Zagraniczne Zdrapki

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
SATEL
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 23 paź 2018, 14:23
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: SATEL » 16 lis 2018, 7:46

Dzięki za założenie i przeniesienie tematów. Trochę się zrobił bałagan.

Postaram się przez weekend posprzątać, powrzucam zdjęcia itp.

Z ciekawostek jeszcze - nie wybierzesz sobie tutaj zdrapki. Ktoś kiedyś pisał o specjalnej ladzie na zdrapki i takie właśnie tutaj są. Lady są szklane (podwójna szyba) i pomiędzy szybami znajduje się rozwinięta paczka. Kupując zdrapkę sprzedający po prostu wysuwa sztukę i oddziera. Są też przypominające trochę pojemniki na papier toaletowy dystrybutory :) Paczka jest tam zwinięta jak papier i przy zakupie odrywana kolejna sztuka.

Poniżej jeszcze link do drapania online. Nie wiem czy będzie działał w Polsce ale sprawdzić można. Jeśli nie działa to powklejam screeny, ale jesli działa każdy może sobie sprawdzić jak wygląda drapanie w sieci.

https://www.westlotto.de/rubbel-lose/online-rubbel-lose/uebersicht.html;jsessionid=djHFBpWLS9RbLZjid-GZQ8Pp.infocus4a

Klikamy pod interesującą nas zdrapką "Demo spielen" i następnie "Los öffnen". Drapiemy kursorem i gdy zdrapka jest w całości zdrapana z automatu pojawia się wynik. Po wyniku klikamy "weiteres los spielen" i ponownie "los öffnen". Każdą zdrapkę można 3x wydrapać za free.

Trochę to pozbawione uroku. Jedyny plus, że szansa teoretyczna na wygraną jest w każdym miejscu. Minus jak pisał Sollen - można szybko wyczyścić portfel :)

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6573
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: ER33 » 16 lis 2018, 8:55

SATEL pisze:
16 lis 2018, 7:46
Z ciekawostek jeszcze - nie wybierzesz sobie tutaj zdrapki. Ktoś kiedyś pisał o specjalnej ladzie na zdrapki i takie właśnie tutaj są. Lady są szklane (podwójna szyba) i pomiędzy szybami znajduje się rozwinięta paczka. Kupując zdrapkę sprzedający po prostu wysuwa sztukę i oddziera.
Dokładnie. Ja już widziałam u nas taką szklaną półkę (ladę) na zdrapki i wspominałam na forum, że być może i u nas kiedyś taki system zawita :roll:
Jeden z zaprzyjaźnionych kolektorów mi to pokazał i powiedział, że po audycie im takie coś nakazano. Zdrapki online nie dają tyle frajdy co normalne drapanie 8-) Ja tam wolę tradycyjne zdrapki :mrgreen:

Awatar użytkownika
SATEL
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 23 paź 2018, 14:23
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: SATEL » 16 lis 2018, 20:55

Też zostanę przy kartonie :)

Powrzucałem foty wszystkich zdrapek. Zaszalałem dzisiaj i wziąłem z każdej po sztuce. Z tych najtańszych kilka. Wynik na minus. Drapałem od najmniej wartościowych i już myślałem że wszystko będzie wtopione. Jeden zwrot w najtańszej i później same pustaki. Dopiero platynowa siódemka dała mi 20 euro... na szczęście :D Wydaje mi się że ciężej tutaj coś trafić i nie będę szaleć. Dla rozrywki pewnie od czasu do czasu wezmę z tych tanich.

Sami Niemcy chyba lubią drapać. Przy zakupie stałem w kolejce i jedna para przede mną wzięła 15 sztuk jednej zdrapki, inni również po kilka. Generalnie na 6 osób 4 kupowały zdrapki.

I jeszcze prośba do adminów o usunięcie zbędnych postów - oznaczyłem. Z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5132
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: grzybek » 16 lis 2018, 21:26

Usunięte ;)

Jeśli dobrze zrozumiałem i np. w Xmas Vegas jest 2 500 000 losów a przy tym wygranych po 50zł jest tylko 400 (szansa 1:6250) to ja się bardzo cieszę, że u nas nie ma takich zdrapek, co więcej w takim wypadku nasze zdrapki wydają się być mega dobre. Ja bym tam nie kupował w ogóle zdrapek bo to jest kpina, w każdej zdrapce realne są wygrane x2, x3, x5 w stosunku do ceny :?

Awatar użytkownika
SATEL
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 23 paź 2018, 14:23
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: SATEL » 17 lis 2018, 7:51

I chyba Cię Grzybek posłucham i odpuszczę temat całkowicie. Bawię się od kilku/kilkunastu dni i poza kilkoma zwrotami i kilkoma x2 nie weszło nic. Summa summarum codziennie w plecy jakieś 2-3 euro. Chyba odłożę to na nasze krajowe zamiast finansować rzeszę, tym bardziej że zdrapki do najtańszych też nie należą.
W ogóle odnoszę wrażenie, że nastawienie tutaj jest na maxymalny zysk lotto. Sam sposób sprzedaży tylko to potwierdza.

Właśnie przeglądam wszystkie kupony i informacje na odwrocie. Wychodzi na to, że dane dotyczące każdej zdrapki odnoszą się do jednej transzy. Ile jest transz nie podają. Ale chyba sporo bo możliwość odbioru wygranej kończy się w latach 2022-2024 w zależności od zdrapki. Tak więc i wybór kiepski i same szanse na drapnięcie czegoś ciekawego jeszcze gorsze :)

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6573
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: ER33 » 19 lis 2018, 13:26

Irlandzkie zdrapki świąteczne ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5132
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: grzybek » 19 lis 2018, 14:10

Ta pierwsza mi się podoba bo jest podobna do pierwszej edycji kalendarza adwentowego, który był najładniejszy :)

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6573
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: ER33 » 19 lis 2018, 15:21

I jeszcze przy okazji zdrapki z Kalifornii ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6573
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: ER33 » 20 lis 2018, 13:17

SATEL pisze:
16 lis 2018, 7:46
Z ciekawostek jeszcze - nie wybierzesz sobie tutaj zdrapki. Ktoś kiedyś pisał o specjalnej ladzie na zdrapki i takie właśnie tutaj są. Lady są szklane (podwójna szyba) i pomiędzy szybami znajduje się rozwinięta paczka. Kupując zdrapkę sprzedający po prostu wysuwa sztukę i oddziera.
W USA też są takie specjalne półki na zdrapki :cool:

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2585
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: Krzysiek » 20 lis 2018, 13:38

I powiem wam że taka pólka by fajnie wyglądała, od razu by sie porządek zrobił bo w niektórych kolekturach wręcz gniotą zdrapkę na zdrapce z braku miejsca
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości