Dziennik House

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: House » 11 sie 2019, 10:02

Dzień 9 (jeszcze nie zakupiłem)

Dzień 10 - Dzień gier liczbowych
1x Lotto - 0/6
1x Lotto Plus - 1/6
1x Mini Lotto - 1/5
1x Multi - 1/10
1x Kaskada 6/6
Wydane 10 zł, wygrane 0 zł = -10 zł

Kolejna sobota gdzie gry liczbowe nie dają kompletnie nic, to już któryś raz z rzędu...

Sollen
Maniak
Posty: 784
Rejestracja: 22 lip 2018, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: Sollen » 11 sie 2019, 12:04

Dzięki za ten dziennik, dużo daje do myślenia. Coraz bardziej się skłaniam ku skupieniu się na jednym losowaniu, branie z doskoku parę zakładów tu, a tu, nie jest żadną metodą i powoduje spore koszty. Obserwuję dalej, dobra robota.

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: newużytkownik » 11 sie 2019, 15:47

Takie granie jak House uskutecznia właśnie jest najgorsze, bo kasa się rozchodzi a g***o z tego jest. Wiem, bo sam w zasadzie przez ostatnie lata tak grałem. Tu Lotto, tu Mini, tu Multi, tu zdrapka, a może Kaskada, a może Keno i tak w koło, efekt był taki, że kasa topniała a wygranych w zasadzie nie było. Po tylu latach doświadczeń wiem, że trzeba albo grać po emerycku, czyli blankiet Mini regularnie lub Lotto co sobotę (i takie dziadki prędzej czy później wygrywają!), albo znaleźć jakąś ciekawą metodę na jedną z gier, która dawałaby realne rezultaty. Albo... nie grać, wiadomo, że to najlepsza metoda na "wygraną", no ale wiadomo, że gry lotto to narodowe hobby, nie jest łatwo zrezygnować ;)

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: House » 11 sie 2019, 18:24

No właśnie też się skłaniam ku takim wnioskom. Pierwsza kwestia określiłem założenia ale nie określiłem celu. Druga kwestia takie skakanie to tu to tam nie jest powiązane z celem.

Powstaje pytanie - po co właściwie gram w gry TS?

A no po to aby mieć chociaż iluzoryczną szansę na spełnienie jakiegoś większego marzenia, a takim jest własny dom albo chociaż mieszkanie, a do tego potrzeba co najmniej 250-300 tys zł. Patrząc na to, to bez większego sensu jest kupowanie zdrapek za 1, 2 czy 3 zł bo niby nawet jak cudem siądzie główna to celu nie zrealizuje... a "inwestowane" 10 zł dziennie można by spożytkować na jakąś grę, która ma taki pułap wygranej i tam przy podobnym prawdopodobieństwie można liczyć na cud, który już marzenia spełni.

Teraz kwestia wybrania odpowiednich gier, na których można się skupić. Założenie wydatku 10 zł dziennie zostaje. Zdrapki za 1, 2 ,3 zł odpadają. Generalnie odpadają zdrapki, które mają wygraną główną mniejszą jak 250 tys zł. To samo gry liczbowe.
Zawsze mogę też zrobić tak, że kupuje ale co dwa dni zdrapkę za 20 zł i średnia dzienna się zgadza, albo co 3 dni zdrapkę za 30 zł (wóz albo przewóz).

To że raz na tydzień w sobotę gram w gry liczbowe po 1 zakładzie to raczej zostaje. To jest jeden dzień w tygodniu i tylko 10 zł.

Optymalnie byłoby wybrać zdrapkę za 10 zł lub Keno na stawce. Na pewno nie mini lotto bo to gra do której mam największe obrzydzenie.

Kombinacji jest nawet sporo aczkolwiek trzeba założyć że nie zawsze jest dostępna zdrapka spełniająca warunki i będąca w dobry przedziale.

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: newużytkownik » 12 sie 2019, 11:29

To może codzienna gra w Mini ? Na pewno trójki czy czwórki prędzej czy później trafisz, a może akurat i piątka wpadnie w wysokości 300 tys. zł ? Wiem, że Mini zdrożało, ale nadal jest to tania gra. Nie daje ona może codziennie dreszczyku emocji, ale można ją traktować jak coś na wzór lokaty ;)

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: House » 12 sie 2019, 12:55

newużytkownik pisze:
12 sie 2019, 11:29
To może codzienna gra w Mini ? Na pewno trójki czy czwórki prędzej czy później trafisz, a może akurat i piątka wpadnie w wysokości 300 tys. zł ? Wiem, że Mini zdrożało, ale nadal jest to tania gra. Nie daje ona może codziennie dreszczyku emocji, ale można ją traktować jak coś na wzór lokaty ;)
Dobra po kolei zobaczmy wszystkie gry.

Mini Lottoto najgorsza gra TS. Niska cena za zakład tego nie zmienia. 17 lat nie trafiłem czwórki a jedynie kilka trójek rocznie, nie kilkanaście a kilka. 4/5 ma zazwyczaj wygrane na poziomie 400-600 zł a przy tym prawdopodobieństwie to już lepiej zagrać w kaskadę gdzie można wygrać 1000 zł.

Do tego musi to być gra w której będzie minimalna główna z góry znana. Bo w mini to można trafić 5/5 i dostać 60 tys albo 120 tys a grałeś przecież o 300 tys czy jak teraz reklamują o 400 tys.

W mini zacznę ponownie grać jak zrobią tak jak w lotto minimalną główną na poziomie np. 200 tys zł. Póki nie ma minimalnej głównej to mini mnie już nie przyciągnie. Jeden zakład od czasu do czasu mogę puscić ale nie więcej.

Multi Multi też odpada bo 10/10 to 250 tys zł ale prawdopodobieństwo 1:8 911 711 to chyba z kosmosu zabrali, komuś jedna cyfra się chyba omyłkowo dodała a ktoś z dyrekcji to klepnął bez wgłębiania się w dane... prawie 1 do 9 milionów? to prawie jak w lotto gdzie są 2 mln gwarantowane a tu 8 razy mniej. Jak był bonus za 10/10 i miał kilka milionów to jeszcze by uszło ale bez bonusa to nie do przyjęcia.

Takie samo 250 tys zł jak w mini czy w muli jest choćby w Kaskadzie przy prawdopodobienstwie 1 : 1 352 078
Dużym plusem jest to, że wartości nagród są stale więc wiadomo o ile się gra. Jest i szansa na 1 000 zł, mniejsze wygrane od czasu do czasu wpadają. Nie kusi aby cudować z liczbami i marnować czas. Dostaje gotowy zestaw i tyle.

Lotto z Plusem tutaj klasyka, można grać jako dodatkową. Mało kto w życiu trafi 5/6 a co dopiero 6/6. Tą grę pomijam jak codzienną.

Super Szansa niedługo ją zlikwidują...

Ekstra Pensja Tutaj też jest ok, jak w kaskadzie. Nagrody z góry znane. Minusem jest jednak cena i to, że za 20 lat trzeba czekać a z 4,5 tys miesięcznie to trochę też czasu zajmie uzbierać większy hajs. Ale generalnie to obok kaskady druga gra liczbowa warta rozważenia.

Keno to jest trzecia gra warta rozważenia. Prawdopodoboeństwo 10/10 dużo lepsze jak w Multi (można, można). Ale gorsze niż w kaskadzie czy nawet w Ekstra Pensji.

Zdrapki to jest czwarta opcja do rozważenia.

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: newużytkownik » 12 sie 2019, 14:24

Pominąłeś Eurojackpot ale może i słusznie. Jak masz 300 zł budżetu miesięcznie to kup paczkę zdrapek za 5 zł, za zaoszczędzone 50 zł idź na piwo do baru a za kasę z paczki zaproś dziewczynę do restauracji. Będziesz miał wszystko w pakiecie: szansę na główną w wysokości 200-300 tys. zł, szansę na niższe wygrane, dreszczyk emocji, napijesz się piwa i jeszcze luba cię ozłoci :)

Sollen
Maniak
Posty: 784
Rejestracja: 22 lip 2018, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: Sollen » 12 sie 2019, 19:02

House pisze:
12 sie 2019, 12:55
newużytkownik pisze:
12 sie 2019, 11:29
To może codzienna gra w Mini ? Na pewno trójki czy czwórki prędzej czy później trafisz, a może akurat i piątka wpadnie w wysokości 300 tys. zł ? Wiem, że Mini zdrożało, ale nadal jest to tania gra. Nie daje ona może codziennie dreszczyku emocji, ale można ją traktować jak coś na wzór lokaty ;)
Dobra po kolei zobaczmy wszystkie gry.

Mini Lottoto najgorsza gra TS. Niska cena za zakład tego nie zmienia. 17 lat nie trafiłem czwórki a jedynie kilka trójek rocznie, nie kilkanaście a kilka. 4/5 ma zazwyczaj wygrane na poziomie 400-600 zł a przy tym prawdopodobieństwie to już lepiej zagrać w kaskadę gdzie można wygrać 1000 zł.

Do tego musi to być gra w której będzie minimalna główna z góry znana. Bo w mini to można trafić 5/5 i dostać 60 tys albo 120 tys a grałeś przecież o 300 tys czy jak teraz reklamują o 400 tys.

W mini zacznę ponownie grać jak zrobią tak jak w lotto minimalną główną na poziomie np. 200 tys zł. Póki nie ma minimalnej głównej to mini mnie już nie przyciągnie. Jeden zakład od czasu do czasu mogę puscić ale nie więcej.

Multi Multi też odpada bo 10/10 to 250 tys zł ale prawdopodobieństwo 1:8 911 711 to chyba z kosmosu zabrali, komuś jedna cyfra się chyba omyłkowo dodała a ktoś z dyrekcji to klepnął bez wgłębiania się w dane... prawie 1 do 9 milionów? to prawie jak w lotto gdzie są 2 mln gwarantowane a tu 8 razy mniej. Jak był bonus za 10/10 i miał kilka milionów to jeszcze by uszło ale bez bonusa to nie do przyjęcia.

Takie samo 250 tys zł jak w mini czy w muli jest choćby w Kaskadzie przy prawdopodobienstwie 1 : 1 352 078
Dużym plusem jest to, że wartości nagród są stale więc wiadomo o ile się gra. Jest i szansa na 1 000 zł, mniejsze wygrane od czasu do czasu wpadają. Nie kusi aby cudować z liczbami i marnować czas. Dostaje gotowy zestaw i tyle.

Lotto z Plusem tutaj klasyka, można grać jako dodatkową. Mało kto w życiu trafi 5/6 a co dopiero 6/6. Tą grę pomijam jak codzienną.

Super Szansa niedługo ją zlikwidują...

Ekstra Pensja Tutaj też jest ok, jak w kaskadzie. Nagrody z góry znane. Minusem jest jednak cena i to, że za 20 lat trzeba czekać a z 4,5 tys miesięcznie to trochę też czasu zajmie uzbierać większy hajs. Ale generalnie to obok kaskady druga gra liczbowa warta rozważenia.

Keno to jest trzecia gra warta rozważenia. Prawdopodoboeństwo 10/10 dużo lepsze jak w Multi (można, można). Ale gorsze niż w kaskadzie czy nawet w Ekstra Pensji.

Zdrapki to jest czwarta opcja do rozważenia.

Dzięki za tę analizę. Nie dodam dużo od siebie, nie prowadziłem w ten sposób żadnej ewidencji czy statystyk, ale powiem z doświadczenia: najwięcej nerwów i kosztów mam z ML. Nic nie trafiam, a złudnie poczucie małej wtopy. Natomiast najwięcej trafiam w Kaskadzie i EP - małe kwoty, ale zawsze CT, ofc. kaskada z natury rzeczy. Nie tracę czasu na durne skreślanie, obstawianie - z całą rewerencją, mnie to męczy. Niepoparte to badaniami i pilnowaniem, ale doświadczeniem i intuicyjnym wspomniemiem, najczęściej z kuponów wypłacałem EP i Kaskadę. ML od 2017 miałem trzy trójki. Lotto+ od 2016 miałem 3-4 trójki, w tym jedna w plusie. Nic więcej, zawsze spory minus. Zostanę przy jednej zdrapce dziennie (za 5 lub 10 zł) plus puszczanie kaskady/EP na zmianę na parę losowań na CT. Może pokuszę się o jakąś formę dziennika. Wielkie dzięki raz jeszcze za ten temat, uświadamia sporo oczywistości, na które przymyka się oczy. Multi to zdecydowanie nie dla mnie, ze nie wspomnę o Keno. Za dużo stawek, dodatków. EJ puściłem około 30 zakładów odkąd jest w Polsce i zawsze pusto.

Natu_gracz
Cwaniak
Posty: 211
Rejestracja: 08 sie 2018, 14:48
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: Natu_gracz » 12 sie 2019, 20:26

House w kaskadę graj raz na miesiąc max, ta gra nie jest warta by wydać w nią więcej jak te 2 lub no 4zł na miesiąc.

unReal
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 07 maja 2019, 10:02
Kontakt:

Re: Dziennik House

Post autor: unReal » 12 sie 2019, 20:52

Natu_gracz pisze:
12 sie 2019, 20:26
House w kaskadę graj raz na miesiąc max, ta gra nie jest warta by wydać w nią więcej jak te 2 lub no 4zł na miesiąc.
Ja mam o niej takie samo zdanie. Chociaż od początku tej gry raz trafiłem 1000 zł, to przez kilka lat kupowałem ją codziennie i zazwyczaj było pusto, lub raz na jakiś czas 2 zł, a 8 zł to już co kilka miesięcy. Przestałem w to grać, bo szkoda kasy. Mi o dziwo najlepiej szło w Multi multi, tylko, że ja zawsze brałem jeden, lub kilka zakładów na np. 10 losowań i prawie zawsze coś wpadało. Oczywiście w większości to były plecy, ale przynajmniej coś się wygrywało i to cieszyło. Również przestałem w to grać, bo koszt kuponu nie mały na te kilka losowań, a zwrot kiepski. Przestałem też grać w Lotto, bo tam trafić "trójkę" to jest spory sukces, a to tylko 24 zł i zanim ją trafię wydam na to kilka stówek, więc bez sensu.
Teraz głownie drapię zdrapki, oczywiście swoje też trzeba wydać, ale przynajmniej często coś wpada. Oczywiście też plecy cały czas, ale przynajmniej idzie coś wygrać co kilka dni, a nie raz na klika miesięcy.
Pieniądze dają ci wolność, byś robił ze swoim czasem to, co chcesz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości