paczały już szwankują bo codziennie też dość sporo siedzę przed monitorem..
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
pat94
Cwaniak
Posty: 318
Rejestracja: 29 sty 2019, 10:23
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: pat94 » 19 lut 2020, 20:04

Szacun za poświęcenie się dla wszystkich zdrapkomaniaków :D również coś bym zrobił z czcionką, lepiej widoczna mogłaby być ;)

Gonza
Janusz kombinator
Posty: 170
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:29
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Gonza » 19 lut 2020, 22:28

- Przydałaby się do wyboru ciemniejsza wersja strony (ciemne tło, ale wykresy i tabelki niech zostaną jasne)
- Wiersze tabelki rankingu zdrapek mogłyby mieć naprzemiennie inne kolory tła (np. biały - jasny szary - biały itd.)
- W szczegółach zdrapki można dodać pozostały % nakładu (pogrubiony, w nawiasie obok pozostałej ilości sztuk danej zdrapki)

Awatar użytkownika
Super7
Kolektor
Posty: 207
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:07
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Super7 » 19 lut 2020, 22:49

Kawał dobrej roboty, od razu przypinam do ulubionych stron :D
Tak jak już poprzednicy powiedzieli-większa/grubsza czcionka, no i możliwość zmiany koloru strony (coś a'la tryb nocny na wykopie)
Ah no i żeby wrócił najważniejszy (dla mnie jako sprzedawcy) parametr: pozostały nakład, bardzo mi to pomagało robić "zapasy" gdy wiedziałem że dana zdrapka jest już na wyczerpaniu :)

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Nutaharion » 20 lut 2020, 9:12

No i o to mi chodziło, dzięki za pierwsze pomysły :cool: Lecą na listę rzeczy do zrobienia. Mi się może wydawać, że wszystko ładnie i pięknie, ale co człowiek to inne spojrzenie ;)
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Rocker
Lottożłop
Posty: 1281
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:52
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Rocker » 20 lut 2020, 11:17

Strona jeśli nie jest wyświetlona na pełnym ekranie lub wyświetlana na telefonie jest jakby oknem w oknie. Mianowicie aby przewijać ją w poziomie trzeba zjechać na sam dół strony gdzie dopiero jest widoczny suwak przewijania. Bardzo utrudnia to przeglądanie informacji.
Używam Chroma na kompie i w telefonie.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
A tak to strona bardzo fajna i bardzo przydatna :)

Awatar użytkownika
Mejkap
Maniak
Posty: 759
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:41
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Mejkap » 20 lut 2020, 12:41

Też potwierdzę - kawał dobrej roboty. Jak nie masz nic przeciwko to mogę link do strony umieszczać w opisie pod filmami na YT. Jak będzie już gotowa to też powiem o tym ludziom, że taka istnieje. Umieść link do jakiegoś wsparcia. Może ktoś wspomoże :)

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Nutaharion » 20 lut 2020, 13:14

Jak najbardziej możesz umieścić już link - niech się pozycjonuje. Jak skończę zabawę z widokiem mobilnym to będzie można mówić o tym więcej ;)
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: JakaZdrapka.pl - czyli Ranking Zdrapkowy w nowej formie

Post autor: Nutaharion » 24 lut 2020, 12:46

Update:
- Zmieniłem rozmiar domyślnej czcionki na 16px. Na obecną chwilę wszystko jest na sztywno dla wszystkich. Docelowo dodam opcję, żeby użytkownik mógł ją w ustawieniach ustawić na 14/16/18 px.
- Wydaje mi się, że poprawiłem widoczność tabeli. Dodałem różne kolory dla poszczególnych wierszy.
- Dodałem kolumnę z szacowaną pozostałą ilością zdrapek (także wartość w %). Można po obu tych wartościach sortować.
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości