Owocowa Eksplozja [495]

ODPOWIEDZ
UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: boobs » 24 lip 2019, 20:04

newużytkownik pisze:
24 lip 2019, 19:14
boobs pisze:
17 lip 2019, 19:17
Na pytanie kolektora "jakie?" najczęściej pada odpowiedź obojętnie.
Ja też tak często mówię - zdrapki nieraz są pochowane, nawet nie wiem co jest a nazwy nic nikomu nie mówią jeśli sklepowa ekspedientka obsługuje lottomat - taki to już urok niestety. Dlatego mój postulat jest taki: gry liczbowe stacjonarne zaorać i wprowadzić do neta, a zdrapki sprzedawać przez zdrapkomaty. I skończy się burdel raz na zawsze, a niekompetencja sprzedających jest wprost porażająca ;)
Gry liczbowe "stacjonarne" mają swój urok. Nic nie zastąpi ręcznego skreślania blankietu ołówkiem :)
Zdrapkomaty muszą być przez kogoś uzupełniane i raczej nie jest to robota dla przedstawicieli :P
Niekompetencja sprzedających to temat rzeka. Uważam, że tylko i wyłącznie poważne podejście do sprawy ze strony TS (tj częste kontrole i kary) może wyeliminować sytuacje, w których grający/kupujący jest bardziej kompetentny i obeznany w temacie niż "kolektor".

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: newużytkownik » 24 lip 2019, 20:10

Wiesz, w zasadzie jak przychodzi menel do monopolowego to też jest bardziej "obeznany" niż ekspedientka :) Zatem nazewnictwo to pół biedy, gorzej jeśli siedzi panna i nie potrafi nabić zdrapki / wypłacić wygranej, sprzedać paczki itp. Zresztą robię sobie pauzę ze zdrapkami, a jak mnie najdzie ochota to pojadę do miasta i w normalnej kolekturze kupię całą paczkę, jak zdrapię to też w mieście wymienię hurtem i finito. Nie będę się rozdrabniał, bo raz że nie umieją sprzedawać, a dwa że pustaki ciągle trafiam.

Jadwiga30
Janusz Gry
Posty: 65
Rejestracja: 04 sie 2018, 11:41
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: Jadwiga30 » 24 lip 2019, 21:21

No coś w tym jest że lotto nie szkoli swoich pracowników. Często kupuje zdrapki w okolicznym sklepie calodobym i tam zakup 5 sztuk po 2 zł to około 5 min.... kobita się mota żeby odnaleźć te o ktore mi chodzi, nabija, nie wchodzi jej, później brak połączenia... czizys

Awatar użytkownika
Mejkap
Maniak
Posty: 759
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:41
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: Mejkap » 24 lip 2019, 22:33

Potwierdzam. Kupowanie zdrapek w sklepach spożywczych to jakaś komedia. Najczęściej to wygląda tak:
Ja: Dzień dobry chciałbym kupić zdrapki
Sprzedawca: ech... jakie ?
Ja: No a jakie są
S: no różne. no za złotówkę za 2 5 10 itd
Ja: można zobaczyć, wybrać jakie są?
S: Ech..
I sprzedawca wyciąga kartonik po butach a tam nawalone całymi paczkami, ale chowa go pod ladę tak żebym nic nie widział i czyta co ta jest ale z takim entuzjazmem jakby miała umrzeć albo wręcz przeciwnie - "krzyczy" PENSJA, KASA, LAKI !!! Najśmiejszniej jak proszę o podanie jaki kolor ma taka a taka zdrapka. Odpowiedz jest taka jak zawsze albo taka jak wszędzie albo no normalna.
Najlepsze jak pytam np czy jest pomarańczowy Szybki Milion. Odp - taki jaki jest, innych nie ma, albo różnie przyjeżdzają i nie ma znaczenia jaki kolor więc po co się pytam :)

Awatar użytkownika
ER33
Moderator
Posty: 6571
Rejestracja: 16 lip 2018, 11:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: ER33 » 25 lip 2019, 0:15

newużytkownik pisze:
24 lip 2019, 19:14
Dlatego mój postulat jest taki: gry liczbowe stacjonarne zaorać i wprowadzić do neta, a zdrapki sprzedawać przez zdrapkomaty. I skończy się burdel raz na zawsze, a niekompetencja sprzedających jest wprost porażająca ;)
Nie można tak wszystkiego "zaorać" i wrzucić do kubła, czyli internetowego śmietnika. Kupon w tradycyjnej kolekturze ma swój urok i nic, absolutnie nic nie jest w stanie go zastąpić. Same zdrapkomaty też nie są żadnym rozwiązaniem. Już nie będziesz mógł wybrać sobie zdrapki i przebierać w nich do woli. A o niekompetencji sprzedających była już kiedyś mowa. Wystarczy unikać takich miejsc i po prostu tam nie chodzić, a kupować tylko w profesjonalnej kolekturze i z głowy 8-)

Amigo007
Cwaniak
Posty: 252
Rejestracja: 07 paź 2018, 18:54
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: Amigo007 » 25 lip 2019, 0:40

Tradycyjne kupony myślę że jeszcze bardzo długo będą. To też trochę kwestia psychologiczna. Wiele osób woli mieć fizycznie w ręku kupon, za który zapłacili. Co do klasycznych kolektur, te są oczywiście najlepsze. Gorzej jak "czyścimy paczki" lub polujemy na daną zdrapkę. Swoją kolekturę możemy szybko wyczyścić. Wtedy chcąc/nie chcąc szukamy w innych punktach..

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: newużytkownik » 25 lip 2019, 11:34

W mojej okolicy na około 20 kolektur tylko 1 (słownie: jedna) jest kolekturą normalną (sprzedającą TYLKO produkty Lotto). Znajduje się ona w mieście ponad 20km ode mnie. Tam zwykle chodzę po paczki, bo wiem, że zostanę obsłużony profesjonalnie. Jest jeszcze kiosk ruchu nastawiony na sprzedaż produktów Lotto, tam też jako taki poziom trzymają. A reszta to punkty w sklepach spożywczych z przypadkową obsługą, przy kasach w marketach, no i te chyba najgorsze: na stacjach benzynowych.

Awatar użytkownika
House
Lottożłop
Posty: 1452
Rejestracja: 16 lip 2018, 17:07
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: House » 25 lip 2019, 21:20

10 dni i 17% nakładu zeszło. Jak na tak słabą zdrapkę to chyba szok... ale z drugiej strony, mało kto patrzy na tabelę wygranych, nowość to nowość, TS na pewno zadowolony.

Awatar użytkownika
boobs
***MISZCZ ML***
Posty: 1223
Rejestracja: 16 lip 2018, 18:26
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: boobs » 26 lip 2019, 19:36

Mi póki co idzie w niej ogólnie średnio. Parę zwrotów i raz 6 zł, natomiast moja mamuśka przy zakupie 1 sztuki, dzień po dniu trafiła 30 zł i 15 zł :D

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Owocowa Eksplozja [495]

Post autor: newużytkownik » 26 lip 2019, 21:44

Kto pomylił jabłko z brzoskwinią i zobaczył trzy różne literki ? przyznawać się ! :) JAAAA :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości