Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: Krzysiek » 14 paź 2020, 18:15

Bo to jest kopia Roku Wakacji pod nową nazwą. :roll:
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: grzybek » 14 paź 2020, 19:11

Mnie się akurat ta zimowa nawet podoba graficznie, będzie też dobra warstwa a tym samym dobra czcionka, no i główna 70000zł, największą zagadką są pozostałe stopnie, które chciałbym jak najszybciej poznać. Projektanci mają u mnie plus za to, że nigdzie nie wcisnęli w tle zdrapki banknotów, monet czy dolarów, które są prawie na każdej zdrapce już. No i zdrapka jest typowo zimowa bez elementów świątecznych.
Tylko jeśli się okaże, że w tabeli będzie jakieś 30zł co 3 paczki lub 40zł co 4 paczki, to kocham zimę ma u mnie z automatu "bana".

Awatar użytkownika
Rocker
Lottożłop
Posty: 1281
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:52
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: Rocker » 27 paź 2020, 21:08

Ciekawe czy przez lockdown nie spowolnią z tymi premierami. Jednak sprzedaż pewnie im spadnie. Już widać mniej ludzi na ulicach.

vsvper
Cwaniak
Posty: 311
Rejestracja: 12 lut 2019, 16:35
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: vsvper » 30 paź 2020, 17:03

Raczej nie spowolnią chyba. Nakręcają żeby ludzie i tak kupowali...

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4569
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: Nutaharion » 05 lis 2020, 18:23

Zakończenia sprzedaży z 16 listopada dalej aktywne.
"I Love You" 19% nakładu
"Szalone Zakupy" 16% nakładu
"Owocowa Eksplozja" 17% nakładu
"Podwójna Gra" 13% nakładu
"Pensja" 13% nakładu

Poziom marnotrawstwa jest olbrzymi. Miliony zdrapek do przemielenia na makulaturę...
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: grzybek » 05 lis 2020, 18:33

Miałem właśnie o tym pisać, najbliższe zakończenie obfituje w bardzo dużą liczbę niesprzedanych losów. Obecnie robią tak wielkie nakłady zdrapek, że powinni je kończyć przynajmniej przy 5%, a nie 15 czy 20 bo to jest chore!!!!

Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
W ogóle przy tak intensywnym tempie wprowadzania nowych zdrapek to ja się nie dziwię, że te premiery sprzed 3-4 miesięcy już się nie chcą sprzedawać. Jeśli chcą co tydzień nową zdrapkę zaczynać to powinni robić malutkie nakłady, albo niech zmniejszą liczbę nowych zdrapek.

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4569
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: Nutaharion » 06 lis 2020, 8:38

grzybek pisze:
05 lis 2020, 18:39
Jeśli chcą co tydzień nową zdrapkę zaczynać to powinni robić malutkie nakłady, albo niech zmniejszą liczbę nowych zdrapek.
Przez te kosmiczne nakłady to kończą sprzedaż przy kosmicznych pozostałościach. W "Pensji" masz około 2 500 000 losów nadal w sprzedaży. Załóżmy, że nawet niech te 10% leży w koszu bo ludzie są ślepi to i tak wychodzi, że pozostałych losów masz nadal tyle, że do KAŻDEJ kolektury w Polsce mógłbyś jeszcze paczkę wrzucić.
Powtarzam: DO KAŻDEJ
Teraz wyobraź sobie ewentualne polowanie i okazuje się, że w każdej kolekturze w mieście możesz zostawić 200 zł bo każda ma ponad paczkę losów na stanie...
Drukują zdrapki tylko po to żeby je zaraz zniszczyć i się pochwalić "MIELIŚMY MILION PREMIER ZDRAPKOWYCH W TYM ROKU".
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Rocker
Lottożłop
Posty: 1281
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:52
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: Rocker » 06 lis 2020, 10:52

Nutaharion pisze:
06 lis 2020, 8:38
grzybek pisze:
05 lis 2020, 18:39
Jeśli chcą co tydzień nową zdrapkę zaczynać to powinni robić malutkie nakłady, albo niech zmniejszą liczbę nowych zdrapek.
Przez te kosmiczne nakłady to kończą sprzedaż przy kosmicznych pozostałościach. W "Pensji" masz około 2 500 000 losów nadal w sprzedaży. Załóżmy, że nawet niech te 10% leży w koszu bo ludzie są ślepi to i tak wychodzi, że pozostałych losów masz nadal tyle, że do KAŻDEJ kolektury w Polsce mógłbyś jeszcze paczkę wrzucić.
Powtarzam: DO KAŻDEJ
Teraz wyobraź sobie ewentualne polowanie i okazuje się, że w każdej kolekturze w mieście możesz zostawić 200 zł bo każda ma ponad paczkę losów na stanie...
Drukują zdrapki tylko po to żeby je zaraz zniszczyć i się pochwalić "MIELIŚMY MILION PREMIER ZDRAPKOWYCH W TYM ROKU".
Bo to jest tak ,że bardziej opłacalne jest wydrukowanie powiedzmy 20 milionów zdrapek ,a niżeli 10 milionów. Tutaj akurat wyolbrzymiłem liczby ,ale często współpracuję z drukarniami. Zlecenie wydruku czegokolwiek w ilości paruset sztuk jest mniej opłacalne niż zamówienia w tysiącach sztuk. Przestawienie maszyn, odpowiednich matryc do wydruku, czyszczenie maszyn itd. Nie znam się na tym to moje gdybanie, ale moim zdaniem tak to wygląda, są zawsze koszty stałe.
Lotto zapewne już na tych produktach zarobił ,a starsze zdrapki gorzej się sprzedają niż nowości więc je wycofuje.

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: grzybek » 06 lis 2020, 14:57

Chciałem dzisiaj kupić i Love ypu bo ostatnio wszędzie była. Fik mik i zdrapka zniknęła. Ale Pensja? W obu kolekturach grube stosy po 80-90 sztuk... I ludzie kupują więc TS mógłby ją jeszcze 2 miesiące potrzymać i ładnie by się sprzedał cały nakład.

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozpoczęcie/zakończenie sprzedaży zdrapek [Przybyło - ubyło]

Post autor: ER33 » 06 lis 2020, 16:55

Rocker pisze:
06 lis 2020, 10:52
Bo to jest tak ,że bardziej opłacalne jest wydrukowanie powiedzmy 20 milionów zdrapek ,a niżeli 10 milionów. Tutaj akurat wyolbrzymiłem liczby ,ale często współpracuję z drukarniami. Zlecenie wydruku czegokolwiek w ilości paruset sztuk jest mniej opłacalne niż zamówienia w tysiącach sztuk. Przestawienie maszyn, odpowiednich matryc do wydruku, czyszczenie maszyn itd. Nie znam się na tym to moje gdybanie, ale moim zdaniem tak to wygląda, są zawsze koszty stałe.
Lotto zapewne już na tych produktach zarobił ,a starsze zdrapki gorzej się sprzedają niż nowości więc je wycofuje.
Potwierdzam, też się z tym spotkałam. Zamawialiśmy wiele razy coś w drukarniach i w ogólnym kalkulacyjnym rozrachunku opłaca się zlecać/realizować mega wielkie ilości nakładu danego produktu. Przy mniejszym nakładzie jest to kompletnie nieopłacalne, a koszty są jeszcze większe :roll:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości