Keno Online

UWAGA
Twój limit przeglądania postów to 15 aby zobaczyć więcej musisz zalogować się.
Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: grzybek » 02 sie 2021, 12:16

Pralkafrania pisze:
02 sie 2021, 11:55
Bez sensu ten mnożnik. Przyjmijmy że dam jeden zakład na 20 losowań i w każdym losowaniu mnożnik będzie x1. To wtedy 40 zł w plecy. TS nie daje gwarancji przecież, że co najmniej 1 na 10 losowań mnożnik będzie większy od 1.
masz 53% szans że wylosują mnożnik większy niż x1, czyli średni co drugie losowanie i moim zdaniem nie będzie takich niekorzystnych ciągów. Może raz do dnia się zdarzy że 3 losowanie pod rząd będzie x1. Przed wysłaniem kuponu trzeba sprawdzić jaki był mnożnik w poprzednim losowaniu, jak x1 to jest jakaś szansa że w kolejnym będzie większy i tą metodą grać z mnożnikiem.

Awatar użytkownika
Nutaharion
Moderator
Posty: 4568
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:47
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: Nutaharion » 02 sie 2021, 12:58

grzybek pisze:
02 sie 2021, 12:16
Przed wysłaniem kuponu trzeba sprawdzić jaki był mnożnik w poprzednim losowaniu, jak x1 to jest jakaś szansa że w kolejnym będzie większy i tą metodą grać z mnożnikiem.
Zdarzenia losowo niezależne więc nie ma sensu opierać się na tym co było bo nie ma to wpływu na to co będzie :P
Jeżeli uważasz, że robię kawał dobrej roboty to możesz postawić mi wirtualną kawę na: https://buycoffee.to/jakazdrapka (。◕‿‿◕。)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: Krzysiek » 02 sie 2021, 14:40

@Grzybek, niestety nie ma żadnej szansy, bo równie dobrze może być pod rząd x1 jak i co losowanie inny np x3,x5,10
np np prosty przykład, w gierkach ile razy grałem w sztabki to nigdy nie miałem mnożnika większego niż 2 a w 90% przypadków był x1
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzybek
Lottożłop
Posty: 5120
Rejestracja: 16 lip 2018, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: grzybek » 02 sie 2021, 19:15

Rozumiem o co Wam chodzi, gwarancji żadnej nie mam na to. W każdym razie to będzie moja strategia, jak zobacze że przed chwilą był mnożnik x1 to biorę zakład na kolejne losowanie.

Z resztą jak już wejdzie mnożnik do sprzedaży to najpierw trzeba prześledzić pod kątem czy występują jakieś długie ciągi np. 10 razy z rzędu X1 czy może bardziej przyjaźnie się to rozkłada np. x1,x5,x1,x3,x1,x2 itd.

Amigo007
Cwaniak
Posty: 252
Rejestracja: 07 paź 2018, 18:54
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: Amigo007 » 06 sie 2021, 0:28

ALE to nie ma żadnego znaczenia. To tak jak "magiczne" systemy na progresję np kolor w ruletce. 2,4,8,16,32,64,128... itd. Gdzie swego czasu na niektórych stronach można było znaleźć magiczne wyliczenia. Że np. 7 poziom, to już tam tylko powiedzmy 5% szans, że wypadnie przeciwny kolor. A to za przeproszeniem "gów.. prawda". Sam byłem świadkiem serii 20x pod rząd kolor czerwony. Nie ma reguły. A w ruletce to jest prawdopodobieństwo prawie 50% na dany kolor (jedno zero na kole).
Tak więc skoro tu szanse na mnożnik 1x to 53%. To jak najbardziej bądźcie przygotowani na serie i po 20 razy pod rząd, mnożnik, tylko 1x. Dla mnie ten mnożnik, to kolejny skok na kasę TS. Niby coś nowego dają, ale jak zwykle po to żeby jeszcze więcej zarobić. Nic nowego. Ale według mnie "przejadą się" na tej swojej pazerności. Ludzie już po prostu przestają grać. Szczególnie zdrapki. Co edycja danej zdrapki to większy nakład. Kto ma to wszystko wykupywać? Później zalegają te stosy zdrapek po punktach lotto. Za dużo tego wszystkiego, a ludzie się gubią. Ja zdrapki już sobie całkiem odpuściłem. Ostatni mój zakup zdrapkowy, to 5 zdrapek z mikołajem za 5zł w grudniu pod choinkę. Szkoda kasy na obecne w większości beznadziejne zdrapki..

Scenic
Lubi chajc
Posty: 450
Rejestracja: 28 wrz 2019, 10:20
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: Scenic » 11 wrz 2021, 9:37

Mamy już 11 września i jak na razie nie ma zapowiedzi nigdzie tego mnożnika ;)

Dodano po 1 minucie :
Oczywiście jakoś specjalnie na to nie czekam , bo to jest tak zrobione aby lotto zarabiało jeszcze więcej. ;)

newużytkownik
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:41
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: newużytkownik » 12 wrz 2021, 13:18

Nowość zapewne ogłoszą na dzień przed jej wejściem w życie. Tak często robią...

Nurtuje mnie jedna rzecz a mianowicie następujące sformułowanie:

"Przed losowaniem wyników gry Keno będzie odbywać się losowanie, które zadecyduje CZY i o ile razy zostaną powiększone wygrane w tym losowaniu".

Wy natomiast w swoich komentarzach piszecie tak jakby każde losowanie było objęte mnożnikiem tylko często niestety byłby to mnożnik x1. Ja z kolei zrozumiałem tak, że dopłacenie 2 zł nie gwarantuje w ogóle tego, że jakikolwiek mnożnik będzie. Dopiero losowanie o tym zdecyduje... Dobrze myślę ?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: Krzysiek » 12 wrz 2021, 22:17

Dokładnie to tak brzmi.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

Pralkafrania
Janusz Gry
Posty: 51
Rejestracja: 24 mar 2020, 13:29
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: Pralkafrania » 13 wrz 2021, 14:43

newużytkownik pisze:
12 wrz 2021, 13:18
Nowość zapewne ogłoszą na dzień przed jej wejściem w życie. Tak często robią...

Nurtuje mnie jedna rzecz a mianowicie następujące sformułowanie:

"Przed losowaniem wyników gry Keno będzie odbywać się losowanie, które zadecyduje CZY i o ile razy zostaną powiększone wygrane w tym losowaniu".

Wy natomiast w swoich komentarzach piszecie tak jakby każde losowanie było objęte mnożnikiem tylko często niestety byłby to mnożnik x1. Ja z kolei zrozumiałem tak, że dopłacenie 2 zł nie gwarantuje w ogóle tego, że jakikolwiek mnożnik będzie. Dopiero losowanie o tym zdecyduje... Dobrze myślę ?
Źle rozumujesz. Przed każdym losowaniem będzie losowanie mnożnika. Gdyby sformułowali to w ten sposób "Przed losowaniem wyników gry Keno będzie odbywać się losowanie, które zadecyduje o ile razy zostaną powiększone wygrane w tym losowaniu", to sugerowałoby iż w każdym losowaniu mnożnik będzie wynosił więcej niż x1.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Moderator
Posty: 2565
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:32
Lokalizacja: Małopolska Południowa
Kontakt:

Re: Keno Online

Post autor: Krzysiek » 14 wrz 2021, 15:40

[url=https://www.multipasko.pl/news-keno-z-mnoznikiem-zasady-215.html]Za multipasko[/url]
Teraz przyszedł czas na Keno i NOWOŚĆ: Keno z Mnożnikiem.

Podobnie jak w przytoczonych powyżej grach liczbowych, aby zagrać w Keno z Mnożnikiem, trzeba będzie dopłacić do samej gry Keno. Zapłacimy wówczas łącznie 4 zł przy grze za stawkę podstawową (cena samego Keno pozostanie bez zmian, tj. 2 zł). Nic się nie zmienia w kwestii możliwej gry na wiele losowań (nawet 50 jednocześnie) oraz możliwości zwielokrotnienia stawki (maksymalnie 10 razy).

Tak więc grając na 50 losowań jednocześnie i wybierając 10-krotną wielokrotność stawki, zapłacimy łącznie aż 2000 zł za jeden kupon Keno z Mnożnikiem. Ten sam kupon puszczony na jedno losowanie, za pojedynczą/standardową stawkę i bez wybrania Keno z Mnożnikiem wciąż może nas kosztować jedynie 2 zł.

Widzimy, że możemy zapłacić podwójnie, aby uzyskać Keno z Mnożnikiem, ale co otrzymamy w zamian w stosunku do zwykłego Keno?

Od teraz każde losowanie Keno będzie posiadało przypisany mnożnik wygranej i będzie on mógł wynosić 1x, 2x, 3x, 4x, 5x lub 10x. Jeśli dopłaciliśmy, to należy nam się wygrana z mnożnikiem. Sam mnożnik będzie losowany! i nigdy nie wiadomo kiedy on wyniesie 1x (wówczas wygrana Keno = wygrana Keno z Mnożnikiem), a kiedy wyniesie 10 razy (wówczas jeśli trafi się wygrana, to będziemy żałować na pewno, jeśli nie dopłaciliśmy).

W praktyce gra w Keno z Mnożnikiem przy wylosowaniu mnożnika 1x oznacza, że przepłaciliśmy niepotrzebnie 2 razy za kupon. Nieważne czy wygramy coś, czy nic. Niepotrzebnie dopłacaliśmy do gry z mnożnikiem, który i tak nie da nam większej wygranej (mnożnik 1x zrównuje nas niejako z osobami, które nie dopłacały, jeśli chodzi o możliwe wygrane). Przy wylosowaniu mnożnika 2x, jesteśmy w takiej samej sytuacji jak osoby, które nie wybrały mnożnika, ale wybrały wielokrotność stawki x2. Czyli zapłaciliśmy 2 razy więcej i teraz możemy wygrać 2 razy więcej. Mnożnik 3,4,5 oraz 10, to już oczywiście dobra decyzja na wybranie gry z mnożnikiem, na pewno lepsza niż wydanie 4 zł na podwojenie stawki podstawowej. Zapłaciliśmy tutaj mniej, a dostaliśmy większą możliwość wygranej. Ale jak wiadomo trzeba teraz jeszcze coś trafić, aby to wykorzystać. Podobnie jak w standardowej grze Keno, jeśli damy sobie stawkę x10, to nie zwiększymy sobie szansy na jakąkolwiek wygraną. Jeśli jednak wygramy, to zwyczajnie nam się ta wielokrotność stawki opłaci.

Teraz najważniejszy "kruczek" tego wszystkiego. Szansa na wylosowanie stawki x1, to nie to samo co szansa, że pojawi się stawka x10. Losowanie stawki odbywa się z ustalonym prawdopodobieństwem. Przeciętnie w ciągu jednego dnia i 261 losowań Keno, powinniśmy średnio zobaczyć:

- mnożnik x1 w około 121 losowaniach (46,40%)
- mnożnik x2 w około 73 losowaniach (28,00%)
- mnożnik x3 w około 40 losowaniach (15,20%)
- mnożnik x4 w około 16 losowaniach (6,00%)
- mnożnik x5 w około 8 losowaniach (3,20%)
- mnożnik x10 w około 3 losowaniach (1,20%)

Tak został ustalony algorytm. To tylko zaprogramowana matematyczna teoria, więc będą z pewnością dni, kiedy trafi się 5-10 losowań, w których zobaczymy mnożnik x10, a będą też takie dni, kiedy w ogóle go nie zobaczymy.

Czy lepiej się opłaca grać stawką x2, czy wybrać w tej samej cenie opcję Keno z Mnożnikiem? W teorii opłacalność jest identyczna:
1 x 0,4640 + 2 x 0,2800 + 3 x 0,01520 + 4 x 0,0600 + 5 x 0,0320 + 10 x 0,0120 = 2

Wchodzimy tu jedynie w drugi poziom gry, bo gramy o tą stawkę. Możemy mieć w tych samych pieniądzach pewną stawkę x2, lub możemy zagrać o możliwą wyższą stawkę, ale jest duże ryzyko, że dostaniemy stawkę x1.

Pamiętajmy również, że gra z mnożnikiem nie wyklucza nam możliwości zwielokrotnienia stawki podstawowej. Jeśli zagramy w Keno z Mnożnikiem ze zwielokrotnioną stawką x10 (cena zakładu 40 zł) i zostanie wylosowany mnożnik również x10, to ewentualna wygrana będzie wynosić 100 razy to co jest w tabelce, czyli za 10/10 może wynieść nawet 20 milionów złotych!

Gra Keno z Mnożnikiem startuje już w najbliższy czwartek, 16.09.2021.
Magister, Inżynier, Doktor Habilitowany, Profesor wszystkich Profesorów, Noblista a nawet Ksiądz :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości