Zagraniczne Zdrapki

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: House » 12 gru 2018, 12:33

Bo u nich dla wiekszosci osob to jest zabawa za grosze a u nas dla większości to nałóg...i często za duzy hajs... Polacy jako narod mentalnie mają większą skłonność do hazardu...
... I jesscze u nas te zdrapki są na duzo gorszych zasadach...

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: Krzysiek » 12 gru 2018, 15:36

Oj bym taki nie był pewien czy Polacy aż tak większa skłonność do Hazardu maja niż mieszkańcy innych części Europy.
Tam się więcej gra np. w Kasynach jak i np. u Buków niż u nas. I większa kasa w obrót idzie. Ale uzależnienie jest takie samo albo i większe.
U nas by nie przesżlo z racji US i UC
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
SATEL
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 23 paź 2018, 14:23
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: SATEL » 12 gru 2018, 22:00

Ze zdrapkami tak lekko nie jest przynajmniej tu gdzie jestem. Wszędzie można kupić za to losy na loterie. Zdrapek na razie 3 punkty stałe znalazłem (jeden w barze, jeden na stacji paliw i jeden w sklepie - każdy oddalony od siebie o około 30km). Od dwóch dni niedaleko mnie rozkłada się jeszcze miła pani ze swoim kramem i to 4ty punkt.
Dzisiaj spotkałem jeszcze gościa w uniformie firmowym z plecakiem. Obwieszony losami i zdrapkami. Wybór miał słaby i nie wziąłem nic (tylko 2 rodzaje, losów za to całe mnóstwo). Podobno w większych miastach czy miejscowościach widok na porządku dziennym.

Awatar użytkownika
SATEL
Cwaniak
Posty: 248
Rejestracja: 23 paź 2018, 14:23
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: SATEL » 13 gru 2018, 21:15

Dzisiaj miła pani pozwoliła sfotografować swój kramik :) Znalazłem jeszcze stacjonarny punkt na shell`u i jeden mobilny w jakiejś wiosce ;) Pani usiadła w kawiarni sącząc kawę, dosiadły się do niej 3 inne hiszpanki, kupiły kilka zdrapek - podrapały, poplotkowały, pośmiały się. Jedna była trochę w temacie bo zerkała po numerach i sama wybierała :D Summa summarum wtopiła... i ja też :D Ale sama forma sprzedaży pierwsza klasa ;)
IMG_20181213_102730.jpg
EXIF-Data show/hide
Original image recording time:
2018:12:13 10:27:33
Image taken on:
13 gru 2018, 9:27
Focus length:
3.5 mm
Shutter speed:
1/100.05002501251 Sec
F-number:
f/2
ISO speed rating:
148
Whitebalance:
Auto
Flash:
Flash did not fire
Camera-manufacturer:
ZTE
Camera-model:
ZTE BLADE A510
Exposure program:
Not defined
Exposure bias:
0 EV
Metering mode:
Center-weighted average

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5118
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: grzybek » 13 gru 2018, 21:39

Teraz mi się przypomniało, to było jakieś 8 lat temu? Spacerując po deptaku w jakieś nadmorskiej miejscowości ujrzałem na środku panią, która siedziała przy stoliczku a na nim właśnie były rozłożone zdrapki, lottomatu oczywiście nie było. Był to dla mnie niecodzienny widok ale idea ciekawa. Ruch też był i co chwilę ktoś tam kupował i to był jeden jedyny raz kiedy coś takiego widziałem, czy ktoś jeszcze w naszym kraju spotkał się z czymś takim :?:

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: House » 13 gru 2018, 21:51

To by było dobre w miejscowościach turystycznych albo na ruchliwych dworcach/targowiskach. Takie mini stoisko mobilne np na rowerze :D na taki mały biznesik jak znalazł, tylko, że u nas nielegalne niestety... ehh

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: Krzysiek » 13 gru 2018, 22:33

U nas od razu byś miał Urząd Skarbowy na głowie. My o takie rzeczy to nie jesteśmy cywilizowany. A niech świetnym przykładem będzie ta prowokacja US na żarówkę.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: Nutaharion » 14 gru 2018, 1:47

W sumie to nie widzę powodu dla którego mobilne zdrapki miałyby być zakazane.

Przed "wyjazdem" aktywuje się paczki i bzium w drogę.
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: House » 14 gru 2018, 9:03

No właśnie nie bo byś musiał mieć przy sobie urządzenie do wydawania paragonu/potwierdzenia zapłaty czyli musiałby być mobilny lottomat. Dodatkowo regulamin TS zapewno określa, że sprzedaż dozwolona jest na terenie kolektury itp.
Trzeba by nieco rzeczy pozmieniać i wtedy OK. Na pewno sprzedaż by wzrosła bo więcej ludzi by spróbowało widząc z daleka takie stoisko, bo odwiedzenie kolektury to już wyprawa.

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zagraniczne Zdrapki

Post autor: Nutaharion » 14 gru 2018, 11:16

Zdrapki są, z finansowego punktu widzenia, innym towarem niż pomidory. Kwestia podatków od sprzedaży leży po stronie totalizatora sportowego a nie sprzedawcy.
Tak samo jak podatku od wygranej nie płacisz samemu, ani nie wykazujesz w PIT.
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości