Propozycja nowych rang na forum

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Propozycja nowych rang na forum

Post autor: grzybek » 26 maja 2022, 1:21

Czy można by powołać na forum, obok Admina i Moda specjalną rangę "Ekspert" ? Nieskromnie powiem że myślę tu m.in. o sobie :D

Ranga Ekspert:

1) na ten czas byłby 1 ekspert, w przyszłości może dwóch (np. jeden od spraw zdrapkowych czyli ja, a drugi od gier liczbowych)

2) ekspert ma tylko możliwość edycji postów bez ich usuwania (przydałoby mi się patrząc chociażby z perspektywy archiwum zdrapkowego gdzie co jakiś czas zdobywam nowe materiały i dane, które chciałbym aktualizować)

3) z walorów estetycznych :D nick pogrubiony w kolorze fioletowym (grzybek)

4) (opcjonalnie) utworzenie gdzieś na stronie głównej forum szybkiego pola "pytanie do eksperta" żeby ich przekierowało do mnie albo do ogólnego tematu gdzie będę mógł odpowiadać na takie zapytania. Coraz cześciej się zdarza że nowi piszą do mnie na forum czy na PW jako guru zdrapkowego o poradę, pomoc, a przez rangę ekspercką byłbym bardziej widoczny dla takich osób.


Ranga dla Kolektorów:
Tak samo uważam, że na forum jeżeli tylko ktoś wyrazi chęć posiadania, żeby kolektorzy mieli tak po prostu nadaną rangę Kolektor dla wyróżnienia. Ponadto może stworzenie prywatnego kącika dla kolektorów. Zamknięty temat do którego byliby dodani tylko kolektorzy celem rozmów dotyczących ich zawodu czy inne informacje które niekoniecznie musieliby widzieć zwykli userzy. Z resztą coś na podobnej zasadzie działało kiedyś na starym forumlotto.

Co sądzą o tym użytkownicy, moderatorzy i sam admin? ;)

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4569
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: Nutaharion » 27 maja 2022, 12:21

Jestem za rangą Ekspert i za rangą Kolektor. Umożliwi to lepszą orientację na forum użytkownikom którzy nie spędzają z nami dużej ilości czasu a jedynie wchodzą, coś tam przeczytają i wychodzą ;)
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Super7
Kolektor
Posty: 207
Rejestracja: 15 lip 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: Super7 » 27 maja 2022, 15:36

No i kolektorów trzeba by było w jakiś sposób weryfikować bo w Internecie każdy może napisać że jest kolektorem :)

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: grzybek » 27 maja 2022, 19:26

Super7 pisze:
27 maja 2022, 15:36
No i kolektorów trzeba by było w jakiś sposób weryfikować bo w Internecie każdy może napisać że jest kolektorem :)
Słuszna uwaga, też już o tym myślałem. Na pewno nikt takiej rangi nie uzyska na zasadzie "jestem na forum od 2 dni i chcę rangę kolektora" :P

Jeśli użytkownik po danym czasie obecności na forum da się poznać jako rzetelny kolektor to będzie można mu dać "awans" ;) A o mianowaniu użytkownika rangą będzie właśnie decydowało nazwijmy to Kółko Kolektorskie składające się z osób które taką rangę uzyskały już wcześniej (i m.in. dla Kolektorów przydałby ukryty dział lub temat na forum). Ja się nie znam ale może dany kolektor będzie też mógł potwierdzić swoją autentyczność jakimś specjalnym wydrukiem z lottomatu czy w inny sposób. No ponadto kolektor to osoba która bez problemu ma dostęp do nowinek z lottomatu, nowych materiałów itp. które może wrzucać na forum a to też buduje zaufanie.

Także jeśli ta ranga powstanie to na dzień dobry trzeba ją przyznać Super7, ponadto tak na szybko chyba DrapakLotto jest kolektorem bo wstawia te wkładki ze zwrotami do zdrapek, ale to trzeba zweryfikować. Były też inne osoby które kiedyś przedstawiały się kolektor ale nie pamiętam w tym momencie ich nicków.
Uważam, że trzeba trochę docenić dotychczasowych jak i powalczyć o nowych kolektorów na naszym forum, bo mamy ich tu troszku mało, a to jednak cenne nabytki dla naszej społeczności ;)

Dodano po 55 minutach 35 sekundach:
P.S.

A tak bym widział kolorki dla rang specjalnych (kolektora dałem jednak na pomarańczowo żeby się wyróżniał ;) )

Admin
Moderator
Ekspert
Kolektor

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: Krzysiek » 27 maja 2022, 21:02

Jestem ZA, z tym że Kolektor dałbym na żółto pogrubiony, ot takie odwołanie do Lotto
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: grzybek » 04 cze 2022, 23:45

Czy zapadła jakaś decyzja? Opinie innych osób raczej pozytywne, a może ktoś się jeszcze wypowie.
Zatem czy jest szansa że takie rangi powstaną?

Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: boobs » 05 cze 2022, 22:35

W sumie to dobry pomysł, jestem za, ale idźmy o krok naprzód i wybierzmy od razu zarząd forum :D

ralfek
Cwaniak
Posty: 207
Rejestracja: 10 wrz 2018, 13:37
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: ralfek » 06 cze 2022, 11:54

Mam pytanie zasadnicze o nazwe "ekspert" czy mówimy o ekspertyzie w pisaniu postów na forum xd czy na wiedzy eksperckiej np. w matematyce i statystyce co wazne jest w grach liczbowych? Moze warto by bylo oddzielic te wartosci/rangi. Prawdziwy ekspert nie musi byc moderatorem zeby byc ekspertem, moderatorem moze byc "moderator", a nie ekspert bo do moderowania nie trzeba byc ekspertem, a po prostu miec zaufanie admina i staż na forum ;)
Wyniki Lotto oraz narzędzia ułatwiające grę - od 2009 roku, Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: grzybek » 06 cze 2022, 13:21

ralfek pisze:
06 cze 2022, 11:54
czy na wiedzy eksperckiej np. w matematyce i statystyce co wazne jest w grach liczbowych?
No o to właśnie chodzi i dlatego jeden byłby od gier liczbowych a drugi od zdrapek (to moja dzialka). Ekspert to osoba która posiada rozległą wiedzę w danej dziedzinie i jest gotowa pomoc i odpowiedzieć na dane pytania. Przez specjalną rangę taka osobą ma być bardziej widoczną dla innych użytkowników, podobnie Kolektor. Jeśli chodzi o drugą część Twojego postu.Ekspert w sumie nie musiał by mieć dodatkowych uprawnień na forum, jednakże gdyby taka rola została mi przydzielona to przydałaby mi się chociażby możliwosc edycji postów do aktualizowania dotychczas zebranych i przedstawionych na forum danych. Nie mówię tu już o bardziej zaawansowanych opcjach jak zarządzanie dzialami, użytkownikami itp.

Tak więc w pierwszej kolejności wnoszę o nadanie rang specjalnych i kolorystyczne wyróżnienie wybranych osób na forum. Zaś można pomyśleć o tych wszystkich dodatkach dla eksperta i kolektora o których pisałem w pierwszym poście.

Awatar użytkownika
Rocker
Lottożłop
Posty: 1281
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:52
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Propozycja nowych rang na forum

Post autor: Rocker » 07 cze 2022, 21:50

Grzybek żebyście się tylko nie pozagryzali z ER bo raczej nie ma między wami czystej atmosfery. Fajnie jak byście zamknęli za sobą jakieś stare niedopowiedziane sprawy.
Uważam Grzybek ,że twoja wiedza utrzymuje w dużej mierze dział zdrapek na wysokim poziomie i jest bardzo pomocna. Co prawda miałeś jakieś wyskoki z usuwaniem swoich postów z forum, ale to taki jeden wyskok.
ER też sporo robi na forum, ostatnio mniej aktywnie, ale zarządza wieloma tematami i postami. Robi sporo rzeczy którymi nikt inny by się nie zajął.
Bez was wszystkich to forum by nie istniało.
A nowe rangi to dobry pomysł.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości